Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy golden...

Border collie vagy golden retriever?

Figyelt kérdés
Leginkább lakásban lenne tartva. Melyiknek macerásabb a szőre például, mozgásigény, tanulékonyság stb. Ilyesmikre vagyok kíváncsi. Utána olvastam, de mégsem tudok dönteni a kettő közül. :)
2012. febr. 7. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

nem értem hogy lehet ilyen dilemmára jutni...

két tök különböző karakterű és felhasználási jellegű fajta. az egyik vadászkutya, a másik terelő, teljesen más ösztönkészlettel.

döntsd el, melyik munkára (vagy melyik munkával járó ösztönkészletre) van szükséged.

2012. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Lakásba egyik sem.

Az egyiket azért, mert terelő kutya, tehát nagy a mozgás igénye, a másik pedig nem tudom pontosan mire használták régen, de szerintem golden r-nek nagy a mozgás igénye (kiindulva a labradorból, eléggé hasonló a kettő).


A másik pedig hogy nagytestűek, bár a border nem annyira, de mivel terelő, bezárul a kör :)

2012. febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mind kettőnek nagy a mozgás igénye.

A Bordernek talán még nagyobb...ha nem adsz neki munkát, elegendő mozgást stb a fejedre nő.

Nekem Border Colliem van, a szőre egyáltalán nem macerás, nagyon könnyen tanul. Viszont nagyon sokat szeret mozogni, folyton pörög:)

A Goldennel nincs tapasztalatom.

2012. febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok vadász igen, bocsánat
2012. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik mehet lakásba. Lusta gazdinak egyik sem ajánlott. Mindkét fajtának elég nagy a mozgásigénye, a borderra ez hatványozottan igaz. Egy bordert lefárasztani nem egyszerű, naponta 2-3 órát rá kell szánni a lemozgatására, plussz még agyilag is le kell fárasztani.

A goldinak ennél azért kevesebb a mozgásigénye.

Tanulékonyság szempontjából a bordert kikiáltották a világ legokosabb kutyájának. Nagyon könnyen tanul, de tényleg nagyon le kell fárasztani agyilag is.

2012. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:31


Miért ne mehetnének lakásba? Az udvaron tartott kutyák sem a kertben mozgatják le magukat, hanem ugyanúgy a gazdi mozgatja le őket is.

Én tudok bordert is (2-t is), akik lakásban laknak és goldikat is.

Egy a lényeg, le kell mozgatni őket, le kell fárasztani agyilag.

2012. febr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Golden retriever mellett dönts ha lakásba szeretnéd. Bár vadászkutya , viszont nagy mozgásigénye nincs (attól függ milyen alomból veszel) a collie-nak viszont nagyon nagy a mozgásigénye, szerintem vele így pórul járhatsz. Nem minden kutyát lakásba találtak ki. Tudom, hogy már mindenki új hullámos (csak én nem). Nálam csak kistestű fogadott el lakásba.Számomra pl 60nm-be elviselhetetlen egy nagytestű kutya
2012. febr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez persze függ a lakásod méretétől is. Túl kis lakásba egyik sem való, mert kínszenvedés lenne nekik, de véleményem szerint egy háromszobás lakásban, rendszeres mozgatás mellett a golden tartása megoldható. A border colliet lakásbeli tartásra nem tudom őszinte szívvel ajánlani, mert mint előttem is írták, tényleg hatalmas a mozgásigénye.
2012. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy kizárólag hobbi célra tartanám, szóval semmilyen munkakörhöz nem keresek kutyát. Nem ezek alapján választottam őket. Egyszerűen csak 1. tetszenek külsőre 2. sok jót hallottam róluk. Viszont sajnos igen a b.c.-t a többség túl hiperaktív kutyának mondta. Időm szerencsére van sok, hogy foglalkozni tudjak vele. A lakás is több, mint 70nm, szóval nem egy kis garzonban nyomorognánk. Meg igazából az ismerőseim hiába tartják a közép vagy nagytestű kutyáikat kertben, egész nap csak fekszenek. Akkor mozognak csak, ha elviszik őket sétálni. Úgyhogy nem hiszem, hogy rosszabb lenne neki lakásban.
2012. febr. 8. 01:57
 10/12 anonim ***** válasza:

ha nincs célod az örökölt tulajdonságaival, akkor miért kell pont golden vagy border?


menhelyen rengeteg kiskutya vár gazdára, ott is találhatsz egy hozzád illőt.

2012. febr. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!