Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetne még több trükk?

Flórii. kérdése:

Lehetne még több trükk?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kan magyar vizslám..:) Eddig bizonyos okokból nem lett tanítva ilyesmikre hogy például ül,fekszik stb.. Mostmár több időm van rá,és foglalkozok vele rendszeresen..:)És egy olyan fél-1 hónap alatt megtanulta azt,hogy ül,gyere ide és hogy tedd le(pl.a labdát.)És ezek már nagyon ügyesen mennek..:) Ilyen korban taníthatok neki több mindent is?? vagy már ilyen korban nem érdemes..??

És ha le szeretném szoktatni arról,hogy ne ugráljon,akkor mit kellene csinálnom??Mert már olvastam hogy amikor rámugrik,KICSIT a hátsó lábára rá kell lépni..Ez beválhat???(:

előre is köszi mindnekinek.!!!:))))


2012. jan. 24. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, igaz kölyökkorban a legtanulékonyabbak, de azért a te kutyád 2évesen még elég fiatal, másrészt életük végéig képesek tanulni a kutyák is.

Ha ugrál elfordulsz tőle, nem foglalkozol vele, egyszerűen levegőnek nézed. De már akkor mikor látod, hogy készül ugrani. Szokták ezt a lábra lépést is javasolni, de elég érdekes mikor a kutya lábára fókuszálsz , mellé lépsz, ő meg játéknak veszi és csak rontasz a helyzeten... Szóval inkább hanyagold. A másik ami még működőképes, hogy ha felugrik, megfogod a mellső két lábát és úgy ácsorogsz vele 10-15 vagy akár 20percig is, rá fog jönni, hogy neki ez nagyon nem jó buli és abba fogja hagyni.

2012. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor lehet tanítani, én a 10 éves kutyámnak tanítgatok trükköket. ***** Mazsolázgass. :) És olvass utána a klikkernek, a vizslák nagyon okosak és könnyen tanulnak, a klikker felgyorsítja a folyamatot.

Ha felugrik rád, azonnal és szó nélkül fordulj el, és hagyd ott. Ha ugrál, nincs játék, nincs simogatás. Hamar fel fogja fogni.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
rendben,megfogadom,és köszi mindent..:)) igen,énis észrevettem,hogy miútán ráléptem a lábára,elkezdett a lábammal játszani..ezért kérdeztem meg..:))) mégegyszer nagyonköszi.:)))
2012. jan. 24. 14:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nekem is hasznos volt(101 nagytrükk)
2012. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Amúgy ha hallgat rád a kutya akkor sokszor elég egy erőteljes "Nem!" is kombinálva csúnyán nézéssel, de gondolom ezt már próbáltad.
2012. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen próbáltam,,de hajthatatlan..pedig hallgat rám minden másban..ez a hobbija..:DD DE viszont az elejéhez képest sokat javult..már nem ugrál annyit,mint az elején.:))
2012. jan. 24. 15:15
 7/10 anonim ***** válasza:

A kutya élete végéig tanítható, csak ahogy öregszik, egyre nehezebben tanul, ennek ellenére igényli!

Az ugrálás figyelemfelkeltés és egyben üdvözlés. Ha csak egy kicsit is lépsz rá, az Neki fáj, nyüszíteni fog. Ne csináld, sokkal hatásosabb, ha rá se nézel ilyenkor, úgy teszel, mintha ott se lenne. Ez nálunk is bevált :)

2012. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan taníthatod, akármennyi idősen is. :) nekem labradorom van, és én is 2 éves korában kezdtem el vele trükköket tanulni. rengeteg mindent tud, most is folyamatban a tanítása :) 5 éves lesz februárban :)
2012. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó.:))

én igazából a lábára lépést nem is nagyon próbáltam..egyszer kétszer..de valahogy azt gondoltam,hogy ez olyan mintha nekem lépkednének a lábamon..tehát nem csinálom ezt azóta sem..és megfogadom a tanácsod,mégegyszer köszi.:)))

2012. jan. 24. 15:35
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.:)))
2012. jan. 24. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!