Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitassal kapcsolatos...

Ivartalanitassal kapcsolatos kerdes, es tanacs?

Figyelt kérdés
Lattam tobben kerdeztek hasonlo dolgokat,tehat nem csak en vagyok igy...Szoval,nekem is 2 szuka kutyam van,egyik ivartalanitott,masik meg nem,A masikat most keszulunk ivartalanitani.Tok jol vannak,szeretik egymast,csak neha a nem ivartalanitott probal dominalni es probal kezdeni verekedest,de szerencsere hallgatnak ram,igy erosen rajuk szolok es nem verekednek ossze.Bar volt mar regebben ra pelda,mikor meg nem alltam eleg erelyesen a dologhoz.Na most a problemam az lenne hogy a mutet utan mi lesz?mert ugye a varratszedesig van 10 nap,es az ivartalanitott szukam folyton jatszana,..mi lesz ha akar vele jatszani,neki faj a varras,nem e lesz belole vita,ha pl nem vagyok ott,...nem e szoknak el egymastol emiatt,nem e lesz feszultebb a szukam mutet utan,ingerultebb,es lesz e meg ugyanolyan jatekos,vidam,mint elotte?mert most nagyon az,es imadom hogy ilyen.Kinek mi a tapasztalata,velemenye?
2012. jan. 22. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ott vagy, rájuk szólsz, ha nem vagy ott, elzárod őket. Egy ivartalanítástól nem lesz törés a kapcsolatukban, maximum az egyik nem fogja érteni, hogy most miért nem lehet játszani, de hamar túlteszi magát rajta.
2012. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-2 napig azért ne nagyon játszanak ha meglehet oldani. Mi 3 napig elzártuk őket egymástól hogy biztos ne legyen gond. Első nap csak feküdt a kutyám keveset evett csak ivott másnap már semmi baja nem volt. Azóta is ugyanolyan életvidám mint előtte semmi sem változott ugyanúgy játszanak mint eddig.:)
2012. jan. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó idegrendszerű kutyáknál ez nem jelenthet problémát. Az első pár napban, amíg a nyugtató hatása el nem múlik, és a kutya kiheveri a műtétet, addig nem ártana elkülöníteni, de utána már nyugodtan összeengedheted őket. Természetesen jó, ha szemmel tartjátok őket a varratszedésig, nehogy a játék hevében felszakadjon a seb.


A kutya természete a műtéttel nem változik, ugyanolyan játékos lesz, mint előtte.

2012. jan. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!