Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám műtéte után komplikáció...

Zsóka46 kérdése:

Kutyám műtéte után komplikáció lépett fel. Volt valakinek hasonló? Felfog épülni?

Figyelt kérdés
Pénteken délután 1 órakkor műtötték a pincsimet méhgyulladással. Műtét közben viszont kiderült h a méhébe ciszta és daganat is volt. A műtét alapból nehezen indult, hiszen pincsi lévén nehezen tudta a doki elaltatni. A műtét után viszont leállt a légzése meg a szíve újra kellett éleszteni. Ami sikerült kapott infúziót. azóta a műtéti sokkon túl van. Viszont olyan állapot van nála jelenleg, hogy iylen éber kóma szerű, vagy nem tudom mihez hasonlítani. Van h elkezd rángatózni, van, hogy ugat és nyüszít de valami borzasztóan. Utána hirtelen elalszik mélyen. Ételt kap az állatorvostól fecskendővel azt lenyeli. Ha hozzáérnek arra reagál h megrándul , vagy csukott szemmel pislog. De semmi más. Nagyon félek, hogy mi lesz vele. :(
2012. febr. 4. 18:19
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a dokival. Az állapota annyival lett jobb, hogy amit ad neki fecskendővel étel és víz lenyeli teljesen. Hátha most már ettől erősödik majd meg. Legalábbis ebben bízom. Mert azt mondta h már nem sok napot fekhet így h nem tud magáról, mert a tüdeje nem fogja bírni.
2012. febr. 5. 09:10
 12/23 Akiteki ***** válasza:
Próbáld meg, hogy alányúlsz és lábra állítod. Kéne neki pisilni is, nem tudja fekve megoldani. Kiviszed és legalább addig tarts meg 4 lábon, míg elvégzi a dolgát.
2012. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem itthon van a kutyám, hanem az orvos házába. Nem lehet lábra állítani, de pisilt már műtét óta, igaz fekve.
2012. febr. 5. 09:18
 14/23 Akiteki ***** válasza:
Ja, akkor a legjobb helyen van. Jobbulást neki!
2012. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm:( Bízom benne, hogy rendbe jön:(
2012. febr. 5. 11:16
 16/23 anonim ***** válasza:

tegnap 21:48

Nem éppen a túlaltatástól lehetett a kutyádnak baja akkor. Minden altatásnál fennáll a veszély, hogy nem jól reagál a kutya rá. Akár első, akár sokadik. Az altató anyagok is különbözőek.Amitől rosszul lett, azt rendes orvos beírja az oltási könyvbe is és legközelebb már lehet tudni, azt a szert nem használhatják.

2012. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Akiteki ***** válasza:

Nem csak az egyek, de fajták és pillanatnyi állapot is befolyásolja az altatást. Nekem mondta az orvosom, hogy az agaraknál különösen kell vigyázni, mert az altatók többsége zsírban oldódó szer. Rajtuk meg nem sok zsír van. Ha mégis olyat adnak, akkor szokott bekövetkezni, hogy beadják, nem alszik. Na akkor adjunk még. Még mindig nem alszik. Aztán úgy telenyomják, hogy többé fel sem ébred.

Az izlandim meg kicsit duci, mikor vittük ivartalanítani, megkapta a szurit, aztán vártunk. Közben az orvos kezdte előkészíteni a műszereket. Az én kutyámnak meg azonnal meg kellett néznie, hogy mit csinál, hátha valami sürgős intézendője van vele. Akkor újra odament az orvos, megsimizte, megnyugodott. Majd folytatni akarta a munkát. De Lara megint úgy képzelte, hogy neki is segíteni kell. Felpattant és sehogy sem akart aludni. Ezt eljátszottuk még néhányszor. Épeszű kutya 5 perc után már durmol. Mi fél óra múlva álltunk az asztal körül 3-an és altatódalt énekeltünk. :))

2012. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Most hívott az állatorvoos az éjjelt nem élte túl a kutyám:'( nemtudom, hogy ezt, hogy fogom megemészteni. Nagyon szerettem :(:'(
2012. febr. 6. 08:32
 19/23 anonim ***** válasza:

Szegény :(

Nagyon-nagyon sajnálom! ;(

Őszinte részvétem.

2012. febr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Akiteki ***** válasza:
Nagyon sajnálom!
2012. febr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!