Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS...

Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés

Eddig is szabály, volt, eddig is betartottam, de az már túlzás, hogy sem a környező erdőkben, sem egyéb parkokban nincs arra lehetőség, hogy az ember elengedje a képzett vizsgás kutyáját?


Ha már figyelemmel kell lenni a szimpla mezei járókelőkre, akkor miért nincs senki figyelemmel a kutyásokra? Akik elvileg az "ember legjobb barátját" választották társul?


Semmi bajom, hogy utcán nem engedhetem el a kutyámat, de igenis lesznek olyan kedvesek és biztosítsanak elég futtatót, ami nem zsebkendőnyi méretű, hogy a kutyák kellő képpen lemozoghassáh magukat.


Vagy esetleg sétáltassak MINDIG fix 1 méteres pórázon egy agarat, németjucit, szettert? Félreértés ne essék, nekem ezek közül egyik sincs, de az már tényleg nonszensz, hogy a flexi póráz is TILOS.


Várom a véleményeteket!


2011. febr. 22. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
78%
Ez komoly? Hát,én eddig is,és ezután is el fogom engedni mondjuk az erdőben,ahol senkit nem zavar. A másik kutyámat a napokban kezdtem pórázra szoktatni. Tegnap beszóltak,hogy tegyek rá szájkosarat. A kutya 3 hónapos berni... no comment...
2011. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
100%
A flexi miért tilos???
2011. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
67%

Én nem tudtam, hogy tilos, de ezután is lesz.rom. Nehogy már 1m-es pórázon sétáltassam a kutyámat.

Nem normális, aki kitalálta! Inkább a szabadon kószáló kutyák gazdáit kéne megbírságolni, nem a kutyasétáltató gazdit. Nyilván csak az sétáltatja a kutyáját póráz nélkül, akinek engedelmes a kutyája.

Felháborítónak tartom!

Egyébként ki büntethet érte? Rendőr? Jegyző?

2011. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
88%
Korom Gábor a vasárnap éjszakai RTL interjúban rátapintott a lényegre: "A törvény a mi tudatosságunknak a tükre." Ezért kell ilyen szabályokat hozni, mert Magyarországon az emberek nagy része nem tudatos kutyatartó. Persze ezzel megint csak a normális oldal szívja meg.
2011. febr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
Megmutatnád az erre vonatkozó rendeletet? Kéne tiltakozunk az illetékeseknél. Ez azért túlzás! Sérti az állat jogait!Ők szabadnak születtek!
2011. febr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:

Én azt hittem lepadlózok a hétvégén...


Budai hegyek: tábla tiltja a kutya szabadon engedését. Hát jóó, mondom, akkor póráz... Nemsokára rá megjelent egy ürge, és lefényképezte a kutyát.

No comment. (ez még a parkoló mellett volt mikor indultunk)


Normafa: megbüntették az egyik ismerősömet, szabálysértés, sok tízezer Ft.


Békásmegyer, fiatal középsulis ismerősömre rászóltak, hogy tegye a kiskutyáját pórázra, vagy feljelentik.


Folytassam?



Én sem értem, hogy ha már ennyire szigorodnak a szabályok, akkor pl a flexi miért nem lehet...


Én nem hobbi kutyatartó vagyok, számomra a kutya munkaeszköz. Nincs per pill egy hely a környéken, ahol nyugod szívvel elengedhetem, mert másfél négyzetméteres területen szorong 60 kutyás (persze cseppet túlozva)... Ez akaratlanul is feszültséget szül...

2011. febr. 22. 11:57
 7/69 anonim ***** válasza:
15%
helyes
2011. febr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:
Ami a budai hegyekből kimaradt: a tábla továbbá az erdőben történő biciklizést is tiltja!
2011. febr. 22. 11:59
 9/69 anonim ***** válasza:
12%
Az erdő mellett elengedni azért tilos,mert megfoghatja a vadat, ha szeret hajtani. Amúgy meg gondolkodás nélkül lelőheti az erdész vagy vadőr. A póráz, az nem azért van, hogy atthon a szobában rajta legyen, hanem a kinti sétáltatásnál.Minden kutya kiszámíthatatlan.Amellett össze-vissza piszkít. Nekem van otthon kutyám, de szabályszerint zárható előkertben szabadna az udvaron is tartani mégsem háborodok fel.
2011. febr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
17%

lehet h nem a kérdésre adok választ

inkább én kérdeznék :D milyen agarad van? igaz az h nem behívhatóak 100%osan??

2011. febr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!