Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla nevelés?

Vizsla nevelés?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy kis vizslát 3 hónapos és kan:) Olyan kérdésem lenne, hogy nevelésben és szobatisztaságra való szoktatásban van valakinek valami trükkje?:)

Eddig 1 oltása van meg és a féreghajtó...héten megyek a következő szurira,szóval még nem hiszem hogy védett a drága. Még a pórázt is szoknia kell mert kivittem pisilni benne, de meg sem moccant :( Ha valaki tud tanácsokat adni nagyon örülnék:) Köszönöm



2012. febr. 4. 23:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Étkezése is érdekelne, mert mi inkább házi koszt pártiak vagyunk :) Még tápot adok neki 30% fehérje tartalmut. Mikor térhetünk át a házi kosztra?:)
2012. febr. 4. 23:36
 2/6 anonim ***** válasza:

én csak a saját szobatisztasági trükkömet tudom elmondani,de ehhez 0-24ben otthon kell lenned,nekem szerencsém volt,mert pont nyári szünet előtt vettem a kutyám,így non stop tudtam vele foglalkozni.

szóval miután megvolt az összes oltása és le lehetett vinni,akkor vittem 2hétig 2óránként le,így nagy esélye volt h lenn végzi el a dolgát,otthon bepisilt/kakilt mi sose szidtuk le,de ha lenn végezte akkor nagyon meg lett dicsérve.aztán mikor letelt a 2hét utána emeltem 3órára a séták közti időt,majd 4órára,és így lett szépen fokozatosan szobatiszta

2012. febr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is tisztázni kell, hogy hol laksz? Panelban, társas házban, kertes házban? De az írásod alapján gondolom valamiféle panelban lakhatsz, tehát kicsi a valószínűsége, hogy olyan helyre tudod vinni a kutyát, ahol szabadon elengedheted.


Az előző válaszoló jól írta, hogy szinte 24 órás felügyelettel tudod csak megoldani, hogy minél hamarabb szobatiszta legyen. Annyival kiegészíteném az előttem szóló válaszát, hogy evés és alvás után a kiskutya általában szinte azonnal piszkít, így a sétákat ekkor is be kell iktatni.


3 hónaposan már minden oltásának meg kellene, hogy legyen, de ez annak a szaporítónak a hibája, akitől vettétek, nem a Tiéd. Amíg nincs meg az oltása a séták korlátozódjanak csak a piszkítás idejére, és ha nem szereti a pórázt, akkor se csatold le róla, majd megszokja.


Ha leviszed sétálni próbáld meg ne elterelni a figyelmét simogatással, játékkal, mert akkor Rád fog koncentrálni, nem a dolgára, így eléggé elhúzódik a dolog. Ne foglalkozz vele, ne beszélj hozzá, hagyd, hogy körbe szimatoljon és megtalálja a megfelelő helyet, ahol elvégezheti a dolgát.


Ezt naponta többször meg kell ismételned.


A pórázhoz való szoktatás kezd azzal, hogy rácsatolod a nyakörvet. Ez legyen rajta egész nap, szokjon hozzá. Ezt követően rácsatolod a pórázt, de ne akard irányítani. Hagy menjen arra, amerre akar (persze csak azon a területen, ahol a sétát biztonságosnak találod). Ha másfelé menne, akkor hívd magad után, de ne rángasd meg a pórázt. Ha megy utánad, akkor simogasd, dicsérd. Később, ha már magabiztosan mozog a pórázon, apránként elkezdheted irányítani, ha ellenszegül, akkor leguggolsz és hívod, majd szép lassan haladtok arra, amerre Te szeretnél. Pár nap alatt bele fog jönni...a lényeg, hogy a séta mindig pozitív legyen számára, ne szidd meg semmiért.

2012. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok, az etetésre nem válaszoltam. Magyar vizsla tenyésztőként tudom, hogy a házikoszt is lehet megfelelő, de sokkal nagyobb odafigyelést igényel az összeállítása. Én azt tanácsolom, hogy másfél éves koráig kaphatja a kölyöktápot. A 30%-os fehérjét picit magasnak találom, szerintem 27-28 %-os fehérjetartalom bőven elég. Persze kaphat hozzá kiegészítésként némi házikosztot is, de ne adj a kutyának mindent, ami megmarad a háztartásban. Kaphat a húslevesből kimaradt főtt húst, vagy zöldségeket, kaphat rizst, de ez csak kiegészítés legyen, a lényeg a megfelelő minőségű táp. Ha jót akarsz a kutyának, akkor kiegészítésként adhatsz neki izületvédőt, zöldkagyló kivonatot, egyéb vitaminra nincs szüksége.
2012. febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat! Gond még, hogy este mikor lefekszünk iszonyatosan vonyít és ugat és döngeti az ajtókat :( Ma hajnal 4-kor állt neki ugatni és nagyon zavaró:( Ezzel nem lehet semmit csinálni gondolom, de remélem hamar elmúlik nála :(
2012. febr. 5. 20:20
 6/6 anonim ***** válasza:
A gond lehet az is, hogy szokatlan még a hely neki, de esetleg próbáld meg elvinni sétálni annyi időre, hogy elvégezze a dolgát, nálunk az elején így volt. Az én vizslám is 3 hónapos, bár már nálam van 1 hónap 1 hete :D sokat formálódott.
2012. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!