Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor lehet kutyát...

Most akkor lehet kutyát sétáltatni póráz nélkül vagy nem?

Figyelt kérdés
3 hónapos havanese kiskutyámat nem szeretem pórázon sétáltatni, de már annyi változatot hallottam erről a pórázos szabályról. Először azt, hogy nem lehet póráz nélkül, mert 30.000 Ft-ra büntethetnek, aztán azt, hogy a 30 cm-nél kisebb kutyákat lehet, most meg megint azt, hogy nem lehet. Én Gazdagréten lakom és van itt egy kis zöld terület ahova nagyon sok kutyás jár és mindenki elengedi a kutyáját, de most már a közterületesek többször is rászóltak már elvileg a nagykutyásokra, de múltkor nem szóltak, mikor az én kiskutyám játszott egy másik szintén kistermetűvel, viszont ma meg már elkezdtek felénk jönni, csak éppen már indultunk haza, úgyhogy visszafordultak. Nem találok a neten egyértelmű választ erre. Ti tudtok erről valamit?
2012. jan. 26. 18:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ez most olyan, mint hogy én a svájci juhászommal bárhova bemehetek, ahol a táblán áthúzva nem nagy fehér kutya van.
2012. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan! :) Sőt, az OBI bejáratán láttam olyan áthúzott kutya táblát, ami alá oda volt írva, hogy "szeretnék kint maradni". Mivel az enyém nem szeretne kint maradni, ezért bejöhet! Világos, nem? ;)))
2012. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Igazából ha belegondolunk annyira jó, hogy ilyen egyértelműen támogatja az ország a kutyatartást és ennyire elnéző a legtöbb fajtával. :)
2012. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

:DD Jót nevettem a válaszokon!:) Végülis valóban minden csak nézőpont kérdése.


Viszont én meg azt mondanám, hogy a kutya vérmérsékletét is nézni kellene. Az én 3 hónapos kiskutyám például szebben jön utánam, mint a legtöbb idősebb kutya, sőt ha szólok, akkor a játékot is abbahagyva rohan hozzám, nem úgy, mint azok, akiknek órákig kiabálhat a gazdája és le sem szarják.:) Na már most ha az én kutyám 2,6 kg, nem harap, nem ugat, visszajön, ha hívom, akkor miért kellene póráz rá? És azokra miért nem szólnak soha, akinek teljesen szocializálatlan a kutyája és felnőtt kutya létére nem tud szépen játszani a többi kutyával? Ezen mindig kiakadok!:@ Ma is azért kezdtek szerintem közelíteni a közterületesek, mert találkoztunk az egyik kis barátjával és mivel mindkettő kölyök, elég vadul tudnak játszani, de csak kívülről tűnik annak, mert sosem bántják egymást sem... Miért bántja őket, ha szépen játszik két kölyök kutya?:S

2012. jan. 26. 22:28
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
OFF Szájkosár a francia bulldogra?? Te jó ég! Ezek kinézet alapján válogatták össze a fajtákat? Meg ott van a végén, hogy ezeken a fajtákon kívül minden 40 cm marmagasságú kutyára is kell. Pedig az egyik legharapósabb fajta a tacskó. Röhejes az egész...
2012. jan. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
De komolyan, ilyen pongyolán megírt rendeletekkel irányítják az életünket?! Ha valaki egyetemen ilyet írna, kivágnák a vizsgáról! Mi lehet azokon a területeken, amihez nem értünk és nem tudjuk mennyi marhaságot írnak bele? Azt írja: "német juhász". Az ugyebár nem kutya, hanem ember. Német származású, juhász foglalkozású. Ő csak szájkosárban sétálhat, különben megbüntetik! :) A kutya az a "német juhászkutya", vagy ha rövidíteni akarjuk, akkor egybe kell írni: németjuhász. Dog=kutya, most akkor magyarul vagy angolul írják a rendeletet? ;) És van még pár ilyesmi a szövegben... Egyáltalán elolvastatták valakivel, aki legalább látott már kutyát élőben is?
2012. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Anya1 válasza:
Felénk nem mert ha meglátok egy dögöt poraz nélkül az hazáig repül.
2013. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Már megint ugyanaz a téma és már megint mindenki nyomja a tévinformációkat!


Nem kiabálok, csak nyomatékosítom, hogy mindenki megértse:


- BELTERÜLETI közterületen kutyát csak PÓRÁZON szabad vezetni.


- Szájkosár használata SEHOL SEM KÖTELEZŐ, kivéve az agresszív viselkedésű EGYEDEKnél. Konkrét fajtára NEM teheti kötelezővé az önkormányzat, mert erre nem terjed ki a jogköre.

(A tömegközlekedés más tészta, az nem közterület.)

2013. febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg ha használnátok a GYIK keresőjét, akkor megtaláltátok volna korábbi kérdések alatt a helyes válaszokat.
2013. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!