Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy döntöttétek el, milyen...

Hogy döntöttétek el, milyen kutyát akartok?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy a következő kutyám akita vagy amstaff legyen.

Teljesen más karakterű kutyák, mégis ugyanúgy tetszik mindkettő. Kezdek kicsit az akita felé hajlani, mert jelleméből adódóan talán nagyobb kihívás, illetve az amstaff elég divatos mostanában.


Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogy döntöttetek?


2012. jan. 27. 00:11
1 2
 1/17 Kriszta55555 válasza:
Ha a döntés végképp nem megy bízd a sorsra,két cetli közül húzással válassz! :) Bár szerintem ilyenkor legjobb megoldás az,ha mérlegelsz...eközben jól elgondolkozol rajta és valószínűleg jól fogsz dönteni,nekem be szokott jönni! :)
2012. jan. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
0%
Szia. Én az akita mellett voksolnék, készült egy remek film is egy hűséges akitáról :) Lényeg, hogy mérlegelj és később ne bánd meg.
2012. jan. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nekem amstaffom van. azért, mert megtetszett nagyon a kinézete, igy miután elolvastam róla pár fajtaleírást és könyvet a kutyanevelésről, megvettem. most egy éves és nagyon jó, okos kutya lett.
2012. jan. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Itthon már jóval a születésem előtt voltak kuvaszok és pulik, úgyhogy nem én választottam magamhoz való kutyát, hanem a kutya "választott" engem. Szinte majdnem mindenben alkalmazkodtam hozzájuk, és már megszoktam, hogy hogyan kell velük bánni. Egyáltalán nem bánom, hogy így alakult.

Először is vedd figyelembe, hogy ennek a két általad választott kutyának mik az igénye, és te hogyan tudsz hozzájuk alkalmazkodni. Nem ismerem egyiket sem, csak amit olvastam róluk, és hallottam. Minden nevelés kérdése, de azért vannak a fajtára jellemző tulajdonságok és igények, amit érdemes figyelembe venni. Következetes neveléssel, és szeretettel biztosan jó kutyád lesz. Az amstaffot nagyon családbarát kutyának tartják, csak állítólag más kutyákkal lehetnek problémái, ha ezzel nem foglalkoznak, de ezt majd egy hozzáértő elmondja úgyis, ahogy az akitáról is.

2012. jan. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Én az Akitára voksolok mert az szép,bár makacs,De tud okos is lenni csak meg kell mutatni hogy ki a főnők :)
2012. jan. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

én mindig adott célra vettem kutyát. ha ezt a célt megtaláltam, akkor elkezdtem keresgélni, és olyan fajtát találni, ami tulajdonságait tekintve a leginkább közel áll hozzám.

munkakutyát szerettem volna, de olyat, amelyik nem ugrál a fejemen, ha egy nap nem véletlen kimarad egy tréning, nem csüng minden gondolatomon, önálló, de mégis szófogadó, zsákmányos, motiválható és pörgős. illetve nekem fontos volt a nagy termet és időjárás-álló szőrzet, így lett beauceronom.


gondold végig számodra mik a fontos tulajdonságok a leendő kutyádban, a két fajta amik közt vacillálsz nagyon különbözőek, teljesen más célra tenyésztették őket. ne kizárólag a külső alapján dönts, ismerj meg minél több egyedet a fajtákból, érezz rá a mentalitásukra, úgy könnyebb lesz eldönteni melyik is áll hozzád közelebb.

2012. jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kinézetre mindig is szerettem volna vagy 100félét.

Mikor dönteni kellett, hogy melyik is legyen, akkor elkezdtem utána nézni melyiknek milyen tulajdonságai, igényei vannak. Itt rendesen leszűkült a kör, főleg mikor összeegyeztettem azzal, amit én elvárok a kutyától illetve meg tudok adni neki. Mivel többen vagyunk, az lett amelyikben közösen meg tudtunk egyezni.

2012. jan. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kinéztem az utcára és azt mondtam őt akarom, mivel hazáig követett. Egymást választottuk. :)

A másik német juhász. Őt egy kennelből vettük egy nagyon jó tenyésztőtől. Úgy választottuk ki, hogy nekünk nem kell egy félős fajta. Oda mentünk és jó erősen tapsoltam , amelyik kölyök elbújt az nem kellett, maradt három. Ugyan úgy hangos és furcsa dolgokat használtam, amit még nem láttak, és közelítettem feléjük. Nos, egy kutya maradt, amelyik nem félt hanem odajött. Na, ő volt sz én kutyám, nem is tétováztam, azonnal megettem, és azóta egy nagyon bátor, okos, temperamentumos kutyám van. Pont amelyet akartam. (hozzáteszem, kettő német juhásszal már volt szerencsém az életbe, de mindegyikkel rosszul jártam, amikor nem próbáltam ki, hogy milyen is ő valójában)

2012. jan. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

előző vagyok. Ha ilyen határozott vagy ebben és ilyen két kutyát raktál egymás mellé akkor az amstaffot ajánlom. Az akitához, ember kell. Egy határozott gazda akinek már több éves tapasztalata van sok fajta kutyával. Elég önálló, és szökős ha nincs normálisan megnevelve. És a kertben való jutalom falatokkal történő játékos tanítás nem nevezhető következetes nevelésnek. Itt van kutya iskola kell, vagy pedig egy nagyon határozott felnőtt. Volt már dolgom akitával, és többször láttam már nevelés közben.


Az amstaff meg egy nagy életkedvű családi kutya. :)

2012. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Volt vagy 15 jelöltünk. Nekiálltunk szűkíteni és maradt 3. Akkor fogtunk egy papírt meg egy tollat és nekiálltunk felírni a fajták jó és rossz tulajdonságait, amiket tudtunk róluk. Ahol kevesebb volt a rossz és legtöbb a jó, az nyert.
2012. jan. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!