Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a kiszökésről?

Figyelt kérdés
Ahogy nyílik a kapu kiszökik, apukám elakarja innen paterolni, mert elege van belőle, és lassan az egész családnak is... 9 hónapos puli kutya.
2012. febr. 7. 15:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Valaki azt írta, hogy ez a legnehezebb nevelési probléma. Én pont ellenkezőleg tapasztaltam. Minden ideiglenest kb. öt perc volt erre megtanítani, pedig még kiképző sem vagyok. Én úgy csináltam, hogy megálltam az ajtóban, a kutyát hátrébb küldtem, ha nem ment magától, akkor lábbal toltam vissza, vagy közelebb léptem hozzá, hogy neki muszáj legyen hátrálnia. Ha már kicsit messzebb volt, akkor kinyílt résnyire az ajtó, amire rendszerint oda ugrottak. Akkor ajtó becsuk, és újra hátrébb küldtem. Ilyenkor egy marad, vagy egy hátra parancs, és öt perc múlva nyitott ajtó előtt ültek a kutyák. Még annyi, hogy ne az ajtóval állj szembe, hanem a kutyával, így ha bemozdul azonnal tudsz reagálni.
2012. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szökés megelőzése a nehéz, hanem ha már berögződött cselekedetté vált számára -lyukat ás, szétrágja a kerítést, átugorja, stb-, azt kegyetlenül bonyolult egy kutyából kinevelni. Gyakorlatilag sokkal nehezebb kivenni, mint az agressziót vagy pánikfélelmet.
2012. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
71%

Szökős kutya nincs. Ha kan, akkor ivartalanítani kellene, de mindenek előtt megnevelni. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem nevelitek, hanem hogy nem jól nevelitek. Egy kutya, aki nem hallgat a gazdájára, az nem hülye, hanem szófogadatlan.

Egyébként arra még mindig nem adtál választ, hogy hányszor viszitek ki sétálni? A barátnőmnek is pulija van, kutyabejáróval a házba, szóval bármikor ki tud menni a kertbe, ettől függetlenül naponta 2x fél órára igenis kimegy vele. Nem hetente 3x, hanem minden nap!

2012. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Adtam rá választ, olvasd el figyelmesebben. Egyébként kan de nem lesz ivartalanítva.
2012. febr. 8. 13:44
 25/31 anonim ***** válasza:
82%

Ja igen, megtaláltam...

"Jó időben sétáltattam majdnem mindennap, de mivel tél van nem nagyon szeretném kivinni."


Tehát nem sétáltatod, mert hideg van. Szerintem ez a kutyádat nem érdekli, akkor majd ő megoldja maga, hogy sétálhasson.

Könnyű sopánkodni, hogy jaj szegény kutya, de akkor plüsst kellett volna venni, és azzal nem kell foglalkozni.

2012. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
70%

Jajj, Kriszti, dehát ő foglalkozik vele, és most ő egyáltalán nem a kioktatásunkra kiváncsi. :)

*sarcasm*

2012. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

:)

Nem tudom mit ítélkeztek úgy, hogy a "napirendemet" se tudjátok. A kutyát meg ilyen hidegbe nem fogom kivinni mert nagyon nem szeretném ha megfázna, és én is megvagyok fázva. Másik meg a tappancsa is fázik szerencsétlennek, és a gyerek is sok ilyenkor.

2012. febr. 8. 19:50
 28/31 A kérdező kommentje:
A kérdést pedig törlöm a listámból, a továbbiakban nem vagyok kíváncsi a gúnyos hozzászólásokra.
2012. febr. 8. 19:58
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Mi az, hogy fázik? Mi most voltunk sétálni a városon kívül a prérin nyolc kilométert öten hét kutyával, amiből öt szobakutya és csak kettő kerti. Dehogy fáznak, élvezik, hogy végre kiszabadulhatnak és kedvükre birkózhatnak egymással! Fel kell öltözni rendesen és akkor te sem fázol!
2012. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, erre nem lehet másképp reagálni.

Nekem egy 5 kilós kutyám van, naponta 4x viszem le. Nem fázik meg, a kutyák nincsenek cukorból, főleg nem egy puli.

De ha úgy érzed, hogy ezt sem tudjátok neki biztosítani, akkor tényleg jobb lesz neki új gazdinál.

2012. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!