Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 6 honapos nemetjuhasz...

Kuky kérdése:

A 6 honapos nemetjuhasz rotweiler kutya köjökel szabad szankot huzatni?

Figyelt kérdés
szabd hamal olyan szankot huzasak amin ulk valaki egyenesbe valami baja lehet ha huzatok valamit??

2012. febr. 5. 19:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ma 23:25

Tudod, ha azt a mentett kutyát egyszer-egyetlen egyszer megröntgenezteted fiatalon, időben, talán nem jutott volna el abba az állapotba, amibe akkor került, amikor már észre vehető volt az elváltozás.

A nagy és a közepes testű kutyák, legyenek akár keverékek is, hajlamosak a DP-re. Legkésőbb 1 éves korában egy állapot felmérő röntgennel még lehet segíteni abban, hogyha netán az elváltozás jeleit mutatja, megfelelő életvitellel / ebbe beletartozik a súlytól kezdve az étrend kiegészítőn keresztül a mozgatás formája , stb/ minél később jelentkezzenek a fájdalmak.Sőt, ha elkerülhetetlen a műtét, hosszú évekre fájdalom mentessé teheti az életet.

Tudom, milyen egy súlyos DP-s kutyával élni. Életem első kutyája is az volt. Nem most, nagyon régen. Akkor még nem volt olyan könnyen elérhető állatorvos . Azóta a kutyáim meg vannak nézve időben. Igaz, szerencsém van és mind megfelelő volt, van.

2012. febr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem most hoztam haza sajnos ezt a kutyámat, hanem úgy 17-18 évvel ezelőtt. Akkor még nem nagyon volt a közelünkben egy állatorvosnak sem röntgene, de ha lett volna, valószínűleg körbe is röhögtek volna, hogy a tünetmentes kutyámat akarom vizsgálatokra vinni. Akkoriban ez még nem úgy működött, mint most, tudhatnád te is. De köszönöm a felvilágosításod, még ha hasznát nem is vettem egyáltalán.
2012. febr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

23:25-ös! Hát az enyém se tenyésztői szinten beteg (nincs is tenyésztője, egy keverékről beszélünk). Kb fél éves lehetett, mikor egy nap a felállásnál és a leülésnél/lefekvésnél keservesen szűkölt. Irány a doki, másnap röntgen, kiderült h dp-s, az egyik combcsontjánka a ferje pedig messze elmaradt a normális mérettől. Azóta emelt dózisú kalciumot kap (előtte is adtam, de nem ekkora mennyiséget), és minden rendben. Tavasszal akarok csináltatni egy ellenörző röntgent, h mi a helyzet.


Egyszer úgyis műteni kell majd, ha nem is most, akkor majd idősödő korában, és akkor kétoldali műtét lesz (alaphangon 200, de már most félre van téve rá a pénz) és tudom, h izületes is lesz, mert a mamája és a papája is az volt.

2012. febr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
en csak megyek egy km re borvizre s adig egy szankot kihuzon
2012. febr. 6. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!