Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lehetséges okai vannak...

Milyen lehetséges okai vannak annak, hogy korpásodik a kutya bőre?

Figyelt kérdés
Én a hidegre tippelek, de várnék még véleményeket. Husky keverék.
2012. jan. 30. 15:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

ez lehet valamilyen élősködő miatt is, vagy okozhatja rossz táp...

így látatlanban nem tudom, mutasd meg egy dokinak!

2012. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Étrendbeli változások nem történtek, Acanát eszik 2 éve. Élősködőktől december óta nincs védve, féreghajtva 4 hete volt.
2012. jan. 30. 15:21
 3/20 anonim ***** válasza:
Megfürösztöttem az enyémet samponnal és utána kezdett korpásodni neki. Később mondták hogy van kutya sampon, de az is ezt csinálja. Így sima vízzel fürösztöttem, amúgy a doki adott gyógyszert rá. De hallottam hogy a száraz tápok allergiát csinálja és ebből élnek az állat dokik.
2012. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hipoallergén táppal etetem, fürösztve sosem volt.
2012. jan. 30. 15:36
 5/20 anonim ***** válasza:

Dehogy csinál a száraztáp allergiát...

A korpásodásnak ugyanúgy mint az embernél általában gombásodás az oka.

2012. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem csak táppal etetem egyébként. Kap ő csirkenyakat, porcokat, kacsacsontot, marhalábszár csontot ....
2012. jan. 30. 15:37
 7/20 A kérdező kommentje:
Megnéztem, a háta korpásodik és inkább lemezes korpásodás.
2012. jan. 30. 15:38
 8/20 anonim ***** válasza:

Akkor maradnak az élősködők (bolha, atka, tetű) vagy a hideg. Esetleg fürdetés nem megfelelő samponnal.

Kezeld le a kutyát élősködők ellen és ha ezután is tartós marad a korpásodás (amíg ilyen idő van), akkor az időjárás miatt van. Ha elmúlik, akkor élősködő volt a ludas.

De ha nagyon korpás, akkor én azért megmutatnám az állatorvosnak is.

2012. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Fürdetve sosem volt, sosem büdös, még a szája sem, öntisztul szépen.
2012. jan. 30. 15:44
 10/20 Akiteki ***** válasza:

A leggyakoribb a gombás fertőzés. Nyirkos időben, ha nincs lehetősége megszáradni, könnyen előfordulhat.

A másik lehetőség, hogy nagyon sok husky a vedléskor korpás lesz. Ez lejön a kihulló szőrrel, jó alaposan ki kell kefélni, hogy ne maradjon benne az aljszőrzet, mert ott megint csak nem tud szellőzni a bőre és akár csúnyán sebes is lehet.

2012. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!