Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta Yorkiknak lóg a...

Fajtatiszta Yorkiknak lóg a fülük? Ez szerintetek keverék?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



[link]


2012. jan. 21. 18:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%

"Azt tudom hogy attól lehet beteg mert fajtatiszta!" -_-" a fajtatiszta nem a beteg szinonimája az Isten áldjon meg...


Fajtatiszta kutya az akinek erről igazolása (törzskönyve)van, nem a Rózsi néni epilepsziás kiskutyája aki spnielre HASONLÍT mert nem az csak hasonlít akkor fajtatiszta ha igazolni tudja. Összességében a normálisan tenyésztett törzskönyves kutyák egészségesek... a törzskönyves de ennek ellenére szaporított kutyák más lapra tartoznak a törzskönyv nélküli és fajtatisztának mondott kutyákat meg ne keverjük bele...

2012. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Na hát ez nem valami bíztató!:-(
2012. jan. 21. 20:02
 13/20 A kérdező kommentje:
De végülis tök mindegy!Imádni fogom attól függetlenül hogy Yorki vagy nem!!!Nekem az marad!
2012. jan. 21. 20:06
 14/20 A kérdező kommentje:

19:41 még láttam mikor írtam a kommentet!

Az isten áldjon meg,tudom miről van szó!Csak lehet rosszul fogalmaztam és ezért tűnök hülyének!...

2012. jan. 21. 20:22
 15/20 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyen almok nagy lutrik, hidd el. Az FB-n kerestek egyszer egy yorkie kant. A hirdetésben benne volt,hogy légcsőszűkületes. De az is, hogy a vemhes párja nagyon várja.... Nagyon sok ostobaságból szaporító ember van, aki mindenféle tudás nélkül áll le kiskutyázni, mert hogy azok milyen aranyosak és egyébként is, a fifike már annyira szeretne anya lenni... Az eredmény meg beteg (testileg és idegileg egyaránt) kölykök tömkelege.... Nem véletlenül van sajnos a yorkienak olyan rossz híre. A légcsőszűkületen kívül gyakran előfordul a patella-ficam is, annak a műtéti költsége meg oldalanként több, mint amibe ezek a kölykök kerülnek....
2012. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%
Ezekszerint már meg is vetted. A fajtatisztaság a legkevesebb, inkább abban reménykedj, hogy egészséges lesz! Ennyi pénzből épphogy kijönnek az oltásai és a chip (mert ugyebár chip nélkül el se szabadna adni.).
2012. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
25%

Örül neki, hogy nem tenyésztőtől hoztad!

5 éve vettem az enyémet, én sem tenyésztőtől, hanem háztól. Mondjuk én láttam apját, anyját.

Az orvos azt mondta, hogy kb 10 éve látott utoljára Yorkinak ilyen szabályos fogsort. Erről ennyit. Azért vettem innen, mert 100-ért olyanok voltak a törzskönyvesek, hogy vicc. Amíg ilyen picik lóg a fülük. Picit, ha lenyírod vagy lenyíratod akkor könnyebben feláll. Szerintem amúgy fajta tiszta. Max nem törzskönyves szülőktől. De ne aggódjál, legalább nem lesz idegrendszeri zavara, meg nem fog 5 percenként minden szírszarért bepisilni akárhova. A tápoltatására figyelj oda. Ha lehet 1 éves koráig fajta specifikus tápot adj neki, hogy a túlvitaminozás miatt ne legyen mérethibás. Pici-cuki-erőszakos és nagy színész!Következetesen neveld, igenis szólj rá, ha valamit nem szabad!Ne hagyd, hogy a fejedre nőjön. Attól még, hogy pici és cuki terrier, tudatosítsd, hogy te vagy a főnök ;) Sok örömöt nektek!

(ui.: az oltásokat inkább vállhoz kérjed, hogy ne szúrják meg véletlen a bordáját)

2012. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat!...Igen nagy színész az biztos,de szerencsére jó kutyus!Nem sír mikor este alszuk és nem törődünk vele...stb!Még a pisi,kaki ami nehezen megy hogy a pelenkájára tegye azt!
2012. jan. 24. 10:51
 19/20 anonim ***** válasza:
Szép, formás kutyus, nekem tetszik :)
2012. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nagyon szép kutyus. :) Nekem is yorkim van. Mi nem tenyésztőtől hoztuk, de a szülei törzskönyvesek voltak, számos versenyen ott voltak és szép eredményt értek el. Az alom nem szándékosan lett de hát ez van. Az én kutyusomnak lóg a füle (holott fajtatiszta), bár mi kiskorában nem ragasztottuk fel, miután az állatorvos megnyugtatott, hogy nem lesz tőle baja, Sok sikert a kutyushoz, lesz vele dolgod bőven. Mikor majd fogat vált figyelj oda, mert az én kutyusomnak sem estek ki a fogai és duplafogsoros lett, és az állatorvos húzta ki őket.

Jó választás volt, sok örömet a kutyushoz! :D

2012. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!