Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emiatt tényleg gonosz lennék?

Emiatt tényleg gonosz lennék?

Figyelt kérdés
Imádom a Labradorokat, ha kertes házba tudok költözni, akkor mindenképpen szeretnék, viszont fajtisztát, törzskönyvvel, tenyésztőtől. Az egyik barátnőm ezért kifejezetten gonosznak titulált, mert hogy nem versenyeztetni szeretném, akkor minek nekem olyan kutya, annyi van a menhelyen. Én nagyon sajnálom a menhelyi kutyákat, de több okom is van, hogy nem szeretnék onnan kutyát. Először is, mert lutrinak tartom. Ki tudja, hogy szerencsétleneknek milyen öröklődő betegsége lesz, amire rámegy rengeteg pénz, és a végén még így is fiatalon kell elaltatni. Természetesen ez a veszély tenyésztőnél is fennállhat, de valamennyivel biztosabb az egészség. Másrészt nincs hozzá elég erős lelkem. Bemennék egy menhelyre, és legszívesebben az összeset hazavinném, annyira sajnálom őket. Ismerem magam, a végén még bűntudatom is lenne, hogy miért nem hoztam el többet. Ott van még az a tény is, hogy én kifejezetten Labradort szeretnék, mert az tetszik a legjobban, velük van tapasztalatom, nem mást. Az élet még bármit hozhat, és nem mondom, hogy sosem fogadnék örökbe menhelyről, de egyenlőre ezt gondolom. Tényleg gonosz vagyok emiatt?
2011. aug. 9. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szo sincs rola h gonosz lennel:)

En is igy vok vele, ha bemennek a menhelyre ugylehet legszivesebben az egsszet haza hoznam:D

Am volt egy menhelyes kutyam, aranyos volt, szerettem de mivel mar felnott volt jocskan, igy sok gondom volt vele, pl. szobatisztasagra szoktatas stb.

2011. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gonosz... bár az jófej, aki menhelyi kutyát fogad be... ez van, Neked labrador kell, hajrá! Keresztapáméknak is az van, tenyésztőtől, fajtatiszta, nemrég vakult meg... lutri.
2011. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Vajon magának is a menhelyről hozná, vagy csak a te esetedben ilyen nemes lélek, mert nem az ő kutyájáról van szó.Az hogy igényes vagy az nem baj, neki ezek szerint bármilyen kutya megfelelne a lényeg hogy menhelyről legyen.Egy hajléktalant befogadhatna, mindegy hogy ki az.
2011. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem vagy gonosz. De a barátnődnek abban igaza van hogy a menhelyen is lehet találni fajtatiszta kutyát. Mondjuk ritka de néha ki lehet fogni az én közelemben a menhelyen van is 2 szuka. De amúgy szerintem jobb ha törzskönyveset veszel.A törzskönyv nélküli eb is ugyanarra lehet képes, mint papírok nélküli ha értelmes a

kutyus és szarult bele vadászvér. A baj inkább ott van, hogy papírok nélküli kutya nincsen elismerve vadászatra alkalmas kutyának és vizsgát sem tehetsz vele. Azért nem ajánlatos törzskönyv nélküli olcsó kutyát vásárolni, mert felneveled - megszereted és hogyan magyarázod meg neki, hogy vadászati törvény nem engedi, hogy veled vadásszon.

2011. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagy gonosz, de nem szabad alábecsülni a menhelyi kutyákat!

Szerintem a barátnőd egy kis "náci" hajlamot érezhet emögött a fajtisztázás mögött...



bármelyik etológus megmondhatja, hogy ugyanolyan jó kutyák, mint a fajtiszták, se jobbak, se rosszabbak.

egy különbség van, hogy a fajtisztánál előre tudod a méretét és kinézetét meg a főbb várható jellemvonásait.


nekem világ életemben menhelyi kutyáim voltak, + befogadtuk egy ismerősömék TK-s 2 éves KÁJ szukáját.

Soha egyikkel sem volt baj, csak a KÁJ-jal, mert megzabálta a műanyag edényét is...


Most 3 kutyám van, egy fajtiszta KÁJ kan, egy menhelyi, Manó, és egy talált, Pocak.


Igazad van, a talált és menhelyi kutya zsákba macska.

De én úgy gondolom, nincs rossz kutya, csak rossz ember, aki nem ért "kutyául" - vagy csak azt hiszi.


Manóra azt mondták, hogy keverék, nem rég derült ki, hogy holland juhász, ami kölyökkorában 120.000 ft... én 5.000-ért chippel, oltva kaptam, igaz TK nélkül.

Kiváló kutya, senki másra nem hallgat, csak rám, feltétel nélkül megbízik bennem (és én is benne).


Pocakról gőzöm nem volt, kiféle-miféle, a Déli pu-nál hagyta valaki, ő meg kiszúrt magának, naná, hogy nem mondhattam nemet...:D

Azt mondta a doki, németjuhász keverék, és akkora is lesz...

most már egyértelmű, hogy kotorék eb keverék és 30 cm a marmagassága...

A kezdeti nehézségek után összecsiszolódtunk, és mára mind az agilityben, mind a sima suliban ő teljest a legjobban!

Egy kis güzü!:D



És egyet még ne felejts el!


Egyáltalán nem tudhatod biztosan, hogy nem fog-e a tenyésztett kutyád megbetegedni.

Nem akarok ujjal mutogatni, de vannak olyan fajták, amiknél köztudott, hogy külföldi vérfrissítésre szorultak - szorulnak, mert kialakult egy egészségtelen belterjesség.

+ vannak olyan fajták, ahol kifejezetten biztosra mehetsz, hogy nagy esélye van a bőrgombásodásra, a fülgyulladásra, a csonthártya gyulladásra, stb...



Egy keverék ezzel szemben igen kis valószínűséggel származik rokon szülőktől, általában sokkal ellenállóbbak (nézd csak meg, mi lesz, ha egy pincsinek adsz csokit, és mi, ha egy keverék kis "korcsnak".), a betegségekre is kevésbé fogékonyak!


Képességeiben pedig semmivel nem marad el egy fajtisztától, csak fel kell ismerni, mi keveredett benne és aszerint bánni vele...


De ha te nem szereted a meglepetéseket, hát istenem, nem dől össze a világ, ha TK-s gyártmányt fogadsz be.:)

Csak ne tessék alábecsülni a keverékeket...

2011. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

ma 15:24


Szó sincs arról, hogy alábecsülném a keverékeket :) Csak nekem a Labrador tetszik a legjobban, így ha lehetőségem lesz rá, hát Labradort szeretnék. Nem is a "fajtisztaságon" van itt a hangsúly, ugyanúgy nem szeretnék mondjuk fajtiszta yorkit, mert nekem egy Labrador kell. És nem gondolom emiatt magam gonosznak, ahogy a barátnőm nevezett. Már leírtam, ha én beszabadulnék egy menhelyre, valószínűleg bűntudattal térnék haza, hogy miért nem hoztam el az összeset. Ez van, imádom a kutyákat, és pont a sajnálat miatt nem tudnék menhelyen dolgozni. Nem zárom ki a menhely lehetőségét, mint említettem sose lehet tudni, mit hoz az élet, de nem az az elsődleges cél.

2011. aug. 9. 16:01
 8/17 anonim ***** válasza:

na hát akkor szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha egy kis labrador kölyök mellé egy fajtamentőktől származó kicsit idősebbet is befogadnál:) - már ha a körülmények engedik.


De komolyan, nekem mindig 1 kutyám volt (gyerekkoromban), és most, hogy 3 van, már látom, mennyivel jobb nekik együtt!

Mondjuk a 3 az sok, de 2 szerintem pont ideális.:)


De így már értelek, a fajták közül nekem meg a káj a nagy szerelmem, más kutyát is tudnék szeretni, de ha már adott volt a lehetőség, a 2 menhelyi mellé hoztam egy káj-t is...:)

2011. aug. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Oh, ha a körülmények engedni fogják, mindenképpen többet szeretnék, a Labrador amúgy is nagyon szereti a társaságot :) A Labrador mentőkre én is gondoltam már, viszont ha csak egy lehet (vagy inkább az első saját, így nem gyermekfejjel), akkor elsődlegesen a tenyésztőt preferálom. Ki tudja, lehet majd meggondolom magam, ha odakerülök, most még így gondolom.
2011. aug. 9. 16:14
 10/17 anonim ***** válasza:

Menhelyen is vannak szép labradorok..:)

allatok.info -innen nézegessél:)

2011. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!