Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lehetséges okai vannak...

Milyen lehetséges okai vannak annak, hogy korpásodik a kutya bőre?

Figyelt kérdés
Én a hidegre tippelek, de várnék még véleményeket. Husky keverék.
2012. jan. 30. 15:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Szia Akiteki! Valóban hullajtja a szőrét és aljszőrzet is van benne rendesen, mert betegségem miatt pár hete nem tudtam fésülgetni gyakran.

Érdekes, ivaros korában sosem volt ilyen jellegű gondom. Amióta ivartalanítva lett, azóta egyfolytában éhes, enne reggeltől-estig, de csak a napi adagját kapja. Régen tartottunk egy napos kajamentes napot, ez ma már nem megy.

Holnap megyek állatorvoshoz, kérek irtószert.

Múltkor a fülében láttam valami barna sebszerűséget, azt hittem megint begyulladt a füle (anno allergia miatt volt), szaladtam az orvoshoz cseppért, de utána mot így visszagondolva, azt hiszem élősködők okozták, mert olyan kávézacc szerű volt és nem is seb volt.

2012. jan. 30. 16:39
 12/20 A kérdező kommentje:
Legalábbis nekem ez a tippem, ma ahogy itt olvasgatok.
2012. jan. 30. 16:39
 13/20 A kérdező kommentje:
Most vizsgáltam meg jó alaposan, fülét, hónalját, lábujjai között, hasát, sehol egy szem korpa, csak a hátán.
2012. jan. 30. 16:48
 14/20 Akiteki ***** válasza:
Akkor az a vedléstől van. Főleg ivartalanítás után, dúsabb és kicsit hosszabb lesz a szőrük. Fésüld át jó alaposan. Én is azzal szórakozom napok óta, ebben a megbolondult időben nekiálltak ketten is vedleni.
2012. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Akiteki ***** válasza:
Ja, a fülében a seb lehet simán attól is, hogy vakarózik a vedlés miatt és belekapott a körmével.
2012. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Értem!

Most már én is majdnem biztos vagyok benne, hogy a vedléstől van, hullajtja a szőrét rendesen ...

De azért holnap veszek irtószert rá, csak nem akartam most télen is terhelni a szervezettét, akartam egy kis "pihenőt" tartani, legalább két hónapot. Egész novemberig védve van, van rajta Scalibor (nekünk ez vált be)+ exspot csepp nyakán, fartövénél.

2012. jan. 30. 17:13
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem a nyakán, hanem a tarkóján, bocs.
2012. jan. 30. 17:14
 18/20 anonim ***** válasza:
Bűzmirigytől is lehet!Én meg nézetném dokival!
2012. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Akiteki ***** válasza:
18 év alatt egyetlen huskymnak volt gondja a bűzmirigyével. 14 év alatt kétszer. És attól nem korpásodik, egészen más tünetei vannak, még ha a bőrére hat is.
2012. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Persze, megnézetem, de nem árt ha informálódni fórumokon.

Az orvosok nem istenek, ezt tapasztalatból mondom, néha csak kísérleteznek és nem a probléma okát keresik, hanem a tüneteket enyhítik, vagy szüntetik meg, úgy embernél mint állatoknál.

Én személy szerint csalódtam az orvostudományban, de ez már nem ide való téma.

A legjobb állatorvosunk van, s a legdrágább :), de ő is néha csak tippelget, láttam már erre példát.


Nem hinném, hogy baj lenne a bűzmirigyével, most 3 éves, de sose volt még vele gond. Mindig nézem mikor kakil, látom is ahogy ürül ha jó kemény a kakija, és szinte mindig normál állagú és színű. Ha csontot adok neki olyankor spriccel belőle a bűzmirigy tartalma.

2012. jan. 30. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!