Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya örökbefogadás?

Kutya örökbefogadás?

Figyelt kérdés
Szeretnék örökbefogadni. Az lenne a kérdésem, hogy melyik megoldás lenne jobb a kutya szemszögéből? Ha amint itt lesz, az első napokban kicsit békén hagyom, vagy ha rögtön jövök, próbálok játszani vele...? Azaz hogyan viselkedjek vele az első napokban?
2012. jan. 30. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon félénk, várd meg hogy ő közelítsen. Először megszaglász, te egy kicsit megsimized, és kész. Szépen fokozatosan. Ha viszont a kutya első perctől energiabomba, és keresi a társaságod, játszani akar, akkor nyugodtan játszhatsz vele.
2012. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez kutyától függ. Van amelyik még nem tört meg, teljesen életvidám, játékos, barátságos, bárhol rögtön otthon érzi magát. De van amelyiknek több idő kell, félénk, vagy stresszel, össze van zavarodva, pánikol.

Az fontos hogy ne "sajnáld" a kutyát. Akármilyen is próbálj vele természetesen viselkedni. Ne szabad semmi erőltetni, kövesd az ő ritmusát, de légy következetes és szigorú. Amit az első napokba megengedsz neki, azt később is meg kell, és amit ma nem, azt később sem.

2012. jan. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ha úgy viselkedsz vele, mintha már évek óta együtt élnétek. Nem kell nagy ügyet csinálni a költözésből, elég stressz az neki anélkül is, hogy tetéznéd. Mutasd meg neki a lakást (jobb, ha te hívod be mindenhova, ahova bejárása lesz, mintha magától megy, úgy rögtön érezni fogja, hogy ő költözött a te területedre, nem pedig kapott egy helyet, amivel azt csinál, amit akar), aztán majd úgyis alakul. De mondom, már első napról a normális napirendre kell szoktatni, könnyebb lesz úgy mindkettőtöknek.
2012. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ideiglenesezem, és általában kutya jellemtől függetlenül levegőnek nézem az első nap, csak minimálisan kommunikálok vele. Persze ezt én sem bírom teljesen megállni, de mindenesetre semmiképp sem cselekszem szívem szerint, és kezdem el abajgatni, és minden közeledését reagálni, hogy tiszták legyenek a viszonyok. Hagyom, hogy beilleszkedjen, aludjon vagy nézelődjön, ezzel elkerülendő, hogy teljesen rám függjön és folyamatosan a fenekemben legyen (a mentett kutyák hajlamosak erre, és ez egyenes út a szeparációs szorongás felé náluk).


Aztán a sétáknál szoktam elkezdeni érdemben kapcsolatot építeni, játszani, stb.

2012. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!