Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a kiszökésről?

Figyelt kérdés
Ahogy nyílik a kapu kiszökik, apukám elakarja innen paterolni, mert elege van belőle, és lassan az egész családnak is... 9 hónapos puli kutya.
2012. febr. 7. 15:39
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Persze, még annyit, hogy a normális válaszadóknak köszönöm !

Egyébként akkor megvan körbe mikor ki-be állunk a kocsival, csak mikor nyílik a kapu mögénk jön és ha nem csukjuk be időben az ajtót kiszökik.

2012. febr. 7. 16:02
 12/31 anonim ***** válasza:

Kaptál segítséget: Ne engedd, hogy kimenjen!

Kifejtsem bővebben? Vagy kösd meg, vagy érdd el azt, hogy rossz élményt társítson hozzá, ha kimegy. Jelenleg ez egy önmegerősítő folyamat, mert ahányszor kimegy, az neki mindig jó, hiszen új szagok, új élmények és végre történik valami az ő életében is. Amíg ezt a folyamatot nem tudod megfordítani, addig ez így is lesz és csak a fizikai megakadályozás marad, mint alternatíva.

2012. febr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Mekkora kaputok van?

A mi németjuhászunk is folyton szökni akar, pedig akár a kajáját is elvehetjük, ezen az egyen kívül mindenben szót fogad. Egyszerűen csak akkorára nyitjuk a kaput, hogy mi kiférjünk rajta, a kutyát a lábunkkal tartjuk.

Ha kocsival állunk ki, előbb kennelbe zárjuk a kutyát. de ez megoldható sima lánccal is, ajánlanám a megoldást.

Miután kiálltok a kocsival visszamentek a kiskapun, és kieresztitek (ha van ilyen lehetőség, nem tudom nálatok mi a helyzet)


Közben célszerű a "helyedre" parancsot a kert egy jó távoli zugába megtanítani, így mire eszébe jut visszarohanni, ti már kint vagytok régen :)


Akik meg itt fikázódnak, azok tudhatnák a legjobban, hogy minden kutyának megvan a saját személyisége.

Egy direkt szökős kutya akkor is szökik, ha baromi jól nevelt, és a puli nem éppen a rendőrkutyák sorába tartozik.

2012. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Mi a nagykapun közlekedünk, de azt is úgy nyitjuk, hogy ne férjen ki, csak néha valahogy becsúszik. Köszönöm a válaszodat, próbálkozok majd "ránevelni"
2012. febr. 7. 16:12
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem volt egy kan pulim, az enyém három méterre nem közelítette meg a kaput, akár ha kocsival álltunk ki, akár ha valaki ismerős ki-be ment rajta. Csak hívásra ment ki mindig az ajtón/kapun át. Volt idő, mikor csináltuk a kerítést és csak 30-40 cm magas volt, még rá sem támaszkodott, mert gyakorlatilag átesett volna rajta. Sosem szökött ki, sosem kellett megkötni, bezárni. Persze én naponta rendesen lefárasztottam fizikailag és szellemileg is. És most lehet mondani, hogy ő volt a kivétel, de nem. Vele is rengeteget kellett szenvednem, talán még többet is, mint más kutyákkal. Csak helyesen kell nevelni, elég időt kell rászánni. És a puli max. jelzőkutyának jó, házőrzőnek nem, szóval ha valaki csak erre akarja, az lehetőleg gondolja meg magát. És pont erre a fajtára ne fogjuk már, hogy nevelhetetlen!
2012. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


De hát nem érted, hogy ők mindennel próbálkoztak már, és a kutya a hü*lye? :D *sarcasm*


Amúgy ha meg van nevelve (mert ugye ezt írtad), akkor simán ismeri a helyben maradást. Ami azt jelenti, hogy leülteted az ajtótól x méterre majd kimész a kapun. Utána meg azt csinál amit akar. Lehet hatásosabb lenne ez, mint a megkötés, láncra verés és társai fizikai megakadályoz.

2012. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Ó, bocsánat, igazad van. :)
2012. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Lehet csak azért ilyen mert még elég fiatal.

Ülni, és feküdni is megtanítottam, nagyon szeretni való kiskutya, de néha az őrületbe kerget minket. Én nagyon nem szeretném, mert a szívembe lopta magát, de nincs mit tenni. Azt még hozzá tenném, hogy nem télen a hidegekben vinné ki ( ha elviszi) hanem tavasszal, nyáron és ősszel.

Nem eldugott helyen van az a ház, hanem közvetlen apukám munkahelye mellett. Apukám gátőrként dolgozik, és a "központ" mellett kapott egy házat, ahol akkor maradhat ha kint kell aludni ha árad a Duna. Ennek a háznak van egy hatalmas kertje, ahol apukám tartaná a kutyát. Mivel itt a munkahelye mindennap kijár, és tudna foglalkozni a kutyával..

2012. febr. 7. 16:32
 19/31 anonim ***** válasza:

Nos, én ezt nem fajtára fogásnak nevezném:

"minden kutyának megvan a saját személyisége"

És igen, a kutya lehet hülye is. MEg lehet, hogy valaki nem ér rá hogy naphosszat nevelgesse.


Inkább menjetek ti is dolgozni, esetleg vissza a suliba szövegértést tanulni.

2012. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Nos, kedves utolsó szerintem meg nincsenek kifejezetten szökős kutyák. Minden csak nevelés kérdése. Hidd el, én sem a nap 24 órájában szekírozom a kutyáimat szabályokkal meg feladatokkal. Örülök, hogyha hazaérek és lesz három-négy órám arra, hogy velük foglalkozzak. Persze emellett én végig kommunikálok a sajátjaimmal, bent vannak mellettem.

Hogy is szokás mondani? A nevelés nem a mennyiségen hanem a minőségen múlik.

És a kioktatásodhoz: már fél öt elmúlt, egyébként is vége a munkaidőnek.

2012. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!