Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedi be néhány...

Miért nem engedi be néhány ember a lakásba a kutyáját?

Figyelt kérdés
Persze nem a 80 kilós nagy szőrös macikról beszélek, hanem a rövidebb, kisebb vagy közepes termetű kutyákról. Néhány ember kijelentni, hogy márpedig a házba kutya be nem jöhet, csak a kertben lehet. Miért is?
2009. máj. 28. 20:47
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
57%

Mert ha egyébként kinti kutya akkor koszos-mocskos.

Nekem van bent kutyám de kint is. A kinti nem jöhet be de nem is igen akar hozzáteszem.

2009. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%

Nekem kinti-benti kutyám volt, ott tartózkodott, amihez épp kedve volt. Télen, lucskos időben már magától tudta, hogy az első útja a fürdőszobába vezet, hogy lezuhanyozzuk a tappancsait. A kertben gyep van, attól normális időben nemigen lesz a kutya mocskos.

Amúgy meg nagy az Isten állatkertje, találkoztam én már olyan barom emberrel is, aki azért kötötte meg a kutyáját, mert ha rohangál az udvaron, szőrös lesz a beton. Na az ilyen embereket kikötném, hagy próbálják ki ők is.

2009. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
73%
Ezek az idősebb korosztály válaszai(szerintem). Az ő idejükben még a kutya az munkakutya volt, házat, nyájat őrzött, nem a kanapén való díszelgés volt a dolga. Ők persze nem engedik be őket(az én nagyszüleim is ilyenek), mert a kutyának "kint a helye, és "semmi keresnivalója a szobában". A fiatalabbak általánosan szerintem mmodernebbek, ők ha nem is folyton, de néha-néha beengedik a kutyát. Nekünk egy labink és egy border collienk van. Télen, ha hideg van, a fűtött télikertbe van bejárásuk, a házban pedig jópárszor bejárnak, De állandó helyük itt nincs. Esetleg ha nagy meleg van, a kövön elfeküdhetnek, vagy ha a család összegyűlik bent, akkor ők sem maradhatnak ki belőle. Egyébként kinti kutyák, és szerintem ez így megfelel nekik.
2009. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
64%
mi például azért nem engedjük be a kutyát, mert szétrág mindent! Egyébként télen beengedjük, mivel rövidszőrű, de ha egyfolytában bent tanyázna arra már a gatyánk is ráment volna:)
2009. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Szerintem is ez lenne a normális, mint amit az utolsó két válaszoló írt. Hiszen a kutyának mégiscsak szüksége van az ember társaságára, és azért valljuk be, hogy pl télen az ember nem szívesen ül kint a kertben 3-4 órákat. Ilyenkor jó ha a kutyus be tud jönni a gazdihoz a házba.
2009. máj. 28. 21:07
 6/38 A kérdező kommentje:
21.07. De akkor mégiscsak beengeditek:)
2009. máj. 28. 21:08
 7/38 anonim ***** válasza:
49%
Mi azért nem engedjük be mert koszos ha kint van ezenkívül minden hülyeséget megeszik az egértől a kakáig és különben is kisbabánk van akit nem lenne jó ha összenyalna ezek után. Ja meg szintén szétrág(na) mindent.
2009. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
54%
azért mert a kutya ősi idők óta kint van a szabadban és nem házba való
2009. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
71%

Én szerintem is kutyának kint van a helye... Nekem 3 kutyám van, kint vannak kennelben. Azért nem jönnek be, mert a ház elég kicsi, a kert viszont nagy. És azért vannak kennelben mert nem mindenki kutyuskái, és amikor nem vagyok itthon akkor veszélyesek lehetnek másokra tekintve, hogy csak nekem fogadnak szót hiszen az enyémek. Emellett nem akarom hogy a kemény munkámat elrontsák, hogy amikor nem vagyok itt akkor etetgetik meg megengednek nekik dolgokat... Most számoljuk össze, legalább hárman vannak rajtam kívül a családban itthon, plusz ha még egy vendég...

Ezene kívül olyan fajtám van ami nem házba való, bár manapság már minden kutyát házba visznek... Nem házba való, mert bár mindent megtanul nekem, de mégis egész nap rohangálna... A kutyáim közepes termetűek és elég nagy szőrük van de nem problémás.

A házban lakó kutyák is nagyrészt az ember lustaságából vannak ott... Aki elhanygolja a kutyáját kint, az akármit mondanak a többiek, nem fogja bent sem túlfoglalkoztatni... És igen és télen is kimegyek hozzájuk 3-4 órára, és egyébként sem jó ez az érvelés, mert ha bent lennének, akkor még nagyobb lenne a mozgásigényük aminek kis részét sem tudnák magukban kielégíteni bent, így végül többet kéne kint lennem velük...

Aztán meg ha hiszitek ha nem az én kutyáim ha véltelnül bent vannak akkor mennének inkább kifelé (télen is!), mert ha nekem nincs épp időm akkor mozognak ők magukban. És bár rettentően ragaszkodnak, nem fognak pánikba esni, mert én öt méterrel bejlebb a házban ülök, ők meg kint vannak. Tudják, hogy bármikor ugrom ha olyan van így inkább rengetegszer kikéredzkednek ha néha bent vannak.

És kint is alszanak, van nekik szigetelt házikójuk, most hogy többen vannak még egymást is megelítik. De ha kint vannak télen, akkor képesen a betonon feküdni, pedig van más fekvőhely is kint. És nem látom rajtuk hogy panaszkodnának vagy valami bajuk lenne.

Én visszakérdeznék. Miért rossz az aki a természetes helyén tartja a kutyját? Miért vannak olyan előítéletek, hogy a kinti kutya antiszociális, képzetlen paraszt aki a kapun kívül még nem volt és akinek nulla a kapcsolata agazdájával... Nem tudom hogy ez miért kötik össze a kinti léttel, amikor ha ezek a kutyák bent laknának akkor is ugyanaz lenne a helyzetük, mivel ez a gazdnákon nem a kinti-benti léten múlik...

Az én kutyáimmal sokkal jobb a kapcsolatom mint a legtöbb kutyásnak. Tudják, hogy ki a főnök, Engedelmesek, akár a vonatra is felszállhatok velük, még akkor sem ijedtek meg amikor először tettem ezt. Szeretik a többi kutyát, de fel tudják mérni hogyha veszélyes lehet, és meg is tudják védeni magukat. Táborokba is járunk, ahol kitűnnek a szófogadásukkal, az elég sok viselkedészavaros (és benti) kutya mellett. Ha a táborbamn sátorozunk, akkor az egyik bent alszik, a másik (és idán már a harmadik is) kint a sátor előtt egy boxban és evvel sincs problémájuk, mert éjszaka is mozogni akarnak, a négyszemélyes sátorban meg nem férnénk el úgy hogy ne zavarnának... Onnan tudom, hogy sokszor a lustaság miatt van bent a kutya, mert bevallom én is azért szoktam néha behozni az egyiket, mert lusta vagyok... A kutyáim akkor is kint fognak lakni, ha nagyobb házam lesz és saját, és én örömmel fogok kimenni hozzájuk, és sajnálni fogom azokat akik hiába élnek bent a jóban, mégis rengetegen unatkoznak, nincsenek megnevelve és még csak a jó kis gödröt sem áshatnak életükben. :) Tehát szerintem a benti létet ne tegyük egyenlővé a jobb ellátással, nagyon figyeléssel, és szakértelemmel.

Ja és 18 vagyok, nem öreg... :)

2009. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok. A kutya a legjobb barátom, a mindenem, de akkor sem a kanapén díszelgés a dolga. :) Mindenkinek megvan a helye. Nem tudom mit szólnának mondjuk a szüleim ha holnaptól kezde nekik kéne a gyereket játszani, nekem meg a szülőt...
2009. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!