Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Porcijó/Morzsi vagy Tescos...

Porcijó/Morzsi vagy Tescos kutyatáp?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteget olvastam a témában, hogy jobban megéri, ha egyszer veszek egy 15 kg-os jó minőségű kutyatápot, de most nincs annyi pénzem, hogy egyszerre ennyit kiadjak.

CSAK 2-3 napról van szó, amíg nem tudok szerezni lejáróban lévő csirkeszárnyat, virslit, szalámit stb. (erről sem kérnék szépen leoltást, csak így tudom megoldani)


Szóval a kérdésem a fenti. Melyik lehet a jobb? Morzsit nem eszi meg, a tescosat annál inkább, Porcijót még nem próbáltuk, de ahogy néztem a tescosnak is már 210 Ft kg-ja, a porcijónak pedig 180 volt még tavaly.


2012. jan. 25. 15:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Teljesen mindegy, amelyiket szereti. Ugyanaz az élelmiszeripari hulladék mind, csak nincsenek úgy szétnyomva ízfokozóval, mint az agyonreklámozott pedigrék. Ebben a low kategóriában nincs igazán különbség egyik vagy másik márka között.
2012. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha csak 2-3napról van szó, és tényleg nem is fontolnád meg a más táppal való etetést akkor Aldi Romeo 8-900Ft a 3kg.
2012. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Sajnos egy kisvárosban lakok és kocsink sincs. Aldi pedig 30km-re van tőlünk.
2012. jan. 25. 15:21
 4/18 A kérdező kommentje:
A tápoknak miét kell nézni? Fehérje?
2012. jan. 25. 15:22
 5/18 anonim ***** válasza:

Az összetevőit, legfőképp, hogy hány % hús/húsliszt van benne. És ha lehet ne legyenek színes darabkák a tápban, az a jobb, ami egyszínű barna.

Ha DM/rossmann van akkor elvileg ott is van jobb minőségű saját márkás táp esetleg még ha tudod nézd meg azokat is.

2012. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Akkor a fehérje lényegtelen?

És a húslisztnek magasabbnak vagy alacsonyabbnak kell lennie?

2012. jan. 25. 15:52
 7/18 anonim ***** válasza:
Fehérje legalább 20% legyen, de nem ez a lényeg, hanem a hús szó, akár húsliszt formájában is. Az állati eredetű fehérje az nem hús. Egyébként ezeknek a tápoknak kb. 4% a hústartalma, tehát hiába nézegeted, ugyanaz mind.
2012. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm!Akkor megveszem a legolcsóbbat, és amint kapok kutyának való "maradékot", azzal etetek. Addig pedig kibírják.
2012. jan. 25. 16:00
 9/18 tetris ***** válasza:
Egyszer vettem kisérletképpen Tescós kutyakaját a Pepinek. Megette, de fél óra múlva szépen belehányta az egészet a cipőmbe.
2012. jan. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy tápról van szó, de állateledeles nincs a közelben? 100-200Ft közt szokott lenni ott a kutyának való fagyasztott hús. Amennyiért vennél tápot azt a pénzt megfelezed, a feléből veszel valami húst, a másik feléből meg rizst. Ezt összefőzöd kevés sóval, vagy ha van valami zöldségféle és máris sokkal jobbat esznek a kutyáid, mint a tescos táp ugyanannyiból (lehet még tovább is elég).
2012. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!