Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztasággal kapcsolatos...

Szobatisztasággal kapcsolatos kérdés, miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

5 hónapos tacsim reggel már megvárja, míg kiérünk, és kinnt pisil. ha nem vagyok otthon délelött, akkor megvár, addig nem pisil-kakil amig haza nem érek és ki nem megyünk. Ha otthon vagyok és pisilnie kell, akkor viszont nem vár, hanem megy a papírra és ott intézi el. Szóval ha otthon vagyok bebisil, ha nem, akkor tartja. Ez normális? Hogy vezessem rá, hgy akkor is tartsa amikor otthon vagyok? Vagy majd rájön magától?

Valamint hányszor vigyem ki egy nap, ha otthon vagyok? Valaki azt mondja, 3szor, nem baj, ha közben bepisil... valaki pedig azt mondja, hogy mivel kölyök, minnél többször, akár óránként is.

Bocs h hossszú lett, és köszi a válaszokat elöre is.


2012. jan. 27. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Vedd fel a papírt, akkor nem lesz kedve, és vidd ki minél többször, jutalmazd meg odakint a jó helyre pisiért minél többször, úgy lesz a leghamarabb szobatiszta.
2012. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már megcsináltam, hogy felvettem az újságpapírt, erre fogta magát és odapisilt a papír helyére, az ajtó elé :S

Meg van jutalmazva, meg dícsérve, ha kinnt intézi el.

2012. jan. 27. 15:37
 3/5 Akiteki ***** válasza:
Ne óránként vidd le, hanem mikor felébred, mert akkor azonnal kell neki. Lehet, hogy szólna ő, hogy le kell menni, csak még nem érted a jelzését.
2012. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amint felkeltünk, mar megyunk is le, es utana ha otthon vagyok, akkor orankent, ha nem vagyok otthon, akkor meg megvárja mig hazaerek, es kinnt pisil. de ha közben rajön es otthon vagyok, akkor nem tartja, hanem bepisil.kacifantos tudom... :S
2012. jan. 27. 16:57
 5/5 Akiteki ***** válasza:

Nem is kicsit:))

Az jutott eszembe, hogy szánj rá egy napot és lesd folyamatosan. Ha nekiáll helyezkedni, azonnal szólj rá, hogy nem szabad. És utána ne azonnal, hanem legalább 10 perc elteltével vidd csak le. Hogy ne kapcsolja össze azzal, ha becsurrant, akkor azonnal rohantok sétálni.

2012. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!