Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A száraztápot áztassuk vagy ne?

A száraztápot áztassuk vagy ne?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutyám van, ami ugye hajlamos a bélcsavarodásra. Azt hallottam, hogy sokan beáztatják a tápot, hogy legalább ne a kutya gyomrában dagadjon meg hirtelen, de van aki csakis szárazon adja, mert az jobb a fogaknak és csökkenti a fogkövesedést. Én úgy adom, hogy felöntöm vízzel, de szinte egyből megkapja, nem hagyom hogy megszívja magát. Melyik a jobb és miért?

2012. jan. 20. 18:50
 1/8 Akiteki ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ahogy Te csinálod. Rágni is kénytelen, de tele is lesz a hasa
2012. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne áztasd, pláne így. Ha odafigyelsz, hogy kaja után pihenjen a kutya, esetleg elosztod neki több adagra a kaját, akkor nem valószínű, hogy gyomorcsavarodást fog kapni.
2012. jan. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy láttam valami videón vagy tévében tenyésztőnél, hogy száraztáp, rá a víz és már tálalja is a kutyának.

Mi bekeverjük kevés konzervvel vagy teszünk rá kis levest ha van. Amúgy szárazon is megeszi.

Bélcsavarodást attól is kaphat, ha kaja után mozgatják. Szerintem jobb ha séta után, kifáradva kapja meg és utána elfekszik míg megemészti a hamit. :)

Bár ha udvaron van... Mert van egy berni pásztor, aki panelban van, meg 2 labrador egy panelban, stb.

2012. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is a kérdező álatal leírt szerint etetem a kutyáimat évtizedek óta. Táp rágásától még nem múlik a fogkő, mivel nem akkorák a tápszemek, hogy a kutya pl a szemfogait súrolni tudná vele.Ha valaki csak ráteszi a fogkeféjét a fogára és csak ráharap, attól még nem lesznek tiszták a fogai.
2012. jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
A fogkő nem, de ha nem is rág, még az inye is elsorvad.
2012. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mienk is lusta néha rágni. Van mikor jóízűen elropogtatja a tápot, van mikor nem. Néha kap denta sticket hogy a fogainak jót tegyünk. Csontot is kap néha, de nem csirke csontot. Pl. múltkor karajcsontot kapott a levesből. Csóvált ezerrel. :D

Érdekes arra nem lusta rágni csak a száraztápra. :D

2012. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mekkora a tápszem. Nagytestűnek kisebb szemnél nem is kell rágni. Bekap, lenyel.
2012. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2 adagban kapja a kaját és utána van egy 1-2perces eü séta az udvarban -hiába megyünk kaja előtt utána is mindig kikéretőzik-, azon kívül minimum 1 óra szigorú pihenés. A rágnivalónak meg hetente kap egy szép nagy darab velős csontot.
2012. jan. 20. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!