Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nem eszik a kutyakaját...

Mért nem eszik a kutyakaját amit ajánlottatok?

Figyelt kérdés
Megvettem a kutyakajcsit amit mondtatok kecsketejes vízbe beáztattam és nem eszik...:( Volt itthon alutasakos kutyakaja az se kellett nekik. Egyedül a tejbe aprított kenyeret eszik meg a párizsit.De abból is csak minimálisat...:/
2012. febr. 5. 10:43
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
5 mini pincser pótmamája voltam.
2012. febr. 5. 10:43
 2/48 anonim ***** válasza:
Mert nem éhesek. A kaját ne hagyd előttük 5 pernél több időre . Ha nem jönnek akkor nem éhesek. Hidd el hogyha megkordul a kis pocijuk tömni fogják a kaját. (:
2012. febr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:

Azért, mert az jobban ízlik neki, egy gyereknek is jobban ízlik a chips meg a mekis kaja, mint a főzelék, mégsem szabad kizárólag azt enniük. A tejbe aprítot kenyérben meg a párizsiban semmi nincs, ami a kutya fejlődéséhez szükséges, szóval ha nem akarod teljesen tönkretenni a kutyád, akkor ezekkel sürgősen leállsz.

A megoldás: leteszed elé a száraztápot, akár kecsketejbe áztatva, ha ragaszkodsz ehhez, bár egy idő után jó lenne elhagyni. Ha nem eszi meg, akkor 10 perc múlva elveszed és lerakod neki ugyanezt a következő etetésnél. Ezt eljátszod vele kétszer háromszor és meglátod úgy fog enni, mint a kisangyal. Viszont nagyon fontos, hogy semmi mást ne kapjon, semmi jutalomfalat, semmi nasi. Ne hagyd, hogy válogasson, mert ezt később nagyon megsínyli a kutya és a nevelésével is gondok lesznek, ha hagyod, hogy ő parancsoljon.

2012. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van olyan kis soványak. Pedig azt hittem éhesek mert egész éjszaka nyalogattak és harapdáltak. Azt gondoltam majd reggel letámadják a kaját. De tévedtem.
2012. febr. 5. 10:49
 5/48 anonim ***** válasza:
Azért, mert soha nem kaptak ilyet, nem ehhez szoktak. Hozzá kell őket szoktatni a normális kajához, mert párizsin élve nem fognak rendesen fejlődni. Abban sajnos nincsen semmi ami a szervezetüknek kell. Ne adj nekik mást, estére/holnap reggelre annyira megéheznek, hogy nem fognak válogatni. Vagy ha bele se kóstolnak, akkor megpróbálhatod azt is hogy teszel egy picit a szájukba, hogy megízleljék.
2012. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy ti láttátok e az előzményeket. 4 hetes kiskutyákról beszélünk. Akik eléggé alul tápláltak. Biztos, hogy nem voltak elkapatva a másik helyen. Épp néztem még csak rendesen a foguk se jött ki. Lehet tejpótlót kéne még kapniuk?
2012. febr. 5. 10:51
 7/48 A kérdező kommentje:
Tettem a szájukba kiköpik...:/ Ott az anya kutyus tálkájából ettek állítólag. Az én kutyáimat ismerve befalják rögtön a kicsinek esélye nincs belőle enni. Lehet, hogy kamu volt hogy esznek maguktól és még nem is esznek normális kaját?
2012. febr. 5. 10:52
 8/48 anonim ***** válasza:
Igen én olvastam. Azt hittem 5hetesek már, nem 4. A kecsketej jobb, mint a tejpótló, ne vegyél külön azt is. Ha még nincs annyi meg olyan foguk, hogy rágni tudjanak megpróbálhatod a tejet meg a tápot pépesíteni, hogy nyalni tudják.
2012. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Hát én ahogy éreztem még épp hogy csak kibújtak a pici fogaik. Kecsketejet magába isszák de ha bele rakom a kaját bele se szagolnak.
2012. febr. 5. 10:55
 10/48 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem írtad mennyi idősek. 4 hetes kölyköknek már el lehet kezdeni a tápos etetést, viszont először rá kell őket szoktatni a tálból evésre. A tejet megisszák a tálból? Ha a táp még nagyon nem megy nekik próbáld meg főtt csirkehúst főtt sárgarépával összeturmixolni és azt is adhatod nekik.
2012. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!