Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az olyan kutyák akik égész...

Az olyan kutyák akik égész életükben kinn vannak télen nyáron, honnan szerzik a hőtartalékaikat hogy sosem hűlnek ki?

Figyelt kérdés
tisztában vagyok vele hogy van nekik jó bundájuk meg irharéteg de pl. képzeljetek el egy telet ahol éjjel-nappal kinn van a kutya, akár mínuszokban is, hogyhogy nem hűl ki egy idő után? holott az ember lehet 2 napig nem bírná, egyes kutyák végigtelelnek a kamrában zokszó nélkül
2009. máj. 31. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát gondolom azért is könnyebb nekik mert ugye magasabb a testhőmérsékletük mint az embereknek + a bunda amit jó vastagra növeszt ha jön a hideg. De egy szőrtelen kutya ott fagyna meg télen ha kint tartanák.
2009. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim is kint vannak télen... Jóminőségű tápot kapnak és többet mint nyáron, nagy bundájuk van eredtileg is, és szigetelt kutyaházuk...
2009. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a kinti kutyák nagyobb bundát növesztenek, másrészt frankón felfűtik maguknak a kutyaházukat, és elbuliznak odabent egész télen. Láttam már olyan kutyát, ami belenyomta a szőrös fenekét a kutyaház ajtajába, és így teljesen elszigetelte a belső részt. Szóval nincs hőtartalék, csak nagyon vastag bunda és felfűthető sarok.

Persze erre sem mindegyik kutya képes, mert az igazán rövid szőrű fajtáknak nincs aljszőrzetük, ami védené őket a hidegtől-melegtől, illetve a kiskutyák a relatíve nagy testfelületük miatt gyorsan kihűlnek.

2009. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak: az én kutyám is pont ilyen. Először azt hittem, annyira fázik, ezért még 4 extra pokrócot tettem be neki (kívül-bellül 2 réteg fedi a fa kutyaházat, szélvédett helyen van, és alatta 3 meleg takaró van). De így is rá kellett jönnöm, hogy ugyanúgy kidugja a farát :D Közepes szőrű, még sosem volt megfázva. Jah, és a házában melegebb van, mint a mi házunkban XD Én is kutya akarok lenni :)
2009. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te magad írtad le a választ is... A bunda. Meg mozognak, ha többen vannak összebújnak, vagy belebújik a vastag takarójába stb... A kuvaszunk egy rongyon fekszik a teraszon télen nyáron, kb 10-15cm-es vastag bundával. A Westie-k pedig egy zárt ólba, takarókon, összebújva. -10 körül és alatt már szoktam nekik infrazni, de amúgy se hülnének ki.
2010. aug. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Éppen azért mert állatok és hozzá vannak szokva. Az ember is képes lenne rá ha lenne bundája és nem szokott volna el tőle. Sokat esznek amivel fűtik a testüket(az ebből származó energiával), nagyobb bundát növesztenek ami bezárja a levegőt a testük körül, így azt fölmelegítik és mintha egy meleg-levegő buborékban lennének. DE keresnek maguknak legalább egy fatörzs mellett, földbe ásott mélyedést...ahol szélcsend van és jól be tudják melegíteni a testük melegével.

Nem olyan nagy ördöngősség, ha belegondolsz több állat van ami gond nélkül áttelel, mint ahány 'elkorcsosult' ember aki már nem képes erre.Mi vagyunk a furák, nem ők.

2010. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én westiem is kinn van, télen-nyáron egy elszigetelt oldalajtós,extra pakrócos, dublabundás, polisztirénnel és meleg rongyokkal kibélelt kutyaházban XD. tavasszal 1x és nyáron is 1x hordjuk nyíratni és télre pedig szép nagy bundája nő. Mivel nekik a testhőmérsékletük sokkal magasabb és még éjjel is sokat mozognak, és nekem télre mindig meghízik így zsírréteg is van rajta :D
2010. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Az enyémek csak nyáron szeretnek a lakásba jönni. Télen a kutyahát tetején alszanak. Meg a hóban. Ja, ők huskyk:)))

Irigylem a bundájukat.

2010. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!