Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Rossz" gazdi lennék?

"Rossz" gazdi lennék?

Figyelt kérdés

Van egy csivavám, sokat olvastam hogy a gazdinak kell előbb menni, én elvárom a kutyától előbb suhanjon be az ajtón ha hideg van, nyáron megvárja míg bemegyek és utánam jön be. Velem alszik egy ágyba. És ha kaja van odajön, néha kap. De hozzáteszem, engedelmes kis "dög". Ha rászólok nem piszkálja tovább amit piszkál, ha rászólok nem nyüsszög, jön velem és alapokat nagyjából tudja, persze a házat "félti" de ha ugat rászólok befejezi. Ezek szerint "rosszul" tartom a kutyát csak mert ilyenek meg vannak engedve?:)

Én nem érzem úgy, de őszinte véleményekre vagyok kíváncsi :)

Köszönöm a válaszokat!

További Szép napot Mindenkinek:)


2012. jan. 27. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem ez az ideális de nálunk is hasonló a helyzet. Szerintem ha "jól" vagytok, és téged nem zavarnak ezek a bibik, és a kutya és tudja a helyét, akkor nincs ezzel baj.
2012. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Igen, rossz gazdi vagy, de végülis mindegy, csak egy csivava.
2012. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első köszi, hát tényleg nem rossz, nem rongál semmi baj nincs vele, másik kutyával él együtt szóval, azzal sincs baj.



2. kösz hogy "csak egy csivava"...

2012. jan. 27. 16:38
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

2.-nak igaza van, a "csak egy csivava"-t meg gondolom úgy értette, hogy nem tud nagy kárt csinálni.

Ha mondjuk egy pitbullt tartanál így, akkor nagyobb gond is lehet belőle, ha nem tekint falkavezérnek.

2012. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját véleményem, hogy ha normálisan együtt tudsz a kutyával így élni, téged és másokat sem zavar akkor nem vagy rossz gazdi. Tehát ha az utcán nem húz a pórázon és megy neki a szembejövőknek/ többi kutyának, illetve otthon nem terrorizálja a rokonokat, vendégeket, akkor nincs a kutyával semmi baj.

Persze el lehet mondani, hogy nem ez a kutya-gazdi viszony mintapéldája, de ettől még nem mondanám azt, hogy nem lennél jó gazdája a kutyádnak. Sőt, sokan még így is példát vehetnének rólad (amennyiben tényleg nincs a kutyával baj).

2012. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amstaffal van együtt. Hát nem azt mondom ki van nyalva a feneke, hát köszi.:)
2012. jan. 27. 16:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően ezekre semmi szükség nincs, a legtöbbünket nem zavarja, ha előtte megy be a kutya, vagy ha kéreget az asztalnál. Nálam is van most egy olyan kutya, aki szerintem akkor se pofátlanodna el, ha a számból etetném egyenesen, és ki se engedném az ölemből. Ezeknek a dolgoknak akkor van jelentőssége, ha gáz van. Gáz = nem behívható, agessziót mutat más kutyák/emberek felé, fél, szeparációs szorongása van, stb.


Tehát ha a kutyádat el tudod engedni kutyákkal szaladgálni, így megadva neki azt, amire a leginkább szüksége van, akkor teljesen mindegy hol alszik.

Tehát az általad vázolt helyzettől biztosan nem vagy rossz gazdi, de ha nincs 100%-os behívásod, akkor te is tudod hol kell kezdeni a jogok megvonását...

2012. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg hogy mi van neki megengedve. Aludhat az ágyadban, bemehet előtted az ajtón ha beengeded csak tudja hogy hol van a határ, hogy ki az úr, és kinek kell szót fogadni. Hogy nem ő a falkavezér. Ha következetesen van kezelve akkor nem lehet baj ebből se.


Elárulok egy titkot, az asztalról való etetésről, amit meg lehet érteni. Nos, ha a kutya mindig vagy elég sokszor kap asz ember tányérjából kaját úgy hogy a kutya látta hogy onnan kapta, akkor ha legközelebb nem kap, de már hozzá van szokva ahhoz, hogy onnan kap, akkor a beindul a gyomorsav működés ami marja a gyomrát esetleg a nyelőcsövét. Ezért veszélyes ez. Biztos van hogy ott ül és kuncsorog a kajáért, nos akkor már beindult ez a folyamat, és elindult a gyomorsav termelés, ami kaja nélkül ugye marja a kutyát. Na és akkor most gondold magad a helyébe.

2012. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kitűnő gazdi lehetsz ne aggódj ilyenek még beleférnek, nekem yorkim van ne tudd meg mi folyik itt... ;)
2012. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Már a kérdést sem értem! Ettől miért lennél rossz gazdi? Hallgat rád a kutya, szerintem el is ismer...
2012. jan. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!