Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit írjak nekik? (bővebbenlent)

Mit írjak nekik? (bővebbenlent)

Figyelt kérdés

Fajtamentőknek mit kell leírnom?Ha csak érdeklődöm? Előre is köszönöm! :)

ui: gondolom azt hova kerülne..de még mit? :)


2012. jan. 30. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt, hogy hova kerül, személyesen is fogják ellenőrizni és csak akkor kapod meg a kutyust, ha meggyőződtek a körülményekről.

Írd le, hogy kik lennének a gazdái (van-e gyerek), van-e más háziállat, esetleg hogy milyen helyen laksz, alkalmas-e a környék a kutya számára, illetve hogy milyen eddigi kutyás tapasztalataid vannak, volt-e már kutyád, stb.

2012. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mailerdeamon ***** válasza:

Hogy kinti- benti- vagy lakásba bejárós lenne-e, ha kinti van-e kutyaházatok. Van-e másik kutyátok, milyen idős, milyen nemű, milyen fajta. Illetve írd meg nekik, hogy milyen természetű, energiaszintű kutyát szeretnétek.


Hajrá! Milyen fajta lesz?

2012. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Egy angol agár kanról lenne szó :)
2012. jan. 30. 19:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, akkor te vagy aki agár kutyust akart. :D (Bocsi, ha tévedek). Írd le a körülményeket, mindent, pl.: hova, hányan vagytok a családban, mi a célod a kutyával, kutyasuliba akarod-e vinni vagy sem, aztán írd oda, hogy ez még csak érdeklődés.
2012. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Igen én vagyok az agaras :)
2012. jan. 30. 20:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Én azt írnám le, hogy miért választottad ezt a fajtát, meg konkrétan azt a kutyát, hogy szerinted miért lennétek jó párosítás, mennyi tapasztalatod van, és ha nem elég, akkor hajlandó vagy-e kutyaiskolába vinni, van-e anyagi keret arra, hogy a kutya ne szenvedjen hiányt semmiben, szükség esetén gyógykezelésben sem... Meg persze hogy találkozni szeretnél a kutyával ha lehet, és minél többet megtudni róla :) Legalábbis ha én akarnék örökbeadni kutyát, ezekre lennék kíváncsi.
2012. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Akkor ma meg is keresem őket :) És összehozok valamit :) Lehet először ide leírom!És elmondanátok majd mi kéne még bele? :)
2012. jan. 31. 14:49
 8/13 A kérdező kommentje:

Tisztelt fajtamentők!

Érdeklődni szeretnék egyik védencükről, Merlinről! A szüleim beleegyeztek, hogy önöktől hozunk ki kutyát, de csak áprilisban lehet! Mert akkor derül ki, felvettek-e az adott iskolába. Tudom, hogy az még sok idő, és lehet, addigra Merlint elviszik, de azért érdeklődünk. És én pedig pénzt gyűjtök, hogy tudjunk önöknek Merlin és a másik kutyus műtétére utalni. Most leírom, hova kerülne Merlin. Panelban élünk, a nyolcadik emeleten, tó és erdő kb. 10 percre tőlünk. Lehet, hogy lenne olyan, hogy vinnénk külföldre, de az csak egy évben egyszer és az út kb. 2-2,5 órás. Mi a szüleimmel hárman vagyunk, csak mert van két testvérem, de ők külföldön élnek, és a nővéremnek van egy kislánya, aki 4 éves, de vele nem találkozna csak évente egy-két alkalommal, viszont nem piszkálja kutyákat, csak akkor, ha meg van neki engedve, hogy pl. simogassa, etesse. Vagy játsszon vele. Volt már kutyám egy kis terrier keverék, édesanyámnak egy boxere, és nevelőapukámnak egy basset houndja, és keverékei. Az agarakat 5 éves korom óta imádom, mikor is egy kutyakiállításon megláttam egyet. Azóta eltelt 10 év, és még mindig töretlen az imádatom! Kutyaiskolába szeretném vinni. Én most 14 éves vagyok, nyáron leszek 15 éves. Első meghatározó kutyás élményemet is leírnám: Úgy 2-3 éves lehettem, mikor találkoztunk egy ismerősünkkel, és volt egy angol szettere, és a hátán lovagoltam  A válaszukat előre is köszönöm!


xy

2012. jan. 31. 18:40
 9/13 anonim ***** válasza:

Kicsit sok benne a szóismétlés, meg a sorrendiség nem az igazi (nekem), de szerintem jó lesz.

esetleg:


Tisztelt fajtamentők!

Érdeklődni szeretnék egyik védencükről, Merlinről.

Én nyáron leszek 15 éves. Első meghatározó kutyás élményemet is leírnám: 2-3 éves lehettem, mikor találkoztunk egy ismerősünkkel akinek volt egy angol szettere aminek a hátán lovagoltam.

Volt már kutyám: egy kis terrier keverék, édesanyámnak egy boxere, és nevelőapukámnak egy basset houndja, és keverék kutyái.

Az agarakat 5 éves korom óta imádom, mikor is egy kutyakiállításon megláttam egyet, azóta eltelt 10 év, és még mindig töretlen az imádatom!

Panelban élünk a nyolcadik emeleten, tó és erdő kb. 10 percre tőlünk. Ahova rendszeresen mennénk sétálni valamint kutyaiskolába is szeretnék vele járni.

Lehet, hogy évente 1-2x külföldre utaznánk, ekkor Őt is vinnénk magunkkal. Mi a szüleimmel hárman vagyunk, igaz van még két testvérem, de ők külföldön élnek. A nővéremnek van egy kislánya, aki 4 éves, de vele évente egy-két alkalommal találkozna. Jól nevelt kislány, nem piszkálja kutyákat, csak akkor, ha meg van neki engedve, hogy pl. simogassa, etesse vagy játsszon vele.

A szüleim beleegyeztek, hogy önöktől hozzunk ki kutyát, de csak áprilisban derül ki, hogy felvettek-e az adott iskolába, így Őt is csak akkor tudnánk elhozni. Én addig pénzt gyűjtök, hogy tudjunk önöknek Merlin és a másik kutyus műtétére utalni.

Tudom, hogy az még sok idő, és lehet addigra lesz gazdája, de azért érdeklődnénk felőle.


egy mondatot kiegészítettem benne, fedi a valóságot az alapján, amit eddig írtál:

"Panelban élünk a nyolcadik emeleten, tó és erdő kb. 10 percre tőlünk. Ahova rendszeresen mennénk sétálni valamint kutyaiskolába is szeretnék vele járni.

"


Remélem nem veszed rossz néven, nem kötözködésképp írtam :)

2012. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Sokat segítettél :)
2012. jan. 31. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!