Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor lehet kutyát...

Most akkor lehet kutyát sétáltatni póráz nélkül vagy nem?

Figyelt kérdés
3 hónapos havanese kiskutyámat nem szeretem pórázon sétáltatni, de már annyi változatot hallottam erről a pórázos szabályról. Először azt, hogy nem lehet póráz nélkül, mert 30.000 Ft-ra büntethetnek, aztán azt, hogy a 30 cm-nél kisebb kutyákat lehet, most meg megint azt, hogy nem lehet. Én Gazdagréten lakom és van itt egy kis zöld terület ahova nagyon sok kutyás jár és mindenki elengedi a kutyáját, de most már a közterületesek többször is rászóltak már elvileg a nagykutyásokra, de múltkor nem szóltak, mikor az én kiskutyám játszott egy másik szintén kistermetűvel, viszont ma meg már elkezdtek felénk jönni, csak éppen már indultunk haza, úgyhogy visszafordultak. Nem találok a neten egyértelmű választ erre. Ti tudtok erről valamit?
2012. jan. 26. 18:28
1 2
 1/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
64%

XI. kerületről ezt találtam:


"Közterületen, valamint a kijelölt kutyasétáltatókban (3. számú melléklet) a 4. számú mellékletben meghatározott ebet harapást megakadályozó eszközzel ellátva, pórá-zon lehet vezetni, egyéb ebet pedig pórázon. A póráz szárhosszúsága maximálisan 2 méter lehet. "


"3. számú melléklet a 39/2003./XI.25./ XI.ÖK sz. rendelethez



1. Kutyafuttatásra kijelölt területek:

- Bikás park Tétényi út felőli oldalán bekerített terület

- Major utca Rátz László utca és az Albert utca közötti bekerített terület

- Major utca Albert utca és a Fehérvári út közötti bekerített terület

- Nagyszeben út és Higany utca kereszteződésével szemközti bekerített terület

- Őrmező Boldizsár utca bekerített terület

- Hamzsabégi út és a Szerémi sor kereszteződésével szemközti bekerített terület

- Hamzsabégi út a Fehérvári út közelében bekerített terület


2. Kutyasétáltatásra kijelölt területek:

- Hamzsabégi úti vasúti töltés mente a Lágymányosi híd és a Fehérvári út kö-zött

- Gazdagréti út dél-nyugati oldala

- Őrmező a MÁV Zrt. területe mellett

- Allende park

"



4. számú melléklet a 39/2003./XI.25./ XI.ÖK sz. rendelethez



Szájkosárral vezetendő kutyafajták listája:


airdale terrier, akita inu, anatóliai juhász, angol bullterrier, angol masztiff, angol véreb, amerikai bulldog, argentin dog, bajor véreb, berger de beauce, bernáthegyi, berni pásztor-kutya, bordeaux-i dog, boxer, brasileiro, briard, bullmasztiff, cane corso, délorosz juhász, dobermann, dog, eurázsiai juhász, fila, flandriai bouvier, francia bulldog, groenendael, hannoveri véreb, hokkaido ken, holland pásztor, hovawart, ír farkaskutya, jagd terrier, kanári szigeteki masztiff, kaukázusi juhász, kerry blue, komondor, közép-ázsiai juhász, kuvasz, lakenois, leonbergi juhász, malinois, moszkvai őrkutya, nápolyi masztiff, német juhász, óriás schnauzer, orosz fekete terrier, pireneusi hegyikutya, pitbull terrier, puli, pu-mi, ridgeback, rottweiler, sarplaninac, staffordshire terrier, skye terrier, tátrai juhász, tervueren, tiber masztiff, tosa inu, új-foundlandi, shar pei és ezek keverékei, a veszélyes-nek nyilvánított ebek, valamint az 40 cm marmagasságúnál nagyobb fajtatiszta és keverék kutyák.



Lakáson illetve önálló bekerített telekingatlanon kívül minden kutyára kötelező szájkosa-rat tenni, kivételek: kistestű, szoba, törpe kutyák


kis testű, szoba, törpe kutyák: 40 cm marmagasság, 5 kg-nál kisebb testsúly


lhasa apso, beagle, bichon frise, bolognai pincsi, boston terrier, Cavalier King Charles spá-niel, csincsa bulldog, csivava, havannai pincsi, ihasa, japán csin, japánspicc, majompincser, máltai pincsi, mopsz, oroszlánkutya, papillon, pekingi palota pincsi, phalene, selyempudli, selyemspicc, si-cu, tibet spániel, tibet terrier, toy bulldog, törpegriffon, törpepincser, törpeschnauzer, törpespániel, törpesspicc, törpeuszkár, valamint azok a törpe- és szobakutya fajták, melyek kb 10-35 cm marmagasságúak, 5 kg-nál kiseb-bek, és pofájuk mérete valamint anatómiai adottságuk miatt a szájkosár használatára nem kötelezettek.


[link]

2012. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
És az enyém nincs a szájkosárral vezetendő kutyák között! Ezért jó a ritka fajta. :)
2012. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem lehet!:( Az a baj a gazdagréti kutyafuttatóval, hogy már nagyon sok kutyástól hallottam, hogy kullancsot szedett össze a kutyája az óvintézkedések ellenére is. A másik, ami még közel lenne, meg olyan, mint egy disznóól, egy fűszál sincs rajta, csak egy nagy sártenger az egész, úgyhogy ott csak dagonyázni lehet. A többi meg messze van. Úgyhogy ez pech, nem tudom mit lehet csinálni ilyenkor!:S
2012. jan. 26. 18:55
 4/19 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy köszönöm a segítséget!:)
2012. jan. 26. 18:56
 5/19 anonim ***** válasza:
Ahol én lakom itt közterületen csak pórázzal lehet nagy testű őrző fajtákra Németjuhász, kaukázusi, stb... ilyenek kötelező a szájkosár is itt ahol én lakom.
2012. jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet póráz nélkül sétáltatni, csak nem szabad. :) Pontosabban belterületi közterületen nem szabad, külterületi közterületen szabad, csak ott meg a vadász lelőheti, ha vadat üldöz.
2012. jan. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFF-ért, de ez most hogy van? Sétálok a kutyámmal, és ha ezen a kerületen megyek át, akkor rá kell csatolnom a pórázt és a szájkosarat is?


Egyébként tudod hogy kell: a pórázt a kutya köré tekered és mehet amerre akar szabadon. Kimondja, hogy nincs pórázon? :)

2012. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én is így szoktam. Póráz kell a kutyára? Rácsatolom, ráfektetem a hátára és már van is rajta póráz. De ez a kerületes dolog tényleg furcsa. Szinte sehol sem kell szájkosár a kutyámra, talán csak 1 BP-i kerületben. Akkor ha arra járnék, figyelnem kellene, hogy mikor lépek át abba a kerületbe, ott gyorsan fel kell raknom a szájkosarat, majd amikor kilépek, akkor levehetem? Normálisak ezek?! Na meg az önkormányzatok 90 százalékánál nincs fenn a neten az ebrendelet. Akkor egy idegen városban honnan kellene tudnom, hogy kockáztatom-e a büntetést? Mindenhol az első utam a polgármesteri hivatalba kell vezessen?
2012. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A szájkosarat rácsatolod a nyakörv végére, lehetőleg úgy, hogy ne zavarja a kutyát futás közben, hogy csak ott lóg. :)
2012. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
De hogy még a fajták neveit sem tudják jól leírni egy ilyen rendeletben! Nem baj, így legalább jó hivatkozási alap, hogy "ez nem olyan fajta kutya".
2012. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!