Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van hasonló problémája?

Valakinek van hasonló problémája?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám a következő. Van egy 6 éves Amstaff kanom,és utálja a gyerekeket(vagy is csak egyet). Eddig nem volt probléma. Volt egy szukám is de sajnos féléve elpusztult,és ameddig ő meg volt addig a kant kordában tartotta. Úgy értem ha valami olyat csinált amit nem kellene akkor rámorgott stb. A baj csak most kezdődik van egy 3 éves kereszt fiam és ő szó szerint direkt terrorizálja(kiabál rá,ütögeti,ki kergeti stb). Na de az én kutyám ezt nem viseli el.Ma is fellökte a gyereket. És "csúnyán néz rá" ismerem tudom hogy ez olyan nem szeretem nézés.:) Nagyon jól szocializált egyébként

egy évig járt suliba,ott sose volt gond a gyerekekkel,most sincs más gyerekkel csak a keresztfiammal. Más embereket is imád,sőt túl barátságos idegenekkel. Neki van egy húga másfél éves és ő simogathatja. Nem tudom hogy tudnám megoldani hogy ne legyen köztük probléma. A keresztfiamra hiába szólok rá,nem érdekli. Bocsika ha hosszú lett! :)

A ti kutyátok hogy viselkedik a gyerekekkel?


2012. jan. 26. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A Pulink szereti a gyereket de csak azokat akik nem nyúzzák. Vagy a nagyobbakat.

A Tacsink bárrmit eltűr egészen kicsiknek is. Csak lefekszik és had nyúzzák. Persze azt nem hadja hogy ütögesség stb.... akkor elmegy.



Itt nem a kutyával van a baj. Inkább a gyereknek kellene megtanítani, hogy hohyan bánjon a kutyával.

2012. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Nekünk két kutyán van. A németjuhász imádja a gyerekeket, eneegedi,hogy nyúzzák, sosem harapja meg, lehet bármekkora. Viszont már a kopókeverékem(menhelyes) inkább a nagyobbakkal avgy a felnőttekkel jön ki jól. A gyerekekkel is jól kijön amíg nem tépik.


Szerintem is a gyerekkel vana baj..

2012. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Zárjátok el addig a kutyát, ha a gyerek nem érti meg, hogy nem bánthatja, a kutyánál bármikor elszakadhat a cérna és akkor komoly baj is lehet.

Nálunk szerencsére mindkét kutyám nagyon szépen viselkedik a gyerekekkel, az egyik bármit eltűr, mivel terápiás kutya, a másik odébb vonul, ha valami nem tetszik neki.

2012. jan. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyit van nálatok a kisfiú, ha nem sokat, jobb elzárni a kutyát vagy csak rövid időre összeengedni őket és rászólni a gyerekre ha nem jól viselkedik.


De azt írod, hogy a kutyádat egy másik tartotta kordában. Ha ezt egy kutya meg tudta tenni, te is meg tudod. Nem szabad megengedned a kutyádnak még azt a nézést sem, hiába érthető, hogy nem veszi örömmel a nyúzást. A feladatod eldönteni, hogy kire nézhet úgy és kire nem.

2012. jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha több kutya van, akkor előfordulhat egyfajta hűbéri rendszer, vagyis hogy az egyik kutya nem az embert tekinti közvetlen főnökének, hanem a másik kutyát. Neki engedelmeskedik, őt követi. Azt mondtad, hogy a szuka tartotta kordában a kutyádat, ő hozta számára a szabályokat és ő is tartatta be, vagyis nálatok is ez lehetett.

Neked be kell csatornáznod magadhoz a kutyát, hogy téged fogadjon el mindenekfelett vezérének. Ha ez meg van, akkor (ha csak nem okoz nagy fájdalmat neki a gyerek) el kell tűrnie mindent, hogyha azt kívánod tőle. Mivel azt írod, jól szocializált, nem valószínű, hogy a kutya részéről komolyabb dologra lehet számítani, de az könnyen elő fordulhat (és teljesen érthető is lenne) hogy rászól a kisgyerekre, ha már nagyon nyúzza. Bár a kutya szemszögéből ez nem vészes, de annál komolyabb lehet a gyereknek.

Szóval amíg te nem tudod ezt a helyzetet maradéktalanul kezelni és a kisgyerek sem érti meg, mit szabad és mit nem, addig valóban jobb lenne, ha elzárnád a kutyát.

2012. jan. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazából a megoldás nem a kutya elzárása lenne, hanem a gyerek elzárása. Úgy érzem, ő több fegyelmezésre szorul.
2012. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Porbálom kezelni,ameddig nem sikerül nem engedem a gyereket a kutya közelébe. Én hiába beszélek a gyereknek nem hallgat senkire,el van kényeztetve,az apja nem él velük az anyja meg nem bír vele. De emiatt nem a kutyám fog bűnhődni!
2012. jan. 26. 23:15
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

Egyik kedvenc műsorom Cesar Millan - A csodálatos kutyadoki

Neked is nagyon-nagyon ajánlanám.

Ha megnéznél pár részt, rájönnél, nem a kutyával van a gond :)

A te helyzetedben elsősorban te tehetnél ! Legyél falkavezér ! Igaz, a gyereket is meg kell rendszabályozni !

Jó lenne, ha egy-két részt meg tudnál nézni a sorozatból, megértenéd, mi a teendőd. A National Geogr.-on szokott menni.

2012. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is imádom Cesar Millan műsorát, és sokat segítek kutyarehabilitációban is. Ebben az esetben viszont, nem a kutyával van a baj, hanem a keresztfiaddal. Ha nem beszélsz vele, hogy ne piszkálja a kutyát, akkor erre nincs megoldás. Ahogy olvastam, a kutyád jól szocializált, ez jó, mert bármennyire is barátságos a kutya, az ütést, kergetést nem bírja sokáig.
2012. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!