Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen előítéletek vannak a...

Milyen előítéletek vannak a pitbullokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 06:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én meg egy jó alkotmánybírósági határozatot találtam a témában 34/B/2009. AB határozat


Világosan le van benne írva hogy pitet mindenféle külön hatósági engedély nélkül lehet tartani és tenyészteni.

2012. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

# 10/11


az oldalt valószínűleg ezer éve nem frissítették, ami a törvénnyel kapcsolatban ott áll, már rég nem aktuális. javaslom elolvasni a 2010 májusában beharangozott alkotmánybírósági határozatot (az előttem író leírta a számát is), amiben eltörlik a "pit bull törvényt".

2012. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
25%
Sajnos az a baj, hogy a kormányrendeletek sem mindig jók. Az emberek védelmében nagyon is oda kellene figyelni mindenre. Nekem már volt néhány problémám kutyákkal,s a háttérben a gazdik voltak a bűnösök. Nem a kutyákra hanem a gazdákra, a kutyatartás szabályaira kellene pontos rendeleteket hozni és azt betartatni. A mai világban nem csak a kutya, hanem az ember is elvadul, ha nem kap lehetőséget normális életre. A kutyákkal azonban nem lehet szót érteni ha megvadulnak, ezért a póráz és a szájkosár használata nagyon fontos volna,... és a kutyagumi összeszedésre is a gazdáknak oda kellene figyelniük. Ezek most független attól, hogy pitbull-e vagy más kutya. Olvastam egy netes cikket, hogy Olaszországban már nagyon sokféle kutya be van tiltva annyira veszélyesek lettek. Nekem az a magánvéleményem, hogy kutyát szobában, lakásban tartani nem volna szabad, az a bezártság, még embernek sem jó, de egy mozgékony állatnak pláne nem. Hátha még nagyobb testű kutya, amelyiknek nagy mozgástérre volna szüksége. Én csak kertben tartanék kutyát... Ismerek viszont olyan személyeket is, akik a harci kutyát kifejezetten azért tartják, mert félnek, fenyegetve érzik magukat más emberektől, és emberek ellen tartják maguk mellett, önvédelemből. De akkor mi van, ha az ellenség helyett csak egy postás csenget be, vagy egy régi barát?
2012. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!