Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukazusit lenne eselyem...

Kaukazusit lenne eselyem megnevelni?

Figyelt kérdés

Szoval 14/f vagyok es van egy kan nemet juhaszkutyank,o mar 10 eves,de meg jo formaban van.Vele aktivan kutyazom.Tehat szotfogad,poraz nelkul setaltatni tudom,akarmikor vissza tudom hivni,leul,oriz-ved,nem hagy el,mezore/erdobe kimegyunk,ha pl etelt adok neki stb.

Ezeket nem bolcsokedbol irtam le ,nem is nagy dolog,hanem azert,hogy lassatok,tudok gondoskodni egy nemetjuhaszrol.

Igaz,hogy a juci alazatosabb jellemu stb,de azert egy jo helytol hozott,torzskonyves,szuka kolyok kaukazusit (persze nem a mostani kutyu mellett) meg tudnek nevelni?

Azert kerdem,hogy van-e eselyem,mert elegge elszomorodtam par beszelgetes utan kau gazdikkal.Egyszeruen elitelem oket,mert azt mondtak,hogy nem ajanljak ezt a fajtat nekem,mert ok is csak ugy tudjak kordaban tartani oket ha kozben-kozben jol megverik.Az egyik meg egy nagy faronkot is mutatott ,amivel meg szokta verni.

Msot komolyan: igazam van abban,hogy nem kell verni meg egy kaut sem?

Szerintem nagy szigorral,hatarozottsaggal,sok tanitassal,sok idovel es szeretetben egy kaut is fellehet kiskoratol nevelni,ugy hogy szot fogadjon(en legyek a falkavezer).Tudom,hogy fugg attol is,hogy milyen jellemu kutyust kapunk el,de nemhiszem,hogy valahogy ki lehetne szurni a baratsagosabbakat.(?)


Azt mondjak,hogy maradjak csak a gyenge kis nemetjuhaszomnal,de lehet h ez is lesz,mert sokkal inteligensebbnek tartom az en nj met(akit soha nem vertunk,csak buntettuk/tanitottuk),mint az ok kaukazusijukat(amelyekrol azt tartjak(a sajat kutyajukrol),hogy butak es unjak oket tanitani mert sok ido,inkabb megverik )


Mi a velemenyetek?


Bocsi a helyesirasert!

Megy a zold kez!

Elore is koszi!


2012. jan. 28. 09:06
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Tehat akkor kb ket ev mulva 16 evesen kaut erne meg jobban vennem,vagy hosszuszoru nemetjuhaszt ?

Torzskonyvesen vennem oket,es egesz kicsi korukban.

2012. jan. 28. 12:04
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

nem, szerintem 18 éves korod után.

remélem nem csak ezt szűrted le a hosszú percekig pötyögött hozzászólásomból...

2012. jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Voltam benn náluk, mivel ott bolt is volt, és olyankor megkötötték őket. Semmi sem történt.


És mikor hazavittem akkor nem álltam meg a kapu előtt és csengettem (nicns is ott csengő), hanem bevittem a kuvasz se mukkant meg, pedig azoktól kifejezetten tartok.


Nem tudom már ki írta a kvaszos hsz-t, én sokat ismertem, szabadon tarottat, láncosat, neveltet és vertet, de a végén mindegyik idegbeteg volt. Sajnos sosem lesz a szívem csücske az a kutya.

2012. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

csak magamat tudom ismételni: disztingvál.


egyik esetben sem jelentettél veszélyt a területére.

2012. jan. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat.Az sem jo otlet ugye,hogy a mar meglevo kan nemetjuhaszunk melle egy 10 hetes hosszuszoru jucit vegyunk?Nem lennenek folyton egyutt,csak felugyelett mellett.

Vgy esetleg tanulna tole ?

2012. jan. 29. 08:52
 26/34 A kérdező kommentje:
jaj igen,es a kicsi is kan lenne.
2012. jan. 29. 09:30
 27/34 anonim ***** válasza:

német juhászkutyád már volt, abban van némi tapasztalatod. ha a körülményeitek adottak hozzá (pénz, idő, hely), akkor miért ne?

ha az idősebb kutya olyan, akkor szerintem tartsd őket együtt nyugodtan.

2012. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam,hogy agyon kell ütni a kutyát, de néha nem árt egy egy jó pofon nekik, mert hajlandók elfelejteni,hogy mi a helyzet. ÉS abban megegyezhetünk,hogy a kau dorgálása nem egyenlő egy juciéval :). Szerintem maradj a jucinál és mire nagyobb és tapasztaltabb leszel akkor talán a juci mellé vehetsz egy kaukázusit, majd amikro már tényleg angybb leszel,sokkal :)
2012. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
a meglévő juci mellé vehetsz egy újat, mert a kutya már elev úgy fog felnőni,hogy nem ő a főnök és,hogy meg kell alázkodjon, ez egy jó pont,mert te evvel nem kell fogalkozz :) és ha van rá időd akkor igen :D vehetsz most mi mellé még egyet :)
2012. jan. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom.Idom lenne,mert a barataim egy resze is kutyazik,es akk ugy osztjuk a programot,hogy vagy suli utan elmegyunk valahova es majd akor este setalunk(egyik kendvencem a setalas sotetsegben.nemtudom h miert),vagy suli utan egybol tanulok,majd kutyaval foglalkozom,es majd este megyunk szorakozni/bulizni.


Penz annyi van,hogy jo minosegu tapot kaphatnanak mindketten,de kiegeszitenenk jo minosegu hazi maradekkal,de batyam a mellettunk levo vagohid/husfeldolgozo vezetoje.Ebbol kifolyolag mindig volt ingyen hus es csont kiloszamra.

A tapba reszben en is potolni szoktam.

Allatorvos belefer,es a kutyat kb 60-80 ezerert vennenk.


Jo hosszuszoru kennelt ajanlanatok?

2012. jan. 29. 10:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!