Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérség vagy behódolódolás?

Falkavezérség vagy behódolódolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 12 hetes Angol Kocker Spánielem. Amióta elhoztam őt vele aludt,leakartaam erről szoktatni de közbe jött neki a betegsége (megfázásbol parvó) s továra is velem volt. Most megvan gyógyúlva, látszik rajta, hogy nagyon rahaszkodik hozám de sokszor azt is látom hogy semmibe néz mig másnak behódol. Ma éjszaka töször is kiküldtem az ágyból, de nagyon sajnálom, rámnéz s olyan tekintetet vág mintha cserben hagytam volna. Félek ha átnézek rajta ő is igy fog tenni. Egy spánival, hogy kell bánni? Mindenki irja mennyire ragaszkodóak, ha nem engedem magam nagyon közel hozzá ez a ragaszkodás nem változik meg. Szoktam tanitgatni, s elég szigorú, erélyes hangnemben teszem ezt, ez nem illyeszti esetleg el ? Nem tudom hogyan szóljak hozza. Ha szépen teszem őt nem érdekli viszont ha dúrvább vagyok akkor mintha feélne. Termésyetesen soha nem ütöttem meg, de akkor is.

Ségitsetek kérlek. Nagyon bánt, hogy pont engem a gazdiját néz olykor semmibe, másoknak meg behódol.


NEM KÉREM A LENÉZŐ VÁLASZOKAT, TISZTÁBAN VAGYOK AVAL MI A FALKAVEZÉRSÉG, csak aval nem vagyok tisztában ,hogy ez azt elméletet lehet-e alkalmazni minden kutyára?

Köszönöm szépen előre is minden válaszolónak aki próbáll segiteni(megy a zöld kéz)!!!!


2012. jan. 29. 08:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesirási hibák miatt, nagyon siettem!:)
2012. jan. 29. 08:55
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ha kiküldöd az ágyadból és rádnéz csak azért néz rád így hogy hátha visszaengeded.DE HA NEM ENGEDED VISSZA BEHÓDÓL NEKED.SZOVAL TE VAGY A FALKAVEZÉR.
2012. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Akiteki ***** válasza:
100%

A kutyák nagy része simán felvételizhetne a színészeti egyetemre. Azt ne tedd, hogy ha ő bámul, Te nem nézel vissza, mert az a behódolás jele. Ilyenkor nézz a szemébe és közöld vele, hogy nem lehet. Nem lesz egyszerű, mert a kutya nem érti (meg én sem), hogy amit egyszer lehetett, azt máskor miért nem. De nem lehetetlen megtanítani, csak légy következetes és döntsd el, hogy most felmehet-e az ágyadba vagy sem.

(Mellékesen: a megfázásnak semmi köze a parvohoz)

2012. jan. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A falkavezérségben az a szép, hogy nem a fajtára hat, hanem általánosságban minden kutyára. Lehet, és problémák esetén szükséges is alkalmazni a szabályokat, következetesen.

A színészkedésnek pedig tényleg ne dőlj be. Nagyon ügyesen megtanítjuk a kutyáinknak, hogy szomorú bociszemekkel bármit elérhetnek, és nem restek ezt kihasználni. Most azt kell megtanítanod neki, hogy nem befolyásolhatja a döntéseidet se szomorú szemekkel, se sehogy.

2012. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!