Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ugatásgátló nyakörv mit...

Az ugatásgátló nyakörv mit csinál? Hogyan hallgattatja el a kutyát?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 21:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

több fajta van:

van elektromos

van olyan ami levegőt fúj a kutya arcába

és van ami szagos levegőt (pl citrom illatút) ettől tüsszögni kezd.

Mindegyiknek a negatív megerősítés a lényege.


Sajna az ugatást nagyon komolyan kell venni hisz komoly jogi probléma is lehet belőle és nagy balhék is kitudnak ebből robbanni. Van olyan ismerősöm aki kipróbálta az összes nyakörvet, kutyasulit stb de konkrétan semmi nem használt és ott el kellett vágni a kutya hangszálait... szóval inkább a nyakörv és kicsi kortól következetesen tiltani kell az ok nélküli ugatást.

2012. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A sokat emlegetett nyugaton szinte hangja nem lehet a kutyának. Nagyon komolyan veszik. Sok tenyésztő a kis kölyökre elektromost rak és azzal leszoktatja az ugatásról.
2012. jan. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Van olyan is, ami a kutya számára kellemetlen hangot (ultrahangot) bocsát ki, ha ugat a kutya. De nem tudom, mennyire hatásosak ezek a szerkentyűk, én eléggé kételkedem bennük.
2012. jan. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Valaki írta, hogy 15V-al rázza meg a kutyát. 15V még a bőr ellenálását se tudja leküzdeni, az nem ráz. A nyakörv 6.000-10.000V közötti feszültséget ad le. Az már áthúz a bőrön is és valóban ráz. De az áramerősség olyan kicsi, hogy sérülést nem okoz, csak kellemetlen. Én kipróbáltam magamon. Elég vacak érzés, de a fájdalom az mást jelent. Egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=kMwzU_gcPz4

2012. jan. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon hasznos találmány ,mert nem lehet leszoktatni egy ugatós kutyát egykönnyen másként az ugatásról. Az egy dolog ,ha a gazda ott van ,rászól ,akkor csönd van.De ha elmegy otthonról dolgozni ,és rázendít az eb ,akkor ki szóljon rá? Jön a feljelentgetés ,a szomszédok állandó zaklatása,bíróságra járkálás, aztán a szomszéd bedob egy mérgezett húst és a kutyának annyi. És ez fog történni ,ha olyan a szomszédság.

A nyakörv árammal csapja meg vagy erős sípolással ijeszti meg a kutyát .Ezerszer inkább ez ,mint egy méregtől kínhalált halt kutya vagy bírósági hercehurca.

2012. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

10.000 V. Most mondjam, hogy nem vagy normális? -.-

15 V-ot vezet a kutya bőrébe. Nem arra van hogy szét csapja, hanem, hogy figyelmeztesse te észlény.

2012. jan. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem vagy valami nagy fizikus, de legalább ne hangoztasd ilyen magabiztosan...Fogd meg a kocsidon a két akkusarut egyszerre ami 13V körül van. Ráz? Na ugye hogy nem, semmit nem érezni.. Aztán szedd le a gyertyapipát miközben jár a motor és nyúlj bele valami fémmel. 15-20ezer volt is lehet amit kapsz, de mégis túl fogod élni,viszont eléggé kellemetlen. Hiába nagy a feszültség ,ha az áramerősség csekély,és az időtartam is minimális.
2012. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

[link]


Nem értek egyet azokkal akik annyira kínzásnak fogják fel az ugatásgátló nyakörvek használatát.Szerintem nem jókedvükben vásárolják ezeket az emberek, de ha a kutya ugat folyamatosan vagy ha egyedül van akkor azt pl emeletes házban nem sok szomszéd viseli el.Ennek a következménye lehet feljelentés vagy lakóházi határozat és a kutyának menni kell.Ez jobb?Szerintem a megelőzés jobb!!!Én 1 éve használom az elektromos ugatásgátló készüléket.Bevált!!!A kutyám akkor ugatott sokat ha egyedül maradt itthon.Ha elmegyek ráadom ás lepihen,alszik egyet megnyugszik és ennyi.Nem stresszel és nem szorong nem tép szét semmit ha rajta van és már annyira hozzá szokott hogy egyáltalán nem ugat!!!Ez az ugatásgátló először 2-szer sipol és csak harmadszorra csipi meg de az is olyan mintha bolha csípné meg.De erre is talán egyszer mikor megvettem és kipróbáltuk akkor került sor!Annyira bírom hogy aki ki se próbálta az ócsárolja itt ezerrel....Amit ki se próbált azt mért ellenzi vagy mért szólja le?

2013. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt a választás, hogy a szomszéd rendőr lelövi, vagy ugatásgátló.

Sajnos a kutya megtanulta, hogyan lehet ugatásgátló mellett kiabálni... (azért sokkal csendesebb lett)

2016. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!