Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trimmelés után rövidebb lesz...

Trimmelés után rövidebb lesz a kutya szőre?

Figyelt kérdés
Vagy csak az aljszőrt távolítják el? Most fogadtunk örökbe egy keverék kutyust, akinek a szőrét trimmelni kell. Nekem ilyen tapasztalatom még nem volt. A testén elég kócos és hosszú a szőr. Rövidebb is lesz a trimmelés után? Hogy működik ez? Minden válasz hasznos lesz. Előre is köszönöm.
2012. febr. 1. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen úgy tudom rövidebb lesz a snauzereknek csinálják, nálunk a kiképzőben van egy amikor megtrimmelik neki akkor gyönyörű lesz de rövid :) Szerintem érdemes megcsináltatni főleg az ilyen drótszőrű kutyákon :)
2012. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A halott szőrt távolítják el. Trimmelés után nagyon szép egyenletes lesz a kutya. Viszont sokan inkább az egyszerűbb nyírást választják.
2012. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Trimmelésnél a szőrzet arra érett, teljes hosszúságúra megnőtt részét eltávolítják, tehát valamivel rövidebb lesz tőle a szőre. Milyen keveréked van?


A lényeg, hogy menjetek el egy szimpatikus kutyakozmetikushoz és kérd ki a véleményét. Az, hogy a kutya szőre elviekben trimmelős, még nem jelenti azt, hogy trimmelhető is. Azonban ha trimmelhető, akkor feltétlenül trimmeltesd és ne engedd lenyírni (hiába kevésbé időigényes és olcsóbb), mert a nyírás után bennmaradt trimmelőszőrök viszkethetnek és ha már egyszer lenyírták a szőrt kérdéses, hogy valaha is újra trimmelhető lesz.


Ha trimmelésre van időpontotok, akkor ügyelj arra, hogy előtte ne ázzon meg a kutya és legalább egy hét teljen el az utolsó fürdés óta.

2012. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!