Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolond a kutyám! Megoldás van?

Csillámzebra kérdése:

Bolond a kutyám! Megoldás van?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve hoztuk el németjuhász keverék szuka kutyámat egy menhelyről.Nagyon kedves és aranyos kutyus minden rendben van vele,csak nem lehet tőle közlekedni,ugyanis állandóan felugrál mindenkire.

A másik baj vele,hogy imás megszökni.


Segítsetek,hogy le lehessen szoktatni őt ezekről.


2012. jan. 30. 16:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

szökés ellen írtam a klikkerezést meg hogy vedd át a falkavezéri szerepet.


és jó nagy séták kellenek.


a Kutyakiképzők kézikönyve alapján apportozni is megtaníthatod!

2012. jan. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Elolvasva ezeket, én még annyit hozzátennék, hogy amikor megszökik a kutya soha ne fuss utána! Ez a legnagyobb behódolás a kutya felé, amit csak csinálhatsz. Ha elmegy valamerre, te indulj el a másik irányba. Ha azt látja, hogy rohansz utána, azzal biztosra fogja venni, hogy ő itt a vezér, te meg mész utána.
2012. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
...arról nem is beszélve, hogy a kutya ettől csak mégjobban rohanni fog előled, még nagyobb lesz az esélye, hogy messzire el fog kóborolni, és esetleg valami baleset éri.
2012. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

igen, igaz, amit az utolsó ír, ez a behívás alapja.

KÖLYÖK korban.

akkor a kutya még bef.sik, hogy jesszusom, hova lett a mami.


egy ekkora kutyát már nem hat meg, ha elfutsz a másik irányba.


ezért nem írtam.


a szökést ilyen formán megállítani csak akkor tudod, amikor szép lassan átveszed a falkavezéri szerepet...



gyakoroljátok a behívást klikkerrel és jutalomfalattal, hogy rájöjjön, hogy megéri neki odamenni hozzád!

2012. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Most már unom az ugyanilyen kérdéseket, úgyhogy rövid leszek: SÉÉÉÉTÁLTASD minden nap. Munkakutyád van, dolgoztatni kell, nem elég neki a kert.
2012. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

bocsi utolsó, egyetértek a sétával (bár feljebb kicsit bővebben igyekeztem kifejteni a dolgot), de mégis miért lenne egy keverék német juhász munkakutya?:O

NJ közt is van hobbi meg munkavonal... azért ne túlozzuk el a dolgot.

Persze nekem is van egy full mix kutyám aki elég sok fajtatiszta társát körözi pár dologban, de attól még nem mondom rá, hogy munkakutya...:)


na mindegy, ez csak egy kis szőrszálhasogatás volt...

2012. jan. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jó, akkor nem munkakutya, de akkor sincs eleget dolgoztatva, hiszen hiperaktív :) Egyébként a kutyák 90%-át munkára tenyésztették, tehát kvázi mindegyik munkakutya, még az ölebek nagy része is - tehát a keverékek nagy része is. Csak azért, mert pár évtizede inkább a külsejükért tartják őket, nem tűnnek el az évszázados beidegződések, minden kutya hasznos akar lenni és mozogni akar. Ha ezt nem kapja meg, rossz szokásai lesznek :)
2012. jan. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Labradorral volt ugyanez a problémám. Nekünk a hátat fordítunk dolog nem jött be. Aztán kaptam a másik tippet: ha ugrik fogd meg a levegőben a két első lábát, tartsd fent 1 percig derékmagasságban. Nálunk ez vált be. A szökésnél pedig egyszer valaki befogadta, túletette, megfázott, azóta nem megy el. Nálunk így oldódott meg ez a probléma,bárcsak ne így lett volna.
2012. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!