Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kel ahhoz, hogy kutyatenyés...

Mi kel ahhoz, hogy kutyatenyésztő legyek?

Figyelt kérdés
Persze itt nem a szaporítóra gondolok , Hivatalos kutyatenyésző szeretnék lenni ,hogyan kezdjek hozzá??

2012. jan. 29. 18:43
1 2
 1/11 Hovarju ***** válasza:

Tudod már milyen fajta kutyát szeretnél tenyészteni?

Szerintem előbb tudj meg mindent az adott fajta történetéről tenyésztéséről, feladatairól, természetéről. Járj sokat kutyakiállításra. Keress fel tenyészeteket, akár e-mal-ben, akár személyesen.

Mennyire komolyak a szándékait és van elég kitartásod, időd és nem utolsó sorban pénzed erre? Azt gondolom, hogy a legtöbb tenyésztő nem ebből él. (bár biztosan vannak néhányan, akik igen, de nem ez a jellemző)

Szóval, ha már megvannak az információk a fajtáról és megismerkedtél néhány tenyésztővel, biztosan szivesen segítenek a folytatásban.

Sok sikert és kitartást kívánok !

2012. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Beleszeretsz egy fajtába, annyira, hogy több ilyen csodálatos kutyát akarj a világra szabadítani, beszerzel egy erre alkalmas példányt, aktív kapcsolatban maradsz a tenyésztőjével, és tőle megtanulsz mindent. Emellett elvégezhetsz idevágó iskolákat is, de a tapasztalatokat nem pótolja semmi.
2012. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, egy fontos dolgot elfelejtettem: rengeteg pénz kell hozzá. Ez nem egy foglalkozás, hanem egy drága és felelősségteljes hobbi, több pénzt fog elvinni, mint amennyit kereshetnél vele :)
2012. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van egy Bichon Havanese kiskutyám. Nagyon nagyon szeretem és igazából ezzel a fajtával szeretnék foglalkozni persze nem vele szeretném kezdeni a tenyésztés őt egy kedves családtól vettük 35.000 nem is törzskönyves ő csak a család kis kedvence :) még egyébként gimnazista vagyok szóval ráérek csak szerintem a tenyésztés hosszú-hosszú éveken megy keresztül és hát egy nagy ház a kezdő lépés gondolom.
2012. jan. 29. 18:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a pénz miatt szeretném!Egyszerűen imádom ezt a fajtát,és szeretnék még több és több időt és tapasztalatot gyűjteni!
2012. jan. 29. 18:59
 6/11 A kérdező kommentje:
*még több időt velük tölteni és tapasztalatokat szerezni
2012. jan. 29. 19:02
 7/11 anonim ***** válasza:
sok pénz kell hozzá, aztán idő ..
2012. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát a sok pénz alapja pedig sajnos a tanulás :/
2012. jan. 29. 19:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Így van :) Én is itt csesztem el... Kutyamenhelyre jártam tanulás (meg néha órák :D) helyett... :P
2012. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:
Elsősorban koncepció. Azt meg nem tanítják sehol.
2012. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!