Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a Havanese kutyust újból a rendszeres fésüléshez?

Figyelt kérdés
5 éves a Bichon kutyusom, és 1 éves korától folyamatosan próbálkozunk fésülgetni a szőrét ha nem is naponta de kétnaponta, és régen még úgy ahogy hagyta, de most már abszolút oda se jön ha meglátja a keféjét a kezemben. Ha nagy nehezen sikerül, utána minimum fél napig szó szerint meg van sértődve rám, úgy néz rám mint egy gyilkosra, és a kaját se hajlandó elfogadni :D. Hogy lehetne erről a rossz szokásáról leszoktatni? Mert most már eljutottunk oda, hogy a kozmetikus 3havonta letolja a szőrét rövidre, de hát ez a kutya nem rövid szőrrel lett tenyésztve. Van valami tippetek?
2009. ápr. 25. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Van egy jó tippem, Ne azzal foglalkozz, hogy ő mit akar és mit enged vagy nem enged, hanem azzal amit te akarsz. Ugyanis nem te vagy az ő kutyája, hanem ő a tiéd. Amint ezt a hozzáállást elsajátítod, nem lesz többé ilyen probléma. Nagyon rosszul állsz hozzá a dologhoz. Röviden: fogd meg, fésüld ki a szőrét, aztán engedd el. Semmi egyéb nem kell ehhez.
2009. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól írja az első. Nekem 2 havanese kutyám van, és egész pici koruk óta fésülöm őket, pedig akkor még igazából nem is volt rá szükség. Te irányítassz és nem a kutya. Amúgy hosszú szőrben tartom őket (mert ahogy írtad így lettek kitenyésztve, ők így szépek), és kicsinek még rinyáltak, de nem törődtem vele, nem a kutya a főnök hanem a gazdi.
2009. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó csak túl nagy színész, és én hülye meg megsajnálom amikor elkezd nyüszíteni, holott nem is fáj neki meg semmi. Túlságosan imádom, de megpróbálok majd határozottabb lenni. :-)
2009. ápr. 25. 20:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy te azt hiszed, hogy ez rossz neki de valójában egyrészt hülyét csinál belőled, másrészt úgy elrontod ezzel a természetét, hogy beállhatsz az "idegbeteg divatkutyát tartok" klubba. Nem beszélve az állatorvosi vizsgálatok drámáiról vagy olyan eseményekről, amikor tényleg fontos lenne, hogy át tudd vizsgálni vagy kezelni. Kullancs vagy sérülés bármikor beeshet és akkor már nem jópofa ha visítozik vagy agresszívkedik és nem tudod megoldani a dolgot.
2009. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bedőlni neki. Szerintem az a baj hogy nem te vagy a falkavezér. Javaslom járj egy kutyasuliba vele, mert egy ilyen kistestű kutyafajtát sokszor nem vesznek komolyan a gazdái, és a fejükre nő. Neked és a kutyának is jobb lenne ha helyretennétek a falkasorrendet!
2009. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%
Ne falkasorrendezzetek már könyörgöm. A kutya tudja, hogy te ember vagy, következésképp nem nevezhető falkának egy kutya-ember viszonylat. Akkora divat ez mostanában, hogy kezd zavarni.
2009. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az állatorvost jól tűri, most volt 2 hete egy kis balesete, és egy héten keresztül naponta kellett dokihoz járni vele. Most le van nyírva neki a bundája, de ha megnő nem fogom többet levágatni, vagy csak közepesen rövidre, inkább birkózom vele. :-)
2009. ápr. 25. 20:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Helyes, sok sikert:) Elég a kopasz havanesekből:)
2009. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Használd ki az alkalmat amíg rövid a szőre. Naponta állj neki egy kis kefével és inkább csak masszírozd a kutya testét vele, mint fésüld.

Én úgy szoktam,h leülök mellé a földre és az ölembe veszem. Így olyan, mintha babusgatnám, sokkal jobban élvezi és hagyja is a dolgot, mintha feltenném egy asztalra és megfésülném.

Ha jól viselkedik, akkor jutifalat utána. Ha rosszul viseli engedd el, (ne jutalmazd) és pár órával később ismételd meg a dolgot, csak pár másodperc idejéig. Utána folyamatosan lehet növelni azt az időtartamot, amíg fésülgeted.

Sok sikert hozzá!

2009. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a tanácsokat, mindenképpen élni fogok velük. Teszem hozzá ha elviszem kozmetikushoz, utána is 1-2 napig "nem szól" hozzám, de ő már csak ilyen. :-) Viszont hatalmas nagy bohóc tud lenni, egyszerűen imádom, nem tudom mi lenne velem nélküle. :-)
2009. ápr. 25. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!