Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni tenyésztésre...

Szeretnék venni tenyésztésre kutyát. Yorkira gondoltam. Hogyan válasszam ki a megfelelő kutyust?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mik a feltételei annak, hogy egy elismert jó tenyésztő váljon belőlem? Rengeteget olvastam utána. A MEOE oldalát rendszeresen olvasom de nem igazán jöttem rá, hogy mik először a legfontosabb ami kell neki. Előre is köszönöm
2012. febr. 1. 12:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

állatorvos végzi de nem minden doki jó. Csak olyanok akik papírt tudnak adni.

A küllem az más dolog... van a kötelező tenyészszemle ahol inkább csak az dől el, hogy nincs e kizáró hibája. A kiállítások megint más kérdés, az arra van, hogy megmutasd a kutyát illetve lásd a többi kutyát.

Az, hogy neked mi jó küllemben az megint más... a kutya amit írtam (1200 eurós hobby kutyám) nem rendelkezik kizáró hibával, van 3 Ch címe még BIS be is volt kétszer helyezve de egyszerűen számomra nem ő az a típus amit tenyészteni akarok. Persze hozhatnék le tőle almot...de minek? nem ez a célom így inkább ivartalanítva lett.

Neked jobban kell tudnod a birónál, hogy mit akarsz...

Pont annyira ha nem jobban kell ismerned a fajtát mint a bírók...

2012. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos információkat. Sokat olvastam de érthetően sehol nem találtam. Nyáron elkezdek keresgetni a kennelekben és megveszem az első kutyámat.
2012. febr. 1. 17:21
 13/17 anonim ***** válasza:

...és így jön létre a MEOE által is támogatott, legalizált amtőr szaporító:(

nekik ugyanis nem számít csak a bevétel... nagyívben lesz@rják a hazai állományt, bárki kaphat engedélyt tőlük

2012. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ha valakinek a bevétel számít kétlem hogy költene a tagsági díjra,törzskönyvre meg a kennel névre... Minek? Ezek nélkül is eltudja adni a kölyköket.
2012. febr. 4. 12:10
 15/17 anonim ***** válasza:
Először is nagyon nagyon nagyon nagyon bele kell szeretned a kutyafajtába és csak utána gondolkodhatsz a tenyésztésen!
2013. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy Yorkira gondoltam! Biztosnak kell lenned abban hogy ezt a fajtát akarod tenyészteni és akár évekig tanulmányozni a fajtát!És hogyha már biztos vagy a fajtában és tudsz annyit mint egy tenyésztő eljárhatsz kiállításokra és megismerkedhetsz tenyésztőkkel.Ő tőlük is kaphatsz hasznos tanácsokat a tenyésztéssel kapcsolatban és segít a megfelelő kutya kiválasztásában is.
2013. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Ha itt felteszel egy ilyen kérdést, akkor hagyd az egészet!!!

Maximum szaporító leszel. Yorki van kismillió, megélni nem tudnál úgysem a tenyésztésből.

2014. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!