Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb megoldás szelektív...

Legjobb megoldás szelektív hallás ellen?

Figyelt kérdés
1 hónapja van egy kutyánk, most éli a kamszkort, ahhoz képest nagyon jólnevelt, utcán egész szépen sétál már póráz nélkül is, pórázon gyönyörűen jön, egy baj van csak: ha meglát egy kutyát, mint az őrült, egyből odarohan. Akkor aztán hiába szól neki az ember, rohan a másik kutyához. Ma is annyira kínos volt, egy srác a vizslájával sétált a határban, én is az én kutyámmal, és az én kutyám odarohant, hiába szóltam, elfutottam, az sem érdekelte, jó 10 perc múlva jött oda. Ilyenkor mit lehetne tenni? Az az ötletem támadt, hogy mihelyst meglátom, hogy elkezd rohanni, elédobok egy üveget kövekkel tele, akkor megijed, odajön hozzám, megdicsérem. Szerintetek?

2012. febr. 1. 16:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én nem cerbis vagyok, hanem tükör sulis (már most látom, hogy a sok cerbis majd lepontoz :)) és az, hogy elfutni akkor, ha nem jön be második szóra sem a kutya, szerintem is valóban értelmetlen és fölösleges. Ha parancsot, szabályt szeg meg, akkor jogosan büntetést kell alkalmazni. Behívás megtagadásnál én a legerősebbett szoktam volt használni (már egy jó ideje nem kellett), hisz az az egyik legnagyobb szemtelenség a kutya részéről, szinte rögtön az agresszió után. De igazából akkor hatásos egy bünti, ha azt a bizonyos cselekedetet, amire kapta, a második büntetés után többet nem csinlja.

Az elfutást mi is használjuk olykor, bár főleg kezdő gazdiknál és csak úgy, hogy mielőtt szolnánk hozzá egy szót is először elfutunk -erre a kutya nyílván felkapja a fejét- és utána kezdjük el hívni. Egy kicsit ezzel magunkra kapcsoljuk a figyelmét.

2012. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: megkérdezhetem, hogy nálad mi a legszigorúbb büntetés? Földhözszorítás vagy grabancrázás?
2012. febr. 1. 17:21
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

Nem engem kérdeztél, de azért válaszolok. :) A grabancrázás, leszorítás az úgy valahol középtájon van a sorban. A legszigorúbb büntetés az ideiglenes kizárás a falkából. (Vagyis van egy ennél is szigorúbb, de azt nem alkalmazzuk: a végleges kizárás a falkából.)


Amúgy a tekintélyt úgy kell elképzelni, mint a munkahelyen a főnököd esetében. Vagy baromi jó főnök, mindenki szereti és tiszteli, mert okos, igazságos és jól vezeti a céget, tehát mindenki feltétel nélkül ugrik az első szavára. Kiérdemelte a tekintélyt. Ez az ideális... A másik lehetőség, hogy rendelkezik olyan hatalmi eszközökkel, amivel tekintély hiányában is érvényesíteni tudja az akaratát. Nincs ellentmondás, különben mindenki tudja mi lesz! Ez a varázspalack. Egy hatalmi eszköz. Nem az egyetlen, van még sok lehetőség. Valami kell a gazdinak a kezébe, addig is amíg az első pont megvalósításán fáradozik! :)))

2012. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen, a varázspalack, mint "lúzer-fegyver". :)
2012. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%
Ott lapul a táska alján szükség esetére... :)))
2012. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%

A varázspalack nagyon hasznos eszköz tud lenni, ha jól használod, de egy érzékeny kutyát összetörhetsz vele, egy kiegyensúlyozottat meg simán hozzászoktatsz.


A palackot én csak arra használtam, hogy egy pillanatra megtorpanjon és ezzel időt nyerjek. Tehát: elrohan, hívom, nem jön. Ráordítok egy hirtelen ostorcsapás szerűt, ha arra megtorpan, azonnal kedvesre váltok és hívom. Ha jön, megdícsérem (jutalom azért nincs). Ha az ordításra nem reagál, repül a palack, de a palack után rögtön érkezek én is, és kígyót békát kiabálok rá, és elzavarom ki a világból is, seholsem hagyok neki nyugalmat - ez egy hosszú folyamat, volt már, hogy 40 percet zavartam a kutyát.


Ebből relatíve hamar megtanulja, hogy az ordítás után már komolyabb gondok lesznek és reagál az ordításra is.

Arra azért vigyázni kell, hogy érzékenyebb vagy épp erősebb védőösztönös kutya ha van a közelben, akkor bajt is csinálhatsz a palackkal, tehát ha használod mindig tekintettel kell lenned a környezetben levő többi kutyára.

2012. febr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
9%
tegyél rá egy 15 m-es pórázt. ha hivod, és megsüketül, kiadod a vezényszót és egyszerűen jól megrántod, utána szépen a pórázzal magadhoz hivod. Amikor beért, megdicséred, vagy adsz neki jutalmat. Kapjon igenis bűntetést, ha nem fogad szót. És hagyd a póráz nélküli sétákat egyenlőre, a hosszút tedd rá mindig. A behivás, az egyetlen olyan dolog, amit a kutyának bármikor, és bármilyen körülmények között első szóra végre kell hajtani. és ha ehhez bántanod kell, akkor bántsd. mert ezen az ő, és mások élete is múlhat. Egyébként elég hamar megtanulják igy, és 2- 3 alkalom után már első szóra fordul, és jön. Ezt a részét nagyon nyomatékositani kell, és ezt tyüntyörgéssel, meg palackdobálással nem tudod elérni. Ráadásul egy jó agyu kutya elé, dobálhatsz bármit, észre sem veszi.
2012. febr. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Volt ez a kutya kicsinek szocializálva? Milyen gyakran látott más kutyát?
2014. okt. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!