Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukazusit lenne eselyem...

Kaukazusit lenne eselyem megnevelni?

Figyelt kérdés

Szoval 14/f vagyok es van egy kan nemet juhaszkutyank,o mar 10 eves,de meg jo formaban van.Vele aktivan kutyazom.Tehat szotfogad,poraz nelkul setaltatni tudom,akarmikor vissza tudom hivni,leul,oriz-ved,nem hagy el,mezore/erdobe kimegyunk,ha pl etelt adok neki stb.

Ezeket nem bolcsokedbol irtam le ,nem is nagy dolog,hanem azert,hogy lassatok,tudok gondoskodni egy nemetjuhaszrol.

Igaz,hogy a juci alazatosabb jellemu stb,de azert egy jo helytol hozott,torzskonyves,szuka kolyok kaukazusit (persze nem a mostani kutyu mellett) meg tudnek nevelni?

Azert kerdem,hogy van-e eselyem,mert elegge elszomorodtam par beszelgetes utan kau gazdikkal.Egyszeruen elitelem oket,mert azt mondtak,hogy nem ajanljak ezt a fajtat nekem,mert ok is csak ugy tudjak kordaban tartani oket ha kozben-kozben jol megverik.Az egyik meg egy nagy faronkot is mutatott ,amivel meg szokta verni.

Msot komolyan: igazam van abban,hogy nem kell verni meg egy kaut sem?

Szerintem nagy szigorral,hatarozottsaggal,sok tanitassal,sok idovel es szeretetben egy kaut is fellehet kiskoratol nevelni,ugy hogy szot fogadjon(en legyek a falkavezer).Tudom,hogy fugg attol is,hogy milyen jellemu kutyust kapunk el,de nemhiszem,hogy valahogy ki lehetne szurni a baratsagosabbakat.(?)


Azt mondjak,hogy maradjak csak a gyenge kis nemetjuhaszomnal,de lehet h ez is lesz,mert sokkal inteligensebbnek tartom az en nj met(akit soha nem vertunk,csak buntettuk/tanitottuk),mint az ok kaukazusijukat(amelyekrol azt tartjak(a sajat kutyajukrol),hogy butak es unjak oket tanitani mert sok ido,inkabb megverik )


Mi a velemenyetek?


Bocsi a helyesirasert!

Megy a zold kez!

Elore is koszi!


2012. jan. 28. 09:06
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

[link]


Esetleg?

2012. jan. 29. 10:15
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólást olvastam csak el, hát egyszerűen elszomorítóan hülyeségeket ír..


Könyörgöm, ha nem bír megérteni, átérezni egy fajtát, akkor az a fajta HÜLYE?


A kaukázusik igenis bölcsnek mondhatók, lévén eléggé ősfajta, juhász, tehát önálló kutya. Verni egyáltalán nem kell(aki ezt teszi, egyszerűen hülye hisz a saját dolgát nehezíti..), fegyelem az viszont kell(ha olyan a helyzet, neveléskor biztosan meg kell neki mutatni, hogy ki a főnök..).


Makacsnak sem makacs, egyszerűen ha nincs meg felőle a tisztelet, akkor ne várjuk már el, hogy azt csinálja amit mi akarunk. Ráadásul ha hülyének nézzük az állatot, akkor meg aztán főleg ne várjunk el tőle semmit.


Az ember mióta szokott olyan embernek engedelmeskedni aki teljesen szellemi fogyatékosnak nézi őt? De most komolyan.. akkor mit várunk a kutyától(benne még van "betyárbecsület")?


Erős kéz az kell hozzá, hisz nagy termetű kutya.


Először csak szukát, de ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor nem ajánlom. Kutyát nem háziállatnak, hanem társnak, munkatársnak tart az ember. Más véleményére ne adj(főleg ilyen degenerálttól, aki bevallja, hogy üti-veri a kutyát..) józan ész viszont kell hozzá, mert enélkül nem fogjuk megérteni az állatot és a józan határokat, mint ahogy egyetlen állatnál sem.

2012. márc. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

koszi a valaszt.Egyeznek a nezeteink.Sokat olvastam azota a fajtarol,es rajottem,hogy nekem valo fajta,de meg varni kell vele.Esetleg majd felnott koromban.Amugy is ugy kepzeltem el,hogy baratokkal egyutt visszuk a kutyakat mezore,erdobe stb,es ezert konnyebb dolgom lenne egy hosszuszoru nemetjucival.

A szomszedba most kerult egy kis kau,a gazdaja azt mondta h soha nem verte eddig sem,es nem is fogja es mar 4 eves.

Olyan intelligens,jol szocializalt kutya,hogy bementem az udvarukra,a kutya el volt engedve,ugatott,morgott,de a gazdajanak koszontem,o visszakoszont,idejott hozzam,szolt valamit a kutyanak,amire a kau(eleg felelmetes kutya,bar gyonyoru)idejott es vegigszagolt.Ezutan oda tartottam a kezem,es megnyalta.Nekem itt valtozott meg a kaukazusi fajtarol a velemenyem.Ugyanerrol a kutyarol terjengett a faluban az a hir,hogy idegbeteg,es mindenkit megharap,akit meglat stb. Elbeszelgettem errol a gazdajaval,es azt mondta,hogy ez azert terjedt el,mert eleg csunyan megdolgozott egy falubelit,aki szinten kaukkal foglalkozik,es azt tartja,hogy o nem fel egy kaukazusitol sem,es megprobalt ellopni valamit az udvarrol,akkor utte le a kutya,es eleg komoly serulesei lettek.

Egyszeruen nem tudtam elkepzelni,hogy ez a kutya ilyen legyen,mert keritesen at nagyon tetszett nekem,es azert mentem be a szomszedhoz.

2012. márc. 3. 09:34
 34/34 A kérdező kommentje:
Kozel all a szivemhez meg az ordas nemetjuhasz is,tobb mint valoszinu,hogy egy kis kan ordas kolyot fogunk beszerezni tenyesztotol.
2012. márc. 3. 09:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!