Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan nagyképű és bunkó...

Miért olyan nagyképű és bunkó sok kutyatenyésztő? (Tisztelet a kivételnek! )

Figyelt kérdés

2012. febr. 6. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos nekem sincs túl sok jó véleményem a tenyésztőkről.

Mondjuk akiktől végül hoztunk el kutyát, azokra egy rossz szavam nem lehet.

Persze tényleg tisztelet a kivételnek, de visszaélnek a helyzetükkel.

Azt pedig észre se veszik már, hogy a legtöbben a saját áraikkal terelik a szaporítókhoz a vevőket, mintegy piacot nyitván nekik. Szomorú, de ez mindent elárul az állattartási kultúránkról.

2012. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem,miért kell ezen a választás témán annyir kiakadni. Most hogyha már elkelt az összes kiskutya,maradt egy,mit csináljon a tenyésztő? Tolja eléd az összeset,mert neked az az egy pont nem jó? Aztán mondja az elsőként választónak,hogy bocs, másnak adtam?

Vagy te hobbira szeretnél. Látod,hogy az a csöppség de szép. Lehet pont így gondolja a tenyésztő is. Miért adja hobbinak azt a kutyát,akitől esetleg sokat vár,és olyannak adná,aki vinné kiállításra?

Esetleg valaki szeretne egy jó pörgős,jó apportkészségű kutyát. A tenyésztő kiválasztja neki az erre legmegfelelőbb kiskutyát,hiszen ő ismeri őket. De az nem kell,hanem az,amelyik az előbb megnyalta a kezemet. Aztán abból lesz egy tök apporttalan, motiválatlan kutya,te meg szidod a tenyésztőt,milyet adott már el neked...


Egyébként ezt ne úgy képzeljétek,hogy sehol nem lehet választani. Ha szerencséd van,jó előre jelentkezel egy alomnál,az elsők között választhatsz akár.


Annak idején amikor az öreg kutyámat vettem, megmutatta a tenyésztő,hogy ő meg ő már gazdás,a többiből választhatok. A másik kutyámnál rég jóban voltunk a tenyésztővel. Mentem látogatni a kicsiket,kaptam mindig a képeket. Tudtam,hogy két kiskutya nem lehet az enyém,mert az egyiket megtartják,a másik megy társtulajdonba. Harmadiknak választhattam. Végül megkérdezte a tenyésztő,melyikre gondoltam. Mondtam. Ő meg hogy az nagyszerű,mert ő is pont azt a kiskutyát szánta nekem. Sose bántam meg, nála jobb kutyát keresve se találhatnék.

2012. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
53%

Teljes mértékben egyetértek a kérdezővel. Én is úgy veszem észre, hogy a tenyésztők istennek képzelik magukat. Lenézik az egyszerű halandó kutyatartót. Mindenből ez jön le, még az itteni hozzászólásokból is. Nekem nem volt még fajtatiszta kutyám, de például a nagyszüleim egy elég jó tenyésztőtől vettek airedale terriert. Külsőre gyönyörű kutya volt, nem is láttam még ennyire szép airedale-t, de azért hozzá kell tenni, hogy mondjuk munka- vagy vadászkutyának biztosan nem tudtam volna elképzelni. És manapság minden tenyésztő -tiszetelet a kivételnek- sajnos csak a küllemre mennek rá, azzal nem foglalkoznak, hogy valaha a terrier egy nagyon intelligens munkakutya volt. És még ráadásul kötözködnek is. Bár asszem nagyszüleim jót röhögtek volna, ha a tenyésztő beszólt volna, hogy mért nem Royal Canin-t eszik a kutya, természetesen házikoszton élt ugyanis. A legjobb húsokat, és csontokat ette. Nem értem mért csak a táp létezik egyesek szerint? Jobb lenne egy sz@r mesterséges táp, mint az igazi hús meg csont, meg egyebek? Ugyanmár...micsoda ostobaság ez.

És igenis, ha megvettél egy kutyát, akkor az a TE kutyád, ne tekintse már sajátjának!! Mi jogon? Akkor ne is adja el, marad a sajátja és kész. Persze, nézze meg kinek adja, de azért túlzásokba nem kell esni, mert ő annyira beképzelt, hogy azt hiszi, csak az ő tartási módszere az ideális, másé nem. Ez igenis beképzeltség, hogy azt hiszik, csakis ők értenek a kutyákhoz.

2012. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
71%
Nem hiszik magukat istennek. Csak normálisan tartják a kutyáikat.
2012. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Azt elfelejtettem megírni - eszembe jutott egy két válaszból -, hogy nem is én választottam a kutyát, hanem ő tukmálta rám a köldöksérves picit, úgy akarta odaadni, erre mondtam neki, hogy betegen nem viszek kutyát tőle. Erre is akkor felkapta a vizet. Ja meg az előleg után 4 hónappal kaphattam meg csak a kutyát, az előleg után 1 hónappal küldtem el a teljes pénzt. Tehát a kifizetés után 3 hónappal kaptam meg. Igaz ehhez picit közbejátszott a köldöksérvműtét, de hát azért 4 hónapra rá kapjam meg az durva.

Hozzátenném, hogy ugye az előlegről sem kaptam semmi blokkot, elismervényt, meg a kutya vételárának kifizetése után sem adott nekem a tenyésztő semmi számlát, pedig kértem tőle!!!!!

Úgy látom itt néhányan a "tenyésztőt" védik. De hát ez van. Ma megint hívott 9-szer eddig, de a telefont kinyomtam!!!!!!!!!!!!! No comment!!! Ameddig így viselkedik (már 3 éve) addig nem fogok vele szóba állni telón, 1-szer láthatja a kutyát azt kész ennyi.

2012. febr. 9. 16:28
 56/71 A kérdező kommentje:
Utolsónak: én ugye nem vagyok tenyésztő és az nem jelenti azt, hogy nem értek a kutyához. Nem nagyképűségből mondom, de őneki csak 4 éve van kutyája,nekem meg több mint 20 éve, mindegyik tk-s volt, prémium táppal etettem és etetek is; ezért talán elmondhatom, hogy egy kicsit több tapasztalatom van!
2012. febr. 9. 16:33
 57/71 anonim ***** válasza:
59%
54... Igen pont erről beszélek, hogy mások mért ne tarthatnák NORMÁLISan a kutyát, ahogy írtad? Azért, mert én nem viszem sz@r kiállításokra, mert az a kutyának aztán ku**a nagy öröm, hogy kiállításra hurcolják, meg azért, mert én maradékokkal és igazi hússal etetem, meg mert nem kennelben tartom, hanem övé az egész kert, attól én már nem tartom NORMÁLISAN? Nem értem. Jó tudom, nem kell beszólni, nem minden tenyésztő tartja kennelben a kutyáit, van aki beengedi a házba is, de azért többségük nem.
2012. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
100%

Nem védeni akarom a tenyésztőket (nem vagyok az, csak egy leendő 'vevő'), de a tápokat azért szabják meg, akik megteszik, mert a szerződésben garanciát vállaltak a kiskutya egészségére. Ha a vevő ezek után házi koszttal vagy tescos táppal etet, szíve joga, de ezzel ugrik az egészségügyi garancia. A kiállítást sem erőltetik, csak nagyon kevesen, a kérdező a leírtakból ítélve, pont kifogta az egyiket aki mégis. Aki hobbi célra akar kutyát az általában olyat is kap, ekkor senki sem erőlteti a kiállítást, de ha én erre kérnék kutyát és nem vinném, akkor jogosan erőltethetné.

De ugye mielőtt kiválasztjuk a kutyát esetleg a kennelt, átbeszéljük a feltételeket, mielőtt megvesszük a kutyát elolvassuk a szerződést, ha valami nem tetszik, akkor tovább kell állni, kell keresni másik tenyésztőt. Ha ragaszkodunk ahhoz a kennelhez, akkor meg el kell fogadni a feltételeket.

2012. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
59%

ne is válaszoljatok a mennyi a kutya e-mailekre

és még a vevők a bunkók.....

lehet h egy rendes gazdit szalasztottatok el minden egyes alkalommal.

na de ti nem vagytok ám se bunkók se nagyképűek ugye?!:D

én nem fogok senkinek könyörögni, ugyan had adjam már oda a pénzemet.majd keresek egy másikat,akiben van annyi tisztesség h válaszra méltat,vagy ha nem akkor szaporító:D

én megpróbáltam,de ha nem válaszolnak,akkor megyek oda ahol válaszolnak:P

2012. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
83%

Arányaiban nem hiszem, hogy több lenne a bunkó tenyésztő, mint a vevő... Mert igenis mindkettőből vannak primitívek, bunkók, nemcsak a tenyésztőkből...


Ha meg nem tetszik egy tenyésztő, el lehet menni és keresni kell egy másikat, hátha az minden igényetek ki fogja elégíteni.


Ne csodálkozzunk azon sem, ha a tenyésztők körültekintően választanak gazdit. Ez nem véletlen. Egyszerűen tisztában vannak a magyarországi kutyatartási kultúrával. Ha végigolvasnátok egy-egy tenyésztő e-mail-jeit, vagy végighallgatnátok néhány telefonbeszélgetésüket, azt hiszem akkor megértőbbek lennétek.

2012. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!