Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kutyám séta közben...

7 hónapos kutyám séta közben más kutyák ürülékét eszi. Van valami hathatós segítség ez ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos nem csak arról van szó, hogy a "jobb" falatokat felszedegeti séta közben, hanem szisztematikusan végigjárja a terepet és az összeset feleszi. Csak ez érdekli a séták alkalmával. Kb. egy hónapja rosszabb a helyzet, mostanában már nem is játszik a többi a kutyával,ott hagyja őket és megy "enni". Azon túl hogy borzasztóan gusztustalan (még ha tudom is, hogy kutyák néha ezt csinálják),attól tartok, hogy ez már nem csupán rossz szokás, ahogy máshol írják, hanem komoly gond nála. Mit tehetek?
2012. febr. 7. 00:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
utolsó: a kutyák vizelettel jelölnek, nem ürülékkel
2012. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 lakle ***** válasza:
100%-ban ugyanez a problémám mint neked!!! Az enyém most 10 hónapos jártunk kutyasuliba is, nagyon sokat javult a természete sok mindent megtanultunk, de ez egyszerűen nem megy. Pontosan így van mint nálad, ha tiszta helyen van, mindig behívható jutalomfalat nélkül is. De ha szr van akkor semmi nem érdekli, sem a játék, sem a jutalomfalat... Én csináltam már mindent, nem vagyok rá büszke de volt, h elkeseredésemben már rácsaptam egyet:( Jelenleg annyit teszek, h elráncigálom onnan, h legalább ne egye meg. Ahogy olvastam itt a válaszadókat sajnos rendes megoldást senki nem írt:( Az enyém a fogkrémet is szereti... Azért jó volna, ha jönnének még javaslatok.
2012. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Remélem, tavasszal sikerül nekünk is összehozni a kutyasulit. Neked ott nem tudtak ezen segíteni?

Egyébként Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét is olvastam, aszerint nevelem, Cesar tanácsait is megfogadom, már csak a suli maradt. Jelenleg próbálom az általatok leírt módon jutalmazni, a megfelelő pillanatban. Köszönöm a válaszokat.

2012. febr. 7. 22:18
 14/21 A kérdező kommentje:
Ja és még egy: Szerintetek egy darabig csak pórázon sétáltassam, vagy elengedjem más kutyával játszani?
2012. febr. 7. 22:20
 15/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ne engedd hibázni. Ha ennyire megszállott, akkor folyamatosan kontroll alatt kell hogy legyen, ami egy ideig póráz nélkül nem megoldható. Vidd olyan helyre elengedni, ahol nincs kutyakaka, addig meg vegyél hosszú pórázt, azzal mozoghat is kicsit, meg le is tudod szabályozni, ha szarevésre vetemedne.

Ha semmi nem megy, akkor lehet, hogy jó lenne szakemberrel konzultálni, aki segít egy elektromos nyakörvvel. Nem vagyok nagy híve, de nem élheti le úgy a kutya az életét, hogy minden séta a szarevésről szól...

2012. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Tegnap este: amíg volt nálam jutalomfalat, addig gyönyörűen elfordult a kakától,akkor is ha nem jutalmaztam minden alkalommal csak dícsértem. Ahogy elfogyott a séta végére, egy óvatlan pillanatban felkapott egy nagyobb darabot, és próbálta megenni, miközben én próbáltam a szájából kivenni. Végett vetettem a sétának, hazamentünk rövid pórázon. Nem tudom, ilyenkor hagyjam, tegyek úgy mintha mi sem történt volna, vagy legyen bünti, szájból kiszedés?
2012. febr. 8. 10:28
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ne jutalomfalatozz, főleg, ha ennyire kajacentrikus. A kaka nem megevése nem feladat kell hogy legyen, nem egy trükk, amit kajával tanítgatsz, hanem fegyelmi kérdés, ott meg nem nagyon motiválunk kajával, éppen azért, hogy ne az legyen a visszatartó erő, hogy kap enni.
2012. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Már miért hagynád, hogy akkor felvegye? Ha valamiről le akarjuk szoktatni a kutyát, azt sosem engedjük meg és mindig büntetés jár, ha megteszi.

Ne szedd a szájából, hanem emeld meg a nyakörvénél annyira, hogy az első két lába ne érje a földet és tartsad. Mondod neki, hogy köpd ki, vagy bármi ilyesmi szót.

2012. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
"a kutyák vizelettel jelölnek, nem ürülékkel"...-ha még kutyát sem látott valaki nem tudom miért ír ide?
2012. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 lakle ***** válasza:
Nem, mert az oktató is mondta, hogy ez elég nehéz ügy...:(
2012. febr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!