Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi adományozás. Lenne...

Menhelyi adományozás. Lenne pár kérdésem! (? )

Figyelt kérdés

Muszáj prémium minőségű tápot venni? Csak mert arra nem igazán van pénzem. Viszont vinni szeretnék nekik többet is.

Nyakörv, tálak, pórázokból milyenek jók? Párnák, pokrócok is kellenek nekik?

Én Budapesten élek, ott melyik menhelynek van leginkább szüksége ezekre? Vagy inkább többnek adjak?


Köszönöm előre is a válaszokat!

14L


2012. jan. 26. 15:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem muszáj prémium minőségűt vinned!

Minden adománynak nagyon fognak örülni!

Dicséretes a hozzáállásod ilyen idősen!

2012. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik menhely igazán rászorul, az a teszkós tápnak is örül. A pénzesebb menhelyeknek inkább ne is vigyél tápot, vagy kérdezd meg, mivel etetnek, bár nálunk a nekünk nem kellőt általában továbbpasszoltuk jobban rászoruló menhelyeknek, szóval végülis nem veszett kárba.

Szerintem mindig menhelye válogatja, hogy mi kell nekik jobban, kérdezd körbe őket. Ahol nagyon rászorulnak, ott nem válogatnak minőség tekintetében (bár nyakörvnél és póráznál mindenképpen fontos, hogy tartós legyen, pl. ne legyen műanyag csatos a nyakörv, meg a pórázban is legyen anyag, bírja a kiképzést), bármit viszel, örülni fognak. De mondom, annyi erővel, ameddig itt megkérdezhetted, akár írhattál volna e-mailt is néhány menhelynek, mindjárt okosabb lennél, mint itt valaha is leszel :)

2012. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan tápot veszel amilyet tudsz, mindnek örülni fognak. Nyakörv, póráz: olcsó, de strapabíró, nem kell semmi extra pl a textilpórázok, nyakörvek nem túl drágák, de jók. (Az alphavetben sokszor van ezekből leárazás 200-400Ft-ért meg lehet venni, ami máshol pl 2000Ft) Pokrócok, lepedők...fertőtlenítőszer (hypo, domestos...).

Én a kisebb menhelyeket, fajtamentő egyesületeket venném célba, mert náluk sokkal rosszabb körülmények vannak, mint azoknál akiket a TV-ben is lehet látni (Noé, Rex...), mivel nem olyan ismertek így hozzájuk sokkal kevesebb adomány, segítség jut el.

2012. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Beirod a googleba, hogy menhely és találni fogsz rengeteg kisebbet. Ne azoknak vigyél, akik úgyis kapnak egy rakat pénzt a reklámok miatt.

Némelyik menhely (pl. az Árvácska) konkrétan a honlapjára is felírja, mire van szüksége.

2012. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

E-mailt írni fogok nekik, csak nem tudtam hogy lehet.

Macskáknak meg más állatoknak amik még vannak ott, azoknak is kéne valami szerintetek? Vagy elég ha kutya felszerelést adok?

2012. jan. 26. 15:17
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Leginkább tápra és pénzre van szükségük, a nyakörveknek, pórázkának, tálaknak sem fognak nemet mondani ha vannak otthon használtak, de újakat ne vegyél, hagyd döntsék el ők mire legyen a pénz (orvosi költségek, gépek, fűtés, felújítás...)


Én nekik szoktam adni: [link]

Picike alapítvány se menhelyük, se hírnevük, mindent saját zsebből és minimális adományokból csinálnak. Az 1% dóra is csak most januártól jogosultak. De más vidéki menhelyeknek is nagy szükségük van segítségre, a Pestieknek kevésbé szerintem.

2012. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Tudom hogy pénz is kell nekik.

Amennyit tudok azt is adok. Csak szeretnék nekik tápot is vinni. Meg ahogy olvastam az egyik oldalon, ott írták hogy nyakörvet meg ilyesmiket elfogadnak. A AlphaZoo-ba meg láttam olcsón egész jókat. És tudom hogy jók mivel az én kutyámnak is olyanja van:).

Én erre a tápra gondoltam, hogy ezt vinnék nekik:

[link]

[link]

[link]

Nem olyan sok, de nem pedigree-t akarok adni azért.

2012. jan. 26. 15:25
 8/21 anonim ***** válasza:

Én vittem már tápot (egyáltalán nem prémium kategóriásat), de vittem már rizst, répát, tojást is nagyobb mennyiségben, mert azt is belefőzik az állatok ételébe.


Olvasd át a menhelyek weboldalait, sok hasznos infot megtalálsz!

2012. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
14 évesen még gondolom önkéntesnek sehova nem vesznek fel. Vagy igen?
2012. jan. 26. 15:27
 10/21 anonim ***** válasza:
Szülői beleegyezéssel lehet, hogy mehetsz hozzájuk segíteni. Persze nem 8órás műszakokban :)
2012. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!