Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MHa a menhelyi befogadás...

MHa a menhelyi befogadás olyan jó dolog, miért vannak tenyésztők?

Figyelt kérdés

Akkor mindekinek azt kellene tennie= nem kellene egy tenyésztőnek se lenni, és mindenki az utcáról, menhelyről fogadna be kutyát.

s sok issmerősöm mondja, hogy milyen fontos a menhely,m meg a kutyák befogadása, de ők se fogadnak be kutyát, hanem 100 ért vettek hobbi kutyát, még csak nem is sport, vagy kiállítási célra...

Miért ilyen álszent minden kutyás?



2012. jan. 23. 19:04
1 2
 11/13 Mailerdeamon ***** válasza:
31%

Attól, hogy valaki fajtatiszta kutyát szeretne (hobbira) még fogadhat be menhelyről is. A legtöbb fajtának van már külön mentőegyesülete, mindig érdemes körülnézni.


A legtöbb "állatvédő" "munkája" csak addig terjed, hogy jobb esetben megosztják a talált kutyák fotóját facebookon. Szomorú. Holott a legkézenfekvőbb örökbefogadással segíteni.


A valódi minőségi tenyésztők pedig segítik a fajta minőségének fennmaradását. Rájuk is szükség van, de egy hobbikutyásnak igazából semmi szüksége százezreket érő kutyára.

2012. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

" egy hobbikutyásnak igazából semmi szüksége százezreket érő kutyára."


Miért is?

Ha én egy adott fajtát szeretek, és megengedhetem magamnak hogy egy minőségi kennelből vehessek, egy külsőre-belsőre "tökéletes" kutyát, az miért baj?

Ha nem is tenyészteni szeretném, de hobby szinten pl. agility, frisbee, terápiázás, ezekhez akármilyen kutya nem felel meg, ha biztosra akarok menni miért bűn kennelből vásárolni?


Az aki csak kert/kanapé díszt keres, annak tényleg nincs "szüksége" tk-s kutyára, annak egy menhelyi is tökéletes lehet, de ha a szíve vágya hogy a kanapén egy adott fajta üldögéljen, nem értem miért baj.

2012. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
28%

A jó tenyésztőkre szükség van az biztos. A felelőtlen, béna tenyésztőkre nincs. A szaporítóknak meg milliós büntetéseket kéne kiszabni.

Nekem a kedvencem a Weimaraner, meg az afrikai oroszlánykutya és tudom, hogy ilyen kutyákat nem fogok találni menhelyen, mert egyébként is ritka nálunk. Viszont, ha majd egyszer végre lehet kutyám, én lemondok a fajtatiszta kedvenceimről, és első dolgom lesz felkeresni menhelyeket, gyepitelepeket, és megkeresem majd azt a kutyát, akibe beleszeretek, tök mindegy hogy keverék, fajtiszta, korcs, milyen nemű meg mennyi idős. Amelyiket leginkább úgy érzem, hogy nem tudom ott hagyni. Mindenki, aki kutyát akar, és egyből tenyésztőhöz akar rohanni, annak szívből ajánlom: látogasson el az Illatos útra, és ezután ha képes lesz kutya nélkül távozni onnan, nyugodt szívvel, akkor arra én is azt mondom, hogy igenis álszent, és igazából nem is szereti a kutyákat.

2012. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!