Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a kiszökésről?

Figyelt kérdés
Ahogy nyílik a kapu kiszökik, apukám elakarja innen paterolni, mert elege van belőle, és lassan az egész családnak is... 9 hónapos puli kutya.
2012. febr. 7. 15:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
54%

Pont ilyenkor ajánlják használatra a kapun átlépés szabályát, ha már a kutyának gyakorlatilag mennie kell. De ő még nagyon fiatal, a kívánt globális hatás nem biztos, hogy meglenne és ti sem tudnád ezt helyesen megcsinálni.

Megkérdezhetném, hogy miért vettetek magatokhoz egy kutyát, ha nem is értetek a neveléséhez, nem foglalkoztok rendesen vele, nincs türelmetek hozzá és már kölyökként utcára/gyepibe/menhelyre akarjátok dobni? És arra nem gondoltatok, hogy esetleg kutyasuliba kéne vinni? Gondolom arra nincs pénz, kedv vagy bármi. Valóban jobb lenne, ha egy normális családba kerülne, ahol rendesen tudnának vele foglalkozni.

2012. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
A legnehezebb nevelési probléma amibe most belefutottál és erre szeretnél internetes segítséget kapni. Nem akarlak elkeseríteni, de nulla tapasztalattal, felnőtt segítség nélkül, gyerekként kicsi az esély, hogy eredményt érj el. Egy dolgot viszont tehettek, ami mindig bejön és nem is olyan nagy dolog: arra a pár percre, amíg kiníitjátok a kaput, valaki megfogja a kutyát vagy megkötitek. Így nem tud kiszökni.
2012. febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus "kell a kutya, de csak dísznek" esete...


Ha foglalkoznátok vele, alapvető szabályokat vinnétek az életébe (pl nem megyünk ki a nyitott ajtón, kapun, semmin amíg nem hívnak) és megoldódna néhány probléma. De ehhez foglalkozni kell a kutyával NAPI SZINTEN.


Miért pont a pulit választottátok? Miért vettetek kutyát? Mi volt a cél vele? Hogy kint rohadjon a kertben, aztán csak legyen?

2012. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Jókat írnak előttem.

Egyébként viszitek rendszeresen sétálni a kutyát?

2012. febr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nem értünk a neveléshez? Tudod hányszor próbáltuk megnevelni? NEM ! És rohadtul nem menhelyre akarjuk vinni, se kidobni az utcára hanem elvinni az egyik nyaralónkhoz ahol apukám dolgozik. Oktatást meg rohadtul nem kértem.
2012. febr. 7. 15:53
 6/31 anonim ***** válasza:

Vigyétek kutyasuliba, foglalkozzatok vele, tanítsátok.

Ha nincs pénz a kutya sulira addig míg nyitva van a kapu becsukjátok boxba/ lakásba.

Mennyit sétál naponta?

2012. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy rendes családhoz kellene vinni? Tudod Te milyen a puli természete? Ezért imádom a GYIK-ot. Ha segítség kell rohadtul nincsen, csak a bunkózások, meg az oktatások vannak. Innentől választ Tőlem nem kaptok, nem vagyok arra kíváncsi ahogyan a családomat becsmérelitek.
2012. febr. 7. 15:54
 8/31 A kérdező kommentje:

Miért pont a pulit választottátok? Mert házőrzésre lett volna, az előbb említettem, hogy a "nyaralónkhoz" szerette volna kivinni apukám, ahol dolgozik. (Nem messze onnan van a munkahelye, ezért MINDENNAP tudott volna vele foglalkozni)

Miért vettetek kutyát? fent említettem

Mi volt a cél vele? ezt is

Hogy kint rohadjon a kertben, aztán csak legyen? Nem azért vettük, hogy a kertbe rohadjon, jól van tartva mindennap játszunk vele, itatva, etetve van. Télen is a pincében van, a melegben úgy, hogy Ti nekem ne mondjátok, hogy nincsen jól tartva.


Jó időben sétáltattam majdnem mindennap, de mivel tél van nem nagyon szeretném kivinni.

2012. febr. 7. 16:00
 9/31 anonim ***** válasza:
Nem értetek a neveléshez, mert csak próbáljátok, de eredményt még nem értetek el nála. A "neveléshez nem érteni" jó bemutatása: ha hívod nem jön vissza; pórázon rángat; nem szobatiszta (nálatok gondolom erre esélye sincs); nem lehet letiltani semmiről; kirohan a kapun és még néhány dolog. Na, mennyire igazak ezek rátok? És ez a tipikus hozzáállás az ami a leginkább felb.assza az agyam, hogy meg se próbáljátok helyesen csinálni a dolgokat, változtatni a falkasorrenden, tanulni bármit is a kutyákról, a kommunikációjukról, fejlődni, felelősségteljesnek lenni, inkább az állat a szemét, a kezelhetetlen és majd kidobjátok ezért egy eldugott kis portára, ahol talán kétnaponta egyszer látni fog egy embert. Gratula.
2012. febr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel nem írtál arról semmit, hogy hányszor (? a nevelés egy folyamat, nem két alkalom) próbáltátok megnevelni, és eddig milyen gyakorlatokat próbáltatok, így maradt az általános következtetés, hogy nem foglalkoztok a kutyával. Tudom milyen a puli természete, épp ezért tette fel mindenki a kérdést és adta a tanácsot.


Nem oktatást kértél? Akkor mégis mit gondoltál? Hogy felteszed a kérdést, valaki ad egy tuti ötletet és holnaptól a kutyád tisztelni és hallgatni fog rád? Hát, ha ezt vártad akkor tényleg bunkók vagyunk akik még segíteni se akarnak. Hát persze...


Legközelebb, ha segítséget kérsz mondd el a hátterét is, mert ha csak egy kérdés erejéig foglalkozol a témával akkor az édes kevés, hogy megértsük.


Eddig milyen dolgokat értetek el a neveléssel? Mik azok a dolgok, bevett praktikák amiket próbáltatok?


Aha tényleg, nem válaszolsz, mert mi bunkók vagyunk és nem segítünk... Hát persze, azért bírom, hogy amikor valami olyat írunk, ami nem tetszik a kérdezőnek, akkor "ez a színvonal", "itt mindenki bunkó". De ha ezt tudod akkor mi a ráknak teszed fel itt a kérdést, mért nem fordulsz szakértőhöz? Vagy ha értesz a dologhoz, mert hát nem kérsz kioktatást, akkor is minek kérdezed a bunkó társaságot?

2012. febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!