Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan nagyképű és bunkó...

Miért olyan nagyképű és bunkó sok kutyatenyésztő? (Tisztelet a kivételnek! )

Figyelt kérdés

2012. febr. 6. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vannak ilyenek, ennek nem tudom az okát hogy miért, de akiket én ismerek személyesen mind normális. Valószínűleg %-os arányban nincs több bunkó tenyésztő, mint pl. ahány bunkó autós vagy nagyképű ember van az országban.
2012. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim válasza:
0%
Van olyan bunkó "kutyatenyésztő" aki a kutyában csak a pénzt lássa semmi mást...És nemtörődik az álattal csak h pénzt hozzon!
2012. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem tenyésztőnek, hanem szaporítónak hívjuk, és ők nem csak bunkók...
2012. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
100%

Én egy bunkót se ismerek pedig jó sokkal van közelebbi kapcsolatom. Egy két olyan van akiket annyira ne kedvelek de ez nem a tenyésztés miatt hanem emberileg nem kedvelem őket... Akiket én ismerek közelebbről (olyan 50-70 tenyésztő) azok nagyon kedvesek és mindenük a fajta amit tenyésztenek, azokkal akikkel annyira nem közelebbi a kapcsolatom sincs semmi gond pedig pár száz tenyésztőt biztos ismerek.

Szerinted miben nyilvánul meg a nagyképűség és a bunkóság?

2012. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg úgy ahogy az állatvédők, idővel ők is belekeserednek, hogy kidolgozzák a belüket, aztán a köszönet meg annyi, hogy a fajtamentőktől szerzik vissza az általuk tenyésztett kutyát csontsoványan, meg eltűnnek a kedves gazdik, meg rájuk csapják a telefont az érdeklődők az ár hallatán, stb.


Vagy azért, mert te bunkóságnak éled meg azt, amit ők felelősségnek, hogy nem adnak akárkinek kutyát és ugyanúgy be kell bizonyítanod az alkalmasságod akkor is ha van sok pénzed egy kutyára, mint akkor ha fajtamentéstől hozol kutyát.

2012. febr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
Vannak, én is tenyésztő vagyok de nem tartom magam bunkónak, sőt elég alázatosnak a többiekkel szemben azon kívül h mit sikerült már elérnem a kutyákkal, mégsem vagyok nagyképű se az "emberi" se a "kutyás" világban :)
2012. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:

Én csak néhány tenyésztőt ismerek, meg másoktól szoktam hallani a kritikákat.

Nekem van egy collie-m, természetesen tenyésztőtől vettem, de az a tenyésztő nagyon pénzéhes volt. Ahogy érdeklődtem már azonnal a foglalót kérte, meghogy őnála így a pénz, meg úgy a pénz a fontos. Ugye amikor érdeklődtem mindig a kutyus iránt, már amikor le volt foglalózva, állandóan csak a pénz hajhászása volt az ő részéről a központban, szinte semmit nem mondott a kutyáról, meg a kutyacsaládról. Meg eléggé nagyképű volt, akkor is amikor elhozta nekem a kutyát. Igen elhozta, mert nála így megy, azért, hogy n-szerinte - nehogy rossz helyre kerüljön a kutya, megse engedte, hogy én hozzam el. És kijelentette, hogy csak ezresekbe vagy max. kétezresekbe adjam a lóvét, mert ő nem akarja váltogatni, úgyhogy a 80000-t ezresekbe voltam kénytelen beváltanom és úgy odaadnom. Ja meg kölyökcsomagot se adott, merthogy ő azon is spóról. Hozzáteszem a kutyus köldöksérvesen született, úgy akarta odaadni, megsem akarta műttetni, én meg mondtam neki, hogy műttesse meg, aztán nagynehezen megcsináltatta. Már 3 éve van nálam a kutya, de állandóan láthatást követel, jó mondjuk ez a szerződésben is benne van, nade évente csak egyszeri, nem az, hogy minden hónapban. Továbbá addig kínzott már, hogy vigyem el a kuytát kiállításra, mertha nem lesz neki legalább egy cac címe, akkor az neki szégyen, merthogy ő a kenneljének így valami pontokat gyűjt. Már elegem van, állandóan csak e-mail-eket ír, telefonálgat, hogy mi van a kutyával, számon kér. Így olyan kezd lenni, hogy mintha már szinte nem is az enyém a kutya. állandóan nézegeti az oltási könyvet, mindig be kell szkennelnem neki, azt elküldeni, mert ugye őnagysága nem elégszik meg a veszettség elleni oltáson kívűl a kombival, hanem több oltás is kell ám... Már elegem van.

2012. febr. 6. 18:05
 8/71 anonim ***** válasza:
78%
Bevallom ilyennel még nem találkoztam. A helyedben amit tennék: átolvasnám a szerződést és abban ami ki van kötve azt megtenném, a többit figyelmen kívül hagynám. Ha évi 1x látogatás van leírva, akkor a többit figyelmen kívül hagynám, olyan se lehet benne szerintem, hogy kéri az oltási könyv scannelését... Januárban látogasson meg, onnantól kezdve egész évben hagyjon békén. Nekem irogathatna meg hivogathatna, menne a tiltólistára. Szerintem 1éven belül már rég beleuntam volna. Sőt valószínűleg ha az elején már ilyen volt a hozzáállása akkor kutyát sem tőle vettem volna.
2012. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
81%

Hát a foglaló természetes.

Nem mondom, hogy nem hiba amiért nem küldött képeket vagy nem látogathattátok meg többször őt vagy a kutyáit.

A fizetést nem teljesen értem... szerintem ez nem mint tenyésztő minősíti hanem valami mos volt a háttérben miért ilyen címletekben kérte.

A rendszeres látogatást, híradást én is elvárom, van hogy naponta beszélek a gazdikkal agy ők hívnak vagy én hívom őket... szinte folyton csörög a mobilom. Én szeretem ha nem kell a gazdik után mászkálni hanem tényleg ők szépen hírt adnak a kutyáról.

Az oltásos dolgot én se értem... valami miatt nem bízik bennetek.

A kiállításokat sok tenyésztő erőlteti főleg ha olyan a kutya... én ezt annyira nemszeretem bár volt más olyan, hogy fizettem egy kutya teljes kiállítási karrierjét az Int.CH címig mert tényleg nagyon nagyon szép lett és a gazdik is jól jártak mert a fedezési díj 60% át ők kapták és vagy 7-8 országban fedezett a kan... De ha én ragaszkodom a kiállításhoz akkor én is szoktam fizetni!

Az ilyen pont gyűjtögetés szerintem baromság már bocsánat.. nekem soha még csak Club Star se volt a kennelem olyan szinten nem érdekel, hogy le se adom a pontokat. Még a legalább két éve meglévő ezüst koszorús címet se váltottam ki...

2012. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetném privátban (ha nem nyíltan szeretnéd írni), hogy ez melyik kennel?
2012. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!