Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a lábtörlő rendszeres elhordásáról?

Figyelt kérdés

Amikor a közelben vagyok, akkor nem tesz ilyesmit, csak sunyi módon akkor, amikor vagy elmegyek otthonról, vagy éjjel, amikor alszom. Hogyna szoktatható le erről?

Amúgy egy másfél éves keverék menhelyről.

ui: a lábtörlőn kívül még egy csomó más rosszaságot is művel, gyakorlatilag mindent szétrág amit talál a keretben, (rózsa, kaktusz, vasbeton...), mindenhova lyukakat kapar, stb. De ha látótávolságban vagyok, akkor gyakorlatilag plüsskutyaként viselkedik. olyankor nagyon szipmatikus:-)

ui: másféléves nagyon édes, probléma-mentes kutya ingyen elvihető:) (ez csak vicc volt)


2010. márc. 30. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szórd meg erőspaprikával azokat a dolgokat amiket előszeretettel megrág!Adjál neki sok rágni való játékot mert unalmában rosszalkodik!:)Esetleg egy játszótárs egy másik kutya személyében?
2010. márc. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
meg vedd át a falkavezér szerepét, mert ez utalhat szeparációs stresszre is.
2010. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szia!

Szerintem foglalkozz vele többet és fogjad fel kicsit könnyedebben (pld.mit nekem egy lábtörlő majd veszek másikat).és főleg szeressed,ez nagyon fontos:)így talán a barátnőd is örülni fog:)

2010. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már van mellette egy másik kutya. Az régebb óta van velünk és azzal semmi baj nincs. Tehát szerintem nem unatkozik, hanem szándékosan bosszant engem.
2010. márc. 30. 13:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Arra gondoltál már, hogy ha ilyeneket csinál, akkor ahogy hazaérsz-felébredsz azonnal vele foglalkozol és ez neki nagyon jó? :)

Próbáld meg betartani az 5 perces szabályt, viszont utána nagy örömmel kezdj játszani vele. Az enyémeknél bevált. Ők a gödörásás és a holmijaim elhordásának bajnokai voltak. :)

2010. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Tényleg az a megoldás, hogy minden nap sétálni viszed, az ilyen problémák hátterében általában az unalom áll. A másik kutya vagy a nagy kert nem helyettesíti a gazdit. Amikor vele vagy, azért viselkedik jól, mert örül, hogy végre nem kell unatkoznia.
2010. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Vegyél fém lábtörlőt.
2010. márc. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez a fém lábtörlő ez király! Köszi! Bár azt is elhordaná ugyan, de az legalább egyben marad, amikor cincálja. Vagy mégjobb: fém lábtörlő beledübelezve a betonba:)
2010. márc. 30. 15:16
 9/13 Akiteki ***** válasza:
Ha elviszi, meg is érdelmi.:)) Izmosodik. Nekem is gondom volt, mert az mondjuk meg sem fordult a fejemben, hogy lábtörlőt tegyek ki, úgyis tudtam, hogy az lenne a sorsa, hogy apró cafatokban végzi a kertben, aztán eszembe jutott, hogy nagypapáméknál fém lábtörlő volt. Rákerestem a neten és lehet kapni.
2010. márc. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

A fémlábtörlőt remélem viccnek szántátok...

Láttam már fémlábtrölő által szétvágott kutyamancsot. Nem szép látvány.


Tegyél ki rongyot, amiért nem kár és foglalkozz többet a kutyusoddal, idővel majd leszokik ezekről.

2010. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!