Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a kutyáma...

Hogyan szoktassam rá a kutyámat a lassabb evésre?

Figyelt kérdés
Nagyon mohón eszik a kutyusom, számára elegendő táplálékot kap, úgyhogy biztos nem hiány miatt. Csak amikor megkapja az adagját, mohón felfalja 15 másodperc alatt és utána néha felbüfizi, csuklik, vagy kicsit prüsszög. Nem szeretném, ha baj lenne belőle, mondjuk félrenyeli és megfullad. Mit tegyek? (a kutyus 8 hónapos törpetacskó)
2012. febr. 5. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Etess több részletben, kisebb adagokban. Nem lesz annyira kiéhezve.
2012. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám ugyanígy eszik, eddig én azt gondoltam, hogy azért, mert még benne van a félelem, hogy majd nem lesz mit enni, mert utcáról lett befogadva, és talán ezt szokta meg. Ennek nem lehet valóságalapja?
2012. febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Olvastam, hogy tegyunk kutyánk etetotálkájába kavicsokat (akkorákat amekkorákat nem tud lenyelni, persze legyenek tiszták)és így nem tudja olyan gyorsan megenni!

Nekem nem nagyon vált be...Ugyanolyan mohó! Inkább, hogy tobbszor kevés adagot adni neki!

De lehet neked tetszik! :)

2012. febr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
vannak habzsolásgátló tálak, meg a tál közepére egy nagy kavicsot helyezve kénytelen azt kerülgetni, így lassabban ezik. állítólag ha vízzel leöntöd etetés előtt, az is segít (nálunk nem :D )
2012. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pár módszer:

1,(amit már mondtak) oszd szét az adagját és úgy add neki oda

2, egy nagyobb követ tegyél a tál közepébe és köré tedd a tápot

3, egy ilyen tálat beszerzel : [link] ennek ugyanaz a lényege mint a kövesnek



[link]

2012. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
Vagy egyszerűen önts rá a tápra egy nagy pohár vizet. Ez a leggyorsabb és legegyszerűbb módszer.
2012. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Naponta általában 3x de valamikor csak 2x kap enni.Nem vagyunk gazdagok ezért ilyen plusz dolgokra nincs pénzünk.(itt a tálra értem) De ezt a köves módszert kipróbálom! A vízzel leöntést próbáltam ez nem vált be mivel inkább nem ette meg...:) Sajnos egy nap max. 3x tudom etetni mert délelőtt iskolában vagyok. Reggel kaja, délben kaja, este kaja.
2012. febr. 5. 18:57
 8/10 Akiteki ***** válasza:
Követ nem tennék a tálba, de csak van otthon egy kuglófsütőtök. Az ugynaúgy megteszi.
2012. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tényleg erre nem is gondoltam! Köszii! :D
2012. febr. 5. 19:54
 10/10 aulac ***** válasza:

Szia.


Azt nem írtad, hogy próbáltad-e a kézből etetést.

Jó módszer, hogy a kezedbe veszel egy kis falatot hívd oda, és ha leült leguggolsz elé és odatartod a kezedben lévő falatot, de nem adod oda, csak azt engeded meg neki, hogy szagolgathassa. Ha látod, hogy már nem olyan intenzíven akarja a kaját és RÁD NÉZ!!!, akkor odaadhatod neki a "Tied" vezényszóval együtt.

Így megtanulja, hogy csak az engedélyeddel ehet.

Másik módszer amikor az étel a tálban van.

Leguggolsz elé és fogod az etetőtálját.

Hagyod, hogy egyen pár falatot. Persze azonnal falni fog.

Ekkor add ki az "elég" parancsszót. A kiadott paranccsal egy időben kell felemelni az etetőtálját.

Ezzel megtanulja, hogy miután kiadtad a parancsot nem ehet tovább.

Másik módszer, hogy ha a tál a földön van, add ki a parancsot és ezzel egy időben lépj a kutyus és a tál közé.

Elképzelhető, hogy morogni fog és tovább akar enni, de legyél határozott és ne foglalkozz a reakciójával.

Addig maradj a tál és közte, (kicsiket lépve felé)amíg hátra nem lép, ezzel elismerve, hogy igényedet az ételre.

Ezzel elismeri a falkavezérséged is.

Még egyszer. Határozottság, nyugalom, gyakorlás.

Meglátod, hamar eljön a siker is.

Még egy tanács: Mindig Te határozod meg mit és, hogyan csináljon.

Te mondod meg mikor és mennyit ehet.

Te határozod meg mikor és mennyit játszotok.

Te határozod meg mikor jöhet oda hozzád.

Stb, stb...

Tehát mingíg Te vagy a "FALKAVEZÉR", sohasem ő.

2012. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!