Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MHa a menhelyi befogadás...

MHa a menhelyi befogadás olyan jó dolog, miért vannak tenyésztők?

Figyelt kérdés

Akkor mindekinek azt kellene tennie= nem kellene egy tenyésztőnek se lenni, és mindenki az utcáról, menhelyről fogadna be kutyát.

s sok issmerősöm mondja, hogy milyen fontos a menhely,m meg a kutyák befogadása, de ők se fogadnak be kutyát, hanem 100 ért vettek hobbi kutyát, még csak nem is sport, vagy kiállítási célra...

Miért ilyen álszent minden kutyás?



2012. jan. 23. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Mert valaki nem korcsot akar hanem fajtisztát!!!És nem olyat amit már valaki elrontott!!! Hogy lehet ilyet kérdezni?!
2012. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert van aki fajtatiszta kutyát szeretne. Én speciel utcáról fogadtam be, ennek ellenére mégis szeretnék majd egy dobermannt, mert nagyon tetszik ez a fajta. Akkor én is álszent vagyok?
2012. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
7%
hát....tényleg jobb lenne ha mindenki menhelyről fogadná be vagy az utcáról mert a menhelyen egy bizonyos idő után elaltatják.....a tenyésztők meg szerintem a pénzért csinálják mert vannak akik onnan veszik több 100 ezerért csak hogy divatos szép kutyájuk legyen...minden kutya szép....egy néni aki ideköltözött mellénk menhelyről való kutyája van..borzalmasan gyönyörű és kedves (már majdnem elaltatták) ..nem éri meg ilyen szép kiskutyákat el altatni(chipes) sőt egyiket se szabadna elaltatni mert rengeteg szeretet van bennük...viszont ellenénk halmozva kutyával... :)
2012. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztők az adott fajtát nemesítik, tartják életben. Szükség van rájuk!

A menhely a szaporítók, utcai keverékek... megunt kutyákat fogadják be. Ha szeretnél egy juhász kutyát és magadhoz veszel egy menhelyi keveréket, akkor azt te nem tudhatod, hogy milyen terelési ösztönnel rendelkezik. Vagy örző-védőzni sem igazán lehetne egy labrador keverékkel...

Akinek nem fontos a fajta, nincs konkrét elképzelése, hogy mit szeretne, az inkább fogadjon menhelyről örökbe kutyát, minthogy szaporítótól vegyen egy akármilyen fajta jellegű ebet.

Ha megvannak bizonyos elképzelések mondjuk: családbarát, benti kutya, ami kis termetű, és legyen kölyök, akkor lehet sokan egy ennek megfelelő fajtatiszta kutyát választanak, mert a menhelyi kutya úgymond lutri. Csak megjósolni lehet a méretét, illetve a természetét és ezáltal a várható viselkedését is. Ha a kölyök nem feltétel, akkor már szóba jöhetnek a menhelyi kutyusok is.

2012. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

első egy fogyatékos vagy!Korcs az a hasonlo intelligenciáju emberekre mondjuk,nem kutyákra,amire te gondolsz az a keverék szo lesz.


A Tenyésztők a fajta iránti imádat és elkötelezettség miatt tenyésztenek,de ők figyelnek mind a betegségek kiküszöbölésére mind az elért eredmények megszerzésére és a legjobb vérvonal garantálására. Nem az a kérdés h miért vannak tenyésztők?Hanem h miért van ennyi kóbor vagy rossz körülmények között tartott kutya ha vannak tenyésztők.Tiszteljük meg az állatot ennyivel h figyelünk rá honnan vesszük.Nem lenne ennyi szaporito ha nem vennék a kutyáikat.

2012. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
ok...azok akik fajtatisztát szeretnének kutathatnak menhelyen is (mert ott is vannak fajtatiszták) de könnyebb tenyésztőhöz rohanni...oké azok vegyenek tenyésztőnél..de akik csak úgy szeretnének azok inkább a menhelyet válasszák már :)
2012. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Illusztrálnám a helyzetet:


Én imádom a schnauzert, külsőre-belsőre.

Menhelyről örökbefogadtam egyet, aki nagy szakállas, szemöldökös, de ugye tk nem volt hozzá, tehát az hogy mennyire fajtatiszta nem tudhatom.

Imádom őt, és megnem válnék tőle, de a karaktere sok minden csak snaci nem. A miértet nem tudhatom, vajon más fajta is van benne, vagy lelkileg sokat sérült, bántalmazták, a lényeg hogy van egy snaci jellegű kutyám aki belülről nagyon nem snaci.


Ha én egy adott fajtát szeretek, akkor kívül, belül azt akarom, és ezt biztosan csak tenyésztőnél kaphatom.

2012. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem álszentség. Tudod, tenyésztőtől nem szoktak menhlyre kerülni kutyák, mert ők odafigyelnek a kölykökre és mellesleg a szerződésben minden igazi tenyésztő elővételi jogot tart fent.

Azok a kutyák, amik menhelyen vannak mind szaporítóktól kerültek ki. A tenyésztők egy-egy fajta nemesítésén dolgoznak, azon fáradoznak, hogy minél tökéletesebb, jobb génállományú és tulajdonságú almokat hozhassanak le. Ha nem lennének tenyésztők, valószínűleg minden fajta kihalna.

És nyilván sok pénz és főleg munka van egy-egy színvonalas alomban, így csak azok engedhetnek meg maguknak egy tk-s, tenyésztőtől származó kutyát, akiknek erre van pénzük (és persze a szerződésben kikötött pontokat is tudják és hajlandóak teljesíteni). Akinek nincs pénze vagy nem fontos neki, hogy egészséges, színvonalas kutyája legyen, azoknak javasolják a menhelyeket a szaporítók helyett.

Menhelyről kihozni kutyát azért óriási lutri, hisz nem lehet tudni, milyen örökletes vagy más típusú betegsége van, milyen volt az előélete, milyen berögzött rossz viselkedései vannak. De ha egy kutyát így megment valaki, azzal tényleg jót tesz, talán a haláltól menti meg, míg ha valaki szaporítótól hoz kutyát, ugyan ezek a kétségek benne vannak az állatban, de ehelyett a kutya helyett a szaporító (mivel egy kutya után kapott pénzt, többért miért ne kapna) csinál másik 10 almot.

A tenyésztők maximum 5-6 almot hoznak le egy szukától, 2-3 tüzelést legalább kivárnak az almok között, mindig a lehető legszebb, legjobb idegrendszerű és legegészségesebb szülőpárt akarják összehozni, hogy a kölykök még náluk is jobbak legyenek. Itt olyan minimális esély van arra, hogy a kölyöknek valami örökletes betegsége lesz, vagy épp csak ideggyenge lesz, hogy az már elhanyagolható.

Azért vesznek a normális emberek sok pénzért tenyésztőtől akár hobby kutyát is, hogy a következő 10-15 év boldog legyen nekik is, a kutyának is és ne az orvoshoz kelljen rohangálni minden második héten a kéthónapos kutyával, mert epilepsziás, dp-s, bármi más baja van, vagy ne láncon kelljen tartani a kölyköt, mert rossz idegrendszerű és ,ég a gazdáit is megharapja.

Egyébként a kérdés teljesen ostoba. Jellemző, hogy te is csak azokat tudod szapulni, akik felelősségteljesen gondolkodnak az állatokról és ehhez méltóan is viselkednek, és nem az aljanép szaporítókat, akik csak a pénzért vagy az aranyos kiskutyákért csinálják az egészet, nem foglalkozva az állatok jövőjével, egészségével.

Miért nem lehet olyan kérdést kiírni egyszer, hogy miért vannak egyáltalán szaporítók? Mert ez az igazi nagy probléma manapság. Megint csak mondom, hogy a menhelyi kutyák mind szaporítótól kerülnek ki.

2012. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert van amire nem jó a menhelyi kutya pl terelés, vadászat stb A tenyésztők feladata egy adott fajta életben tartása és nem is velük van a gond hanem a szaporítókkal...


Én egyetlen alkalommal fogadtam örökbe kutyát de megfogadtam soha az életben többé... a menhelyen egy kedves családbarát egészséges kutyát szerettünk volna (nem első kutya volt, gyerekkorom óta tartok kutyákat, jártam sokat kutyasuliba is) elmentünk tehát egy menhelyre - nem is a rosszabb félére hanem olyanba ahol tényleg sokat foglalkoztak a kutyákkal - elhoztunk egy labrador szerű keveréket aki le volt tesztelve gyerekekre, háziállatokra stb nagyon kis édes kutyának tűnt...

Az elején nem is volt vele gond igazán, jártam vele kutyasuliba, kirándulni vittük magunkkal. Fél évre rá Dp-t diagnosztizáltak nála (súlyosat) akkor meg lett műtve majd 1 évvel később epilepsziás rohama volt amit az első roham után sok további követett, kapott gyógyszeres kezelést. Kb fél évvel később éppen a kanapén üldögéltem mikor a kislányom beszaladt a szobába a kutya mellettem feküdt a földön, felugrott és acsarkodva ugrott neki a 4 éves gyereknek... (ha a férjem nem kapja el nem tudom mi lett volna, őt is megharapta ráadásul a kutya) visszavittük a menhelyre ahol mint később megtudtam el kellett altatni...

Na én úgy érzem megfizettem a tanulópénzt, nem kételkedem, hogy sok rendes kedves kutya van a menhelyeken de nekem ennyi bőven elegendő volt...egy életre asszem. Most van egy 100 forintos tenyésztőtől vett kutyánk akit növendék korában hoztunk el (a tenyésztő megtartotta de mikor leváltotta a fogait kiderült, hogy hiányzik neki egy) most 6 éves, soha semmi gond nemvolt vele se egészségileg se szellemileg.

Én többé nem hoznék menhelyről kutyát, rémes élmény volt persze egy rossz élményre biztos jut 100 jó, és mások jobban jártak de én többé nem kockáztatok. Most is szeretnénk egy kiskutyát társnak az idősebbhez és nem menhelyre fogunk menni..

2012. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*100 forintos -> 100 ezer
2012. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!