Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek gonosz vagyok, ha...

Szerintetek gonosz vagyok, ha nem adok nasit a féléves Beaglimnek napközben?

Figyelt kérdés

Tegnap találkoztam a környékünkön egy szép fiú Beaglivel és megkérdeztem a gazdiját, hogy nassolós e kutya, mert szép nagy állatka :)) . Azt mondta, szinte egész nap eszik, mert kunyerálós és mindig adnak neki.

Én nem adok neki a miénkből, mert egyszer kilopta a fiam kezéből a banánt :) és nem szeretném, ha mégegyszer előfordulna ez. Szóval napi kétszer adok neki, a tápon leírtak szerint 2x135 grammot, reggel és este. Ez mellett én nem adok mást, csak néha esetleg almát. Ez nem baj ugye? Ettől még Ő fejlődni fog ugye? Elég neki a táp? (Eukanuba)


2012. jan. 29. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ó, a beagle-k tekintetének varázsa... :) A nedves, búbánatos szemeikkel meggyőznek bárkit, hogy éhen készülnek halni.

Nem, nem éhezik, és ettől még fel fog nőni. A kopók iszonyú kajásak, már-már betegesen némelyik, de attól, hogy nem laknak napi szinten pukkadásig, semmi bajuk nem lesz. Csak nem híznak el.

Ne is nasiztasd. Jó tápot kap, legyen neki az elég. Az emberkaja az embereké, és a pofátlanság netovábbja a kutya részéről kinézni a szádból az ételt.

2012. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj ha nem adsz neki nasit! Sőt nem is szabadna....

Az egyik rokonunk mindig nassoltatja a kutyáját hozzászoktatták már nagyon kövér 20 kg a kutya. Szívproblémás és egyép hasonló dolgok. Olyan háta van mint egy pónilónak.... Nagyon csúnyán elhízott de ők ezzel nem is foglakoznak.

2012. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem adok már ettől az évtől kezdve nasit egyik ebemnek sem. eddig állandóan ott grasszáltak körülöttem, mindig kértek volna mindenből. Ha az udvarral kiléptem, egyből nekem ugrottak. Na 2012 január elseje óta megkapják a napi fejadagjukat, plusz ha jól viselkednek egy- egy dentastixet. ez se mindennapos, csak ha le van árazva. Nem kell izgulni, egy kutya se halt éhen eleség mellett, csak azért, mert nem kapott nassolnivalót. Sajnos vannak emberek, akik nem gondolnak bele, milyen káros, ha egész nap nyomják a kutya szájába a sok mindent
2012. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hogy nem baj, sőt, nagyon is jól csinálod! Nem kell kiszolgálni a kutyát, mert te vagy a főnök, te döntöd el, mikor ehet. Ha éhesnek látod, adj nagyobb mennyiséget az etetéskor, de napi 2x-i etetés tökéletes. Pláne, hogy ilyen jó minőségű tápot is etetsz. Jó gazdi vagy :)
2012. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár több ilyen ember lenne, mint te. A kutyának napi egyszer szükséges étkeznie, esetleg kétszer, de a kunyerálás egy visszataszító szokás, ráadásul a kutya fizikai és mentális egészségét is rombolja. Jó vagy, csak így tovább!
2012. jan. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak sajnálnám, ha miattam elhízna, a fajtában a hajlam benne van és esetleg betegségei lennének ezért. Adnék én éjjel nappal azon nem múlik, de tényleg egy jól nevelt, kutyit szeretnék, akire büszke leszek, most is az vagyok! Köszi a válaszokat! :))
2012. jan. 29. 18:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Már miért lennél gonosz? Nem az elkunyerált falatoktól fog fejlődni, na meg nem is egészséges, ha egész nap eszeget, mert ki kell ürülnie a belének 2 étkezés közt.
2012. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!