Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ak-inek a kutyája epilepsz...

Van ak-inek a kutyája epilepsziás?

Figyelt kérdés
Mert 5 éves drága kis lány kutyám epilepsziás rohamot kapott, szaladtam az orvoshoz,és adott neki injekciót,de 5 óra múlva tudott csak felülni.ÉS megjíjedtünk nagyon mert ilyet még soha nem csinált. 5 éves lesz.és mostis még remeg a lába meg nem igazi. De a doki is mondta hogy fél nap kell mire jobban lessz, 4-5 oráig rángatózott, a férjem fogta a nyakát hogy nehogy hátracsapja nehogy lenyleje a nyelvét és megfulladjon,de amugy tudjuk hogy nem szabad hozzá nyulni nem is nyultunk hozzá. De nemtudjuk hogy most milessz lessz a e régi, és most ugye nem hal bele?
2010. jan. 23. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hal bele, HA az orvos ír fel neki valami gyógyszert, és biztos írt, nem???
2010. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem irt fel!!!!!!!!!!cska szurit adott neki, és azt mondta hogyha megint előfordul mert elő fog rögtön hívjuk és ad neki megint ilyen nyugtató vagy milyen szurit..... naaaaaaaa. meg béres vitamint szedte most mivel beoltották nemtudom mikor lehet elkezdeni megint a béres cseppet neki?
2010. jan. 23. 17:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Másik állatorvoshoz is el kéne vinnetek. Ismerősünk kutyája is epilepsziás volt és KAPOTT gyógyszer az állatorvostól amivel még 3 évig élhetett.
2010. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia.nekem volt elilepsziás kutyám egy csivava.Ő SERTANT és SEVENELETTÁT szedett.A gyógyszerek szedése függ attól hogy mennyire elörehaladott a betegség,minden nap azonos idöpontban kellett beadni,12 óra külömbségekkel.. a beteg kutyák egy része meggyógyul,de a többség sohasem..Sok esetben az állatorvos maga javasolja hogy altattassuk el kedvencünket,mert szenved a kutyus..ugyanis minden roham után károsodik az agy is..Remélem neked szerencséd lesz és meggyógyul a kutyusod,sajna velem nem ez történt én elveszitettem.:-(((
2010. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ebbe bele halni lehet??????????akkor emberek mért nem halnak bele???ha gyógyszeres kezelést kap akkor nem lessz gond?mindig erősen izgulós félős volt azthittem mikor megvettük7 hets volt és azthittem bántották mert 3 éves gyerek is volt akitől vettük, de nemhiszem....

annyira félek mi lehet akkor most tenni??????????????????????????viszem tovább akkor vérvételt is szeretném csináltatni.....eddig nemvolt neki sosem ilyen.

2010. jan. 23. 20:16
 6/12 A kérdező kommentje:
én nem akarom hogy 3 évig éljen hanem hogy legalább még 10 évig!!!!!!!!!
2010. jan. 23. 20:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Az állatorvos engem is biztatott kezdetben mondom több gyógyszerrel kisérleteztünk,mert egy idö után megszokja a szervezet és a gyógyszer ellenére rájönek a rohamok.Nálad milyen jelei vannak?Az enyém rángatózott ,nyálzott,maga alá piszkitott.A kutyám nem bele halt hanem ell kellett altatnom mert nem birtam nézni ahogy szenved napi szinten többször,a végén már 2 óránként jött rá a roham és olyan állapotba került hogy felállni sem tudott ,nem evett.Ezek a gyógyszerek valamit gyógyitanak de valamit tönkre is tesznek.gondolok itt szervekre.szegényemnek a gyomrát tette tönkre,vérzett már az utobbi időben.A te kutyád nagyobb méret talán másképp veszi fel a hatóanyagot.Ezek embernek való gyógyszerek amiket irtam előbbiekben....A doki biztos segit majd,ne add fel..
2010. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

hát nekünk 5 éves lessz juliusban,és most először volt neki epilepsziás rohama előtte soha semmi baja nemvolt, még beteg sem volt. Amugy nagyon félős pedig nem bántottuk soha,

És úgy vettem észre hogy mentem volna el, és még jó hogy ránéztem mert akkor már jött utánnam mert reszketett és szédelgett. felkaptam bevittem a házba és aztán már elkezdett a földön vergődni, a nyála nem folyt,csak behányt semmi más. aztán biciklivel szaladtam a dokiért este 6 volt, még jó hogy othon volt jöttis ki, mire hazaértem ő ottvolt,és már oltotta is be nyugtatóval,mert azt mondta epilepszia,éshogy fél nap is kell mire rendbejön. azt mondta azis lehet nem lessz ilyen soha de valószínűleg lessz mostmár, de aztmondta ha ilyen van rögtön szóljak és beoltja. 5 ora kelett mire fel ült, ez tegnap volt és ma még mindig ha jár remeg néha a lába, ma a doki kijött megnézte, de holnap én viszem hogy nézze meg megint . nagyon féltem benti kutya, egy 12éves német juhász dzsenimet már elvesztettem az doki hibája volt mert jóindulatú daganatot operált benne hagyta a falét véletlenűlés elrákosodott. szóval őt nem akarom elvesziteni.

nem állunk most anyagilag jól,de ha kell utolsó forintomat is rá költöm.

2010. jan. 23. 22:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, egyik barátnőnek volt epilepsziás a kutyája, annak is írtak fel vmi gyógyszert.
2010. jan. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kutyák epilepsziája ugyanolyan, mint az embereké, a kiváltó okok is azok(örökletes legtöbbször)és emberi gyógyszerekkel lehet kezelni. Dr Kiss Gabriella epilepszia szakértő állatorvos, interneten vannak fent cikkei, nézz utána.Az én tacskóm is epilepsziás, convulex szirupot szedett, kb.egy év után abbahagytuk, most csak 3-4 hónapban van egy-egy rohama.Hasűrűbben jelentkezne, megint adnánk rendszeresen.Kell a gyógyszer, ha gyakoriak vagy súlyosak a rohamok.
2010. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!