Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kankutyát hogyan tudok...

Két kankutyát hogyan tudok összeszoktatni plusz szobatisztára nevelés?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves tacsi keverékem kan. És volt mellete egy 15 éves nöstény tacsi...nem a legjobb haverok voltak de nem volt baj soha. Most el kellet altatni a nöstényt és kaptam egy kan vizslát, de a két kan nem jön ki jól:( Igaz 1 napja van itt, de már megcsipte a nagy a picit:( Ha holnap elviszem őket egy közös sétára akkor jobb lesz picit? Ivartalanitani a picit nem akarom még, a tacsit most nem tudom talán nyáron lesz pénzem rá.


Olyan kérdésem lenne, hogy 3 hónapos a pici. Olvastam hogy evés ivás után vigyem ki pisilni, kakilni, de ő kaja után több órával kakil, pisil és mindig a lakásban mert kiszámíthatatlan:( hogy tudom el kezdeni egyáltalán a szobatisztaságra nevelést?


Még annyi hogy ha alvás előtt előszobába van és becsukom a szobám ajtaját vonyit és ugat, ha kimegyek abba hagyja:/ nem akarom el kényesztetni hogy mindig kifutok, de nem tudunk aludni tőle. Ha több napig nem figyelek rá abba hagyja ezt?


Köszönöm!



2012. febr. 5. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
A 3. kutyád és még mindig nem tudod, hogy kell nevelni őket?
2012. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha egy nap alatt csak egyszer csípte meg az semmi. Szólj rájuk ha látod valamelyik tartásából, hogy oda akar szólni a másiknak.

A közös séta nagyon jó ötlet! Csak egyiket se engedd, hogy húzzon.


Olyan gyakran vidd le a kicsit, amilyen gyakran csak tudod és főleg akkor ha látod, hogy a dolgát készül elvégezni. Ha lent elvégezte a dolgát menjetek is rögtön haza. Majd idővel rájön, hogy azért mentetek le.


Jó lenne napközben gyakorolni a kutya egyedül hagyását. Először csak néhány percre, majd növelni az időt. Azt nem tartom jónak hogy ha sír odamész hozzá. Ezzel arra tanítod, hogy ha elég kitartóan, akár órák óta sír akkor eléri a célját. Akkor is ha csak rákiabálsz, ott vagy vele és ő ennek örül, ez a jutalma a sírásért.

2012. febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Akiteki ***** válasza:
Hagyni kéne, hogy az öreg nevelje a kicsit. Normális kutya nem bánt kölyköt, csak megmutatja hol a határ. Amíg a vizsla az előszobában alszik, hol van a tacskó?
2012. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A tacsi kint van, mert nem szeret bent.

3.kutyám, de első kölyök kutyám. Úgy fogadtuk be a másik kettőt.

Most mindenki bement a szobájába és megállás nélkül ugat, hát eléggé zavaró, mert irtó hangos, de remélem pár nap és abba hagyja.

A tacsi másfél éves és nagyon kajla még és úgy tűnik, hogy féltékeny, de remélem megszokják egymást idővel:/

2012. febr. 5. 20:14
 5/13 anonim ***** válasza:
2 óránként vidd ki a viszit pisilni-kakilni, dicsérd meg, ha sikerül, és előbb-utóbb szobatiszta lesz. Az egyik kutyát meg ivartalaníttatnám, két kan nem életbiztosítás.
2012. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 5. 20:22
 7/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Akkor most kicsit képzeld magad az öreg kutyád helyébe: "Idejön az a kis pimasz, nem elég, hogy nem hagy békén, állandóan körülöttem ugrál, ráadásul még a gazdit is elszereti, mert ő benn van vele és minden szavára ugranak. Kapjam csak a mancsom közé, úgy megrágom a fülét, hogy megemlegeti."

Hagyd őket minél többet együtt játszani és feltűnően sokat foglalkozz az idősebbel, hogy érezze, őt akkor is jobban szereted.

2012. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. febr. 5. 21:10
 9/13 anonim ***** válasza:
nem akarlak megbántani, de aki itt kérdezősködik, hogyan kell összeszoktatni 2 kankutyát, az soha nem fogja tudni ezt megcsinálni. Nem kellett volna a kisvizslát elfogadni, ha tanácstalanok vagytok. Vagy még mielőtt beérik , meg kell műttetni, és akkor nem alakulnak ki a nem jellegek, igy nem fognak marakodni. A tacsit már felesleges.
2012. febr. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm! meg lesz műtve minél előbb holnap beszélek állat orvossal. Általános árakat nem tud valaki az ivartalanitásról, mert kiváncsi vagyok.
2012. febr. 6. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!