Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nem eszik a kutyakaját...

Mért nem eszik a kutyakaját amit ajánlottatok?

Figyelt kérdés
Megvettem a kutyakajcsit amit mondtatok kecsketejes vízbe beáztattam és nem eszik...:( Volt itthon alutasakos kutyakaja az se kellett nekik. Egyedül a tejbe aprított kenyeret eszik meg a párizsit.De abból is csak minimálisat...:/
2012. febr. 5. 10:43
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Ott azt mondták, hogy adtak neki pont az nap. Azaz tegnap. Én is gondoltam már rá de ha leféreghajtózták tényleg és még én is rá féreghajtózok?!:S
2012. febr. 5. 11:36
 22/48 anonim ***** válasza:
Aki 4 hetesen odaadta a kiskutyákat mérget vehetsz rá, hogy nem féreghajtózta őket.
2012. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Azért hoztam el őket mert az anya kutyák nagyon soványak voltak és ugye van egy ami húzza a lábát és azt mondta ha nem viszem el agyon üti. Utána mondta, hogy nyilván a többit is el kell ásni mert nem vette meg senki. 20.000 Ft-ra mondta féreghajtózva 12.000-ért tudtam elhozni darabját. Plusz ingyen kaptam amelyik sántít. Én döntöttem így hogy elhozom őket 4 hetesen...:/ Akkor ez tűnt a legjobb ötletnek.
2012. febr. 5. 11:41
 24/48 anonim ***** válasza:

Drontal Puppy suspenzio,2 hetes kortól alkalmazható.

Ha aznap elhoztad amikor állítólag féregtelenítette akkor látnod kellett volna az eredményt.

Szerintem még 4 hetesek sincsenek ha ennyire ügyetlenek az evés terén.

2012. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy jó ötlet volt megvenni őket, mert a helyükre legalább kétszer-háromszor ennyi kölyök fog születni, hiszen ha most is talált olyan balekot aki megvette a kölyköket(bocsi, de az voltál), akkor legközelebb is fog és folytatja a szaporítást. Ha viszont a nyakán maradtak volna a kölykök, akkor lehet egyszer csak rádöbben, hogy mégsem akkora biznisz a kutyagyártás. Jól át lettél vágva, dehogy ütötte volna agyon a kiskutyákat, akiket el tudott volna adni 8 hetesen is. Így viszont talált olyan ostobát, aki 4 hetesen kifizetett értük ugyanannyit, oltások, féreghajtások nélkül, vagyis ő gyakorlatilag eddig semmit nem költött a kutyákra és 60 ezret bezsebelt. Persze könnyű így okoskodni, hogy nem voltunk ott, nem sajnáltuk meg a kicsiket, de ebben a helyzetben felelőtlen voltál és nem gondoltad át.

Mindegy, most már nálad vannak a kutyák, visszavenni nem fogja őket, pedig ezzel, hogy ilyen korán elszakítottad őket az anyjuktól nagyon sokat ártottál neki. Jó lenne ha tudnál szerezni dajkakutyát, írd ki netboardra, vagy telefonálj be a menhelyre, hogy nincs-e szoptatós kutyájuk kevés kölyökkel, és hozd ki őket. Különben nagyon sanszos, hogy nem marad életben az 5 kiskutya.

2012. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy Január 2.án születtek mert akkor engem hívtak át, hogy segítsek leelletni mert ők nem értenek hozzá. Szegény kutyának még egy láda se volt odatéve. Mondtam nekik, hogy szóljanak a menhelynek. Válasz ááá nem kell már van gazdijuk. 2 héttel ezelőtt voltam ott elmondtam mit hogy csináljanak. Kicsikkel akkor még nem volt gond szépen fejlődtek kis dagik voltak. Viszont az anya kutyák már akkor is nagyon soványak voltak.
2012. febr. 5. 11:54
 27/48 A kérdező kommentje:
Hidd el agyon ütötte volna. És azért hoztam el a kicsiket mert én valóban tudok nekik gazdit találni és szerencsére olyan az anyagi hátterem, hogy tudok nekik segíteni. Nem lesz több kutya mert akkor fel lesznek jelentve. Ezt velük is közöltem. Párom le is fényképezte az anyakutyát én pedig holnap elkérem a röntgen felvételeket. Ha még egyszer szaporítani mer fel lesz jelentve. Nekem is van most olyan kutyusom aminek 3 hetes kölykei vannak de már ők is inkább csak tápot esznek mert kevés a kutyus teje.
2012. febr. 5. 11:58
 28/48 anonim ***** válasza:

Nem mindenki olvasta az előzményeket, így tanácsot is csak az tud adni, aki véletlenül ráakadt előző kérdésedre. Nem tudom, hogy milyen tápot ajánlottak, így nehéz bármit is tanácsolni.


Nálam az vált be, hogy a jól felázott tápot botmixerrel pépesítettem, és addig hígítottam kecsketejjel, vagy tápszerrel, amíg megfelelő nem lett az állaga. Ha tányérból már tudnak tejet lefetyelni, akkor ezt is fogják. Próbáld meg szépen a nyelvükre helyezni a pépet, ha kiköpi, akkor próbáld meg mégegyszer. Ha éhes, akkor enni fognak.


Ne írj ki mindig újabb kérdést, mert így nehéz követni a fejleményeket.

2012. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Írtam a másikhoz is de nem írt oda senki sem.. Nekem meg S.O.S-be kellett a válasz. És még biztos, hogy kelleni is fog tanács a későbbiekben is...:/ Ilyen kutyusokkal még nem volt dolgom.
2012. febr. 5. 12:04
 30/48 A kérdező kommentje:
Happy dog kölyök tápot vettem nekik...:/ Sajnos itt a kisállateledel boltban elég szegényes a választék.
2012. febr. 5. 12:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!